Προς το περιεχόμενο

Περίπου 95 εφαρμογές έχει στο κινητό του κάθε χρήστης Android


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ χρησιμοποιώ 30 το πολύ μαζί με τα παιχνίδια ...

 30 είναι αυτές που χρησημοποίεις, πόσες έχεις κατεβάσει όμως; και ένα wallpaper πχ μετράει σαν εφαρμογή. μπορεί να μην το έχει χρησιμοποιήσει ή μπορεί να το είχες κάποτε και τώρα να το άλλαξες, αλλά και πάλι μετράει....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις μέτρησα 194 εφαρμογές στο κινητό μου, καμιά 20αριά από αυτές είναι προεγκατεστημένες :P

 

Μόνο;;; Το κινητό μου όταν το πήρα είχε 15 διαφορετικά ρολόγια μέσα.... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αδυνατώ να το πιστέψω αυτό.

εκτός αν μετράνε όλες οι εφαρμογές που περάστηκαν στο κινητό.

κι εγώ όταν το αγόρασα περνούσα τα πάντα, τα δοκίμασα και στο τέλος έχω καταλήξει με αυτά που μου χρειάζονται και πλέον δύσκολα μπαίνει άλλο app.

τώρα αν μερικοί γεμίζουν το κινητό τους με εφαρμογές που θα χρησιμοποιήσουν 1 φορά το χρόνο οκ.

 

και ακόμα περισσότερο απορώ ποιοι χρησιμοποιούνε καθημερινά 30+ εφαρμογές. και ποιές είναι αυτές οι εφαρμογές.

ε δε βγαίνει ρε παιδιά. τι διάολο κάνετε;

εφαρμογή για να φάτε, να χέσετε.... ε και πάλι δε βγαίνει  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ   μέτρησα 15 μόνο της google + 45 που έχει προ εγκατεστημένες το τηλέφωνο ζήτημα πάντως ο μέσος χρήστης ενός android κινητού να χρησιμοποιεί παραπίνω από 15 εφαρμογές καθημερινά πάντως 35 το νούμερο μου φαντάζει λίγο εξωπραγματικό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kανονικα δεν παιζει ρολο ποσες εφαρμογες θα βαζουμε στη συσκευη, το κυριο ειναι να ξερουμε τι εφαρμογες βαζουμε ωστε να κανουμε το κινητο καλυτερο και οχι να του γεμιζουμε με αχρηστα apps.

Eγω εχω 17 εφαρμογες περασμενες στο κινητο και το κινητο εγινε πιο fuction που πχ τωρα εχω 10 band equalizer,surround,ηχογραφηση απο usb καρτα ηχου και υποστηριξη πολλων αρχειων.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω 30 χωρίς να υπολογιζω αυτά που έχει απο μόνο το nexus 5.Και τις περισσότερες που έχει η Google δεν τις χρησιμοποιώ σχεδόν ποτέ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να μετράω τις προεγκατεστημένες στο Note μου έχω 151 εφαρμογές. Απο αυτές χρησιμοποιώ σχεδόν καθημερινά περίπου περίπου 30-35 (Social Media, Audio/Video players, Browsers/email, Calendar/Docs, News/Tech News/Sports). Οι υπόλοιπες είναι είτε παιχίδια, είτε apps τύπου readers/kindle, entertainment. Κάποιες είναι αχρησιμοποίητες αλλά για κάποιο λόγο δεν τις έσβησα (πχ Skyscanner/Hotels που τις κατέβασα έκλεισα tickets και δεν ξανάανοιξαν) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 είναι αυτές που χρησημοποίεις, πόσες έχεις κατεβάσει όμως; και ένα wallpaper πχ μετράει σαν εφαρμογή. μπορεί να μην το έχει χρησιμοποιήσει ή μπορεί να το είχες κάποτε και τώρα να το άλλαξες, αλλά και πάλι μετράει....

έχω κατεβάσει πάνω από 700 αλλά απλά για να τις δω και τις σβήνω ... Αλλά αυτό λέει ότι χρησιμοποιούν καθημερινά 90 εφαρμογές ...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω κατεβάσει πάνω από 700 αλλά απλά για να τις δω και τις σβήνω ... Αλλά αυτό λέει ότι χρησιμοποιούν καθημερινά 90 εφαρμογές ...

 

Προφανώς όπως κάποιοι καθόνται όλη μέρα στο facebook πχ, έτσι άλλοι είναι όλη μέρα με το κινητό στο χέρι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 εφαρμογές την μέρα είναι αρκετά λογικό.Με βάση ότι μερικές τις χρησιμοποιούμε δίχως να το ξέρουμε,όπως τον καιρό που είναι αυτόματος ή τα feed από τις εφημερίδες-ειδησιογραφικά μέσα τότε όντως βγαίνουν πολλές.

Από εκεί και πέρα προσωπικά κάνω χρήση σε περίπου 15αρια+ εφαρμογές,οι μισές και παραπάνω να είναι τα μέλια και οι ειδησιογραφικές εφαρμογές με ολίγη από google maps και battery manager-clean manager.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...