Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 ώρες πριν, jim_p είπε

Μπορεις να εκκινησεις απο το δισκακι των 10 και να πας repair your computer > startup repair και να κανει οτι θελει μονο του αν δεν θες να μπλεχτεις με εντολες.
 Δεν θυμαμαι την ακριβη διαδρομη τωρα, αλλα στο repair μεσα ειναι.

Προλαβα το διορθωσα με cmd, θα το χω υποψiν μου παντος για start repair. Εχω συχνες επισκεψεις στον live installer  των Windows για bootloader χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια σύντομη ερώτηση-απορία: Πρόκειται να περάσω τα Windows 10 σε καινούριο υπολογιστή φίλου τις επόμενες ημέρες (επομένως θα γίνει clean install).
Ποια έκδοση να βάλω, την 1809 (την έχω ήδη κατεβάσει) ή την 1803; Νομίζω ότι με την 1809 δεν θα έχει κάποιο πρόβλημα, σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, accipio είπε

Μια σύντομη ερώτηση-απορία: Πρόκειται να περάσω τα Windows 10 σε καινούριο υπολογιστή φίλου τις επόμενες ημέρες (επομένως θα γίνει clean install).
Ποια έκδοση να βάλω, την 1809 (την έχω ήδη κατεβάσει) ή την 1803; Νομίζω ότι με την 1809 δεν θα έχει κάποιο πρόβλημα, σωστά;

Αφού θα είναι clean δεν θα έχεις πρόβλημα. Μετά περνάς ο,τι αρχεία έχει σε κάποιον εξωτερικό σκληρό (αν έχει back up).

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει παρατηρήσει κανένας bug στο task manager με την 1809? Πχ μου δείχνει 57% cpu (κάνω όντως χρήση της) αλλά στις διεργασίες η μεγαλύτερη είναι 2% ας πούμε, έχει καμιά δεκαριά με 0,1% και οι άλλες 0%. Όλα μαζί δεν βγάζουν ούτε 5% χρήσης δηλαδή. Το είδα και σε γνωστό μου αμέσως μετά το upgrade. Ξέρουμε κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Windows 10 RS5 Build 17763.17 - RTM Refresh

Updated version of Windows 10 October 2018 Update released to Windows Insiders

https://blogs.windows.com/windowsex...ber-2018-update-released-to-windows-insiders/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, ultraex2003 είπε

Windows 10 RS5 Build 17763.17 - RTM Refresh

Updated version of Windows 10 October 2018 Update released to Windows Insiders

https://blogs.windows.com/windowsex...ber-2018-update-released-to-windows-insiders/

 

Εγώ πριν λίγα λεπτά μέσω Windows Update σε έναν υπολογιστή που του έκανα αναβαθμίσεις περάστηκε η 17763.55

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω ένα θεματάκι με το wifi μετά το October update (όχι clean install). Το pc συνδέεται μεν στο δίκτυο αλλά δε μπαίνει στο internet. Για να λειτουργήσει πρέπει πρώτα να σβήσω το δίκτυο από τα known networks. Αυτό πρέπει να το κάνω μετά από restart.

Έχει ακούσει κάποιος κάποιο παρόμοιο πρόβλημα? Υπάρχει κάποια λύση?

Edit: Sorry αν το thread δεν είναι για troubleshooting. Πείτε μου αν δεν είναι το σωστό thread και θα ανοίξω άλλο.

Επεξ/σία από sir ImPeCaBlE
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...