Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

/bitching mode on

Tο αφιλοτιμο το "Hide Extensions for know file types" γιατι ειναι παλι ενεργοποιημενο? @#%#%

 

Απο τα πρώτα πράγματα που αλλάζω όταν εγκαθιστώ καινούρια Windows. A,  και απενεργοποίηση του Autoplay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καποτε αν δεν κανω λαθος τουλαχιστον στις server εκδοσεις το default ηταν να τα δειχνει. Καποια στιγμη, δεν θυμαμαι σε ποια εκδοση το κοψανε κι αυτο

 

Και παλια που εκανες rename και σου μαρκαρε ολο το ονομα, καταλαβαινω γιατι πολλοι μπορει να μπερδευοντουσαν η να τους ενοχλουσε. Τωρα πια οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Απο τα πρώτα πράγματα που αλλάζω όταν εγκαθιστώ καινούρια Windows. A,  και απενεργοποίηση του Autoplay.

Agreed, εσυ και εγω αυτο κανουμε. Αλλα το προβλημα δεν ειμαι εγω και συ.

Ο average joe ειναι το προβλημα που δεν θα το κανει ποτέ. Και η φοβερη l33t τεχνικη του αλλαζω το εικονιδιο του exe με αυτο του jpg για να μεγαλωσω το botnet μου/για να κανω "hacking"/you-name-it, διαιωνιζεται.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτομαι να τα κατεβασω, μπορει καποιος να μου πει πως θα τα δουλεψω μετα την εγκατασταση..

Εχω τα 7, 2 σκληρους (SSD, HDD)

 

Σε βηματα η εκγατασταση και μετα!

 

Ευχαριστω! B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρά πάντως δείχνουν να λειτουργούν στο  toshiba l30 134 με 2gb μνήμη με αυτα τα spec 

  • Intel® Celeron® M Processor 410
  • 15.4 ", WXGA TFT display
  • Hard disk 320 GB
  • 2GB, DDR2 RAM (533 MHz)
  • maximum life : up to 1:40 (Mobile Mark™) hours
  • weight : starting at 2.74 kg
  • W x L x H : 358 x 262 x 37 mm
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

 

Είπα να δοκιμάσω κι εγώ τα 10άρια σε VM, αλλά πριν κατεβάσω το iso καταλάθος πάτησα να πάρω τα 10 ως update στα 7άρια μου. Εννοείται ότι δεν έκανα το update αλλά μου εμφανίζεται συνέχεια στο windows update και φοβάμαι μην κάνουν μόνα τους καμία στιγμή τα Windows την μαλακία και αναβαθμιστούν. Έψαξα στο google αλλά το μόνο που βρήκα είναι το hide update, το οποίο δεν δουλεύει γιατί μετά από κάθε επανεκκίνηση η αναβάθμιση ξαναεμφανίζεται.

 

Καμία πρόταση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

 

Είπα να δοκιμάσω κι εγώ τα 10άρια σε VM, αλλά πριν κατεβάσω το iso καταλάθος πάτησα να πάρω τα 10 ως update στα 7άρια μου. Εννοείται ότι δεν έκανα το update αλλά μου εμφανίζεται συνέχεια στο windows update και φοβάμαι μην κάνουν μόνα τους καμία στιγμή τα Windows την μαλακία και αναβαθμιστούν. Έψαξα στο google αλλά το μόνο που βρήκα είναι το hide update, το οποίο δεν δουλεύει γιατί μετά από κάθε επανεκκίνηση η αναβάθμιση ξαναεμφανίζεται.

 

Καμία πρόταση;

 

Κατευθειαν αναβαθμιση απο 7 σε 10? Και μαλιστα χωρις κοστος και χωρις να εχει κυκλοφορησει?

 

Το να σε "αναβαθμισει" σε technical preview 100% δεν παιζει

 

Μπορεις να ανεβασεις μια φωτογραφια? Μαλλον κατι αλλο συμβαινει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω!!!

 

Τουλαχιστον αλλαξε τις ρυθμισεις του windows update απο το control panel. Να μην εγκαθιστα τιποτα ουτε καν να το κατεβαζει χωρις να του δωσεις ρητα την εντολη

 

Επισης δοκιμασε αν δεν το εχεις κανει, να απενεργοποιησεις το checkbox για τα recommended updates μπας και σταματησει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...