Προς το περιεχόμενο

Η Apple θα παρουσιάσει και το iWatch στις 9 Σεπτεμβρίου μαζί με το iPhone 6


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απλά δεν έχεις καταλάβει πως το iwatch της Apple θα πουλήσει περισσότερο από όσα τηλέφωνα πούλησαν οι άλλοι τον τελευταίο χρόνο! :P Και μετά θα βγάζει η samsung νέο watch κάθε 2μήνες...

Μην τυφλωνεσαι ξανα και λες ανακριβειες.

Αν η apple ακολουθησει τους ανταγωνιστες και βγαλει smartwatch, τοτε κατα πασα πιθανοτητα θα απαιτει smartphone της εταιριας, οποτε δυσκολα "να πουλησει οσα τηλεφωνα πουλησαν οι αλλοι τον τελευταιο χρονο." 

 

 

Περα απο τον χαβαλε, μακαρι παντως αν η apple ακολουθησει τους ανταγωνιστες της και βγαλει smartwatch , να ειναι εξαιρετικο και να κανει υψηλες πωλησεις. Οσο περισσοτερες προτασεις, τοσο το καλυτερο για τους καταναλωτες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μην τυφλωνεσαι ξανα και λες ανακριβειες.

Αν η apple ακολουθησει τους ανταγωνιστες και βγαλει smartwatch, τοτε κατα πασα πιθανοτητα θα απαιτει smartphone της εταιριας, οποτε δυσκολα "να πουλησει οσα τηλεφωνα πουλησαν οι αλλοι τον τελευταιο χρονο." 

 

 

Περα απο τον χαβαλε, μακαρι παντως αν η apple ακολουθησει τους ανταγωνιστες της και βγαλει smartwatch , να ειναι εξαιρετικο και να κανει υψηλες πωλησεις. Οσο περισσοτερες προτασεις, τοσο το καλυτερο για τους καταναλωτες.

 

Επαναλαμβάνεσαι πιο συχνά κι απο τις διαφημίσεις των Jumbo... :P

 

Εχεις υπόψιν σου συνολικά πόσα iphones κυκλοφορούν εκεί έξω??? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαναλαμβάνεσαι πιο συχνά κι απο τις διαφημίσεις των Jumbo...  :P

 

Εχεις υπόψιν σου συνολικά πόσα iphones κυκλοφορούν εκεί έξω??? 

 

Μην τυφλωνεσαι απο το παθος σου.

Το δυσκολα που εγραψα ,δεν το ειδες;

 

Μην τυφλωνεσαι ξανα και λες ανακριβειες.

Αν η apple ακολουθησει τους ανταγωνιστες και βγαλει smartwatch, τοτε κατα πασα πιθανοτητα θα απαιτει smartphone της εταιριας, οποτε δυσκολα "να πουλησει οσα τηλεφωνα πουλησαν οι αλλοι τον τελευταιο χρονο." 

 

 

Επίσης σου διέφυγε πως τα ρολόγια που κυκλοφορούν τώρα, βγήκαν μόνο και μόνο επειδή ξεκίνησε πριν μερικά χρόνια η φήμη για το iWatch...

Οτι πεις.. Τι αλλο θα σκεφτεις λογω του παθους σου;

Εδω πανω στο παθος σου ελεγες οτι ειναι μειονεκτημα να ειναι λεπτο και ελαφρυ το κινητο.

Αυτο βεβαια αλλαξε οταν η μαμα εταιρια σου εξεδωσε το νεο φιρμανι και σου επετρεψε να θεωρεις πλεονεκτημα το αυτονοητο: οτι ενα λεπτοτερο και ελαφρυτερο κινητο εχει ευκολια στην φορητοτητα κλπ.

 

http://www.insomnia.gr/topic/429716-iphone-4s-%CE%AE-samsung-galaxy-s-ii/?do=findComment&comment=4442732

Με λίγα λόγια, προσωπικά θεωρώ πως το μοναδικό πλεονέκτημα του S2 είναι η οθόνη του αλλά και πάλι μόνο για όσους θεωρούν πως μόνο το ...μέγεθος μετράει. Στο χέρι δεν είναι πολύ βολικό είδικά όταν είσαι στο δρόμο και προσπαθείς να το χειριστείς με το ένα χέρι. Λίγο το μέγεθος, λίγο το μικρό βάρος σε συνδυασμό με το πολύ λεπτό πάχος, δεν θέλει και πολύ να το χάσεις κάπου στο πεζοδρόμιο. 

 
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

Οτι πεις..

Εδω πανω στο παθος σου ελεγες οτι ειναι μειονεκτημα να ειναι λεπτο και ελαφρυ το κινητο.

Αυτο βεβαια αλλαξε οταν η μαμα εταιρια σου εξεδωσε το νεο φιρμανι και σου επεπτρεψε να θεωρεις πλεονεκτημα το αυτονοητο: οτι ενα λεπτοτερο και ελαφρυτερο κινητο εχει ευκολια στην φορητοτητα κλπ.

 

Νομίζεις πως θα ξανακάνουμε αυτή την παρανοϊκή συζήτηση για 100000000000 φορά. Πες τα στους άλλους που δεν σε ξέρουν καλά! :P

 

Η μαμά εταιρία μου προσφέρει συσκευές που οι άλλοι δεν θα μπορέσουν ποτέ να κατασκευάσουν. Γιατί πολύ απλά "δεν το'χουν" και δεν "αγαπάνε" τα προϊόντα τους. Αλλά δεν θα το κατάλαβες αυτό ποτέ όσες φορές κι αν στο περιγράψω, οπότε μην το κουράζουμε.

 

Ραντεβού στις 9/9

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζεις πως θα ξανακάνουμε αυτή την παρανοϊκή συζήτηση για 100000000000 φορά. Πες τα στους άλλους που δεν σε ξέρουν καλά! :P

 

Η μαμά εταιρία μου προσφέρει συσκευές που οι άλλοι δεν θα μπορέσουν ποτέ να κατασκευάσουν. Γιατί πολύ απλά "δεν το'χουν" και δεν "αγαπάνε" τα προϊόντα τους. Αλλά δεν το κατάλαβες αυτό ποτέ όσες φορές κι αν στο περιγράψω, οπότε μην το κουράζουμε.

 

Ραντεβού στις 9/9

Μια χαρα το καταλαβαινω και δεν ειναι κατι αρνητικο αυτο που λες. (αρνητικο ειναι να λες μειονεκτημα ενα χαρακτηριστικο μεχρι να εκδωσει φιρμανι η μαμα εταιρια και να το θεωρεις πια θετικο)

 

Εσυ προτιμας τα apple προιοντα(το ιδιο και εγω ως επι το πλειστον), αλλοι προτιμανε προιοντα αλλων εταιριων.

Πρεπει να υπαρχουν διαφορετικες προτασεις , για διαφορετικες προτιμησεις/γουστα.

 

Για αυτο ειναι θετικο που απο οτι φαινεται η apple μη θελοντας να χασει το τρενο των smartwatches, θα παρουσιασει με τη σειρα της και αυτη το δικο της και ετσι θα υπαρχει αλλη μια επιλογη για τους αγοραστες smartwatches.

Μακαρι να ειναι εξαιρετικο και να το αγκαλιασει ο κοσμος και να κανεις τις μισες πωλησεις των iphone οπως λεει και ο dali13gr:

 

Και μια και το συζητάμε, ας κάνω και μια πρόβλεψη: Οι πωλήσεις του iWatch θα είναι οι μισές από αυτές του iPhone. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μια χαρα το καταλαβαινω και δεν ειναι κατι αρνητικο αυτο που λες. (αρνητικο ειναι να λες μειονεκτημα ενα χαρακτηριστικο μεχρι να εκδωσει φιρμανι η μαμα εταιρια και να το θεωρεις πια θετικο)

 

Εσυ προτιμας τα apple προιοντα(το ιδιο και εγω ως επι το πλειστον), αλλοι προτιμανε προιοντα αλλων εταιριων.

Πρεπει να υπαρχουν διαφορετικες προτασεις , για διαφορετικες προτιμησεις/γουστα.

 

Για αυτο ειναι θετικο που απο οτι φαινεται η apple μη θελοντας να χασει το τρενο των smartwatches, θα παρουσιασει με τη σειρα της και αυτη το δικο της και ετσι θα υπαρχει αλλη μια επιλογη για τους αγοραστες smartwatches.

Μακαρι να ειναι εξαιρετικο και να το αγκαλιασει ο κοσμος και να κανεις τις μισες πωλησεις των iphone οπως λεει και ο dali13gr:

 

Η βασική μας διαφωνία είναι πως εγώ θεωρώ πως η Apple είναι η μηχανή του τρένου στο θέμα του smart Watch αν και δεν το είδαμε ακόμη. Και θυμάσαι πάρα πολύ καλά πότε άρχισαν οι φήμες για το iwatch και πότε το ανακάλυψε μετά ο ανταγωνισμός... Και τα έβγαλαν τόσο βιαστικά που παρουσίασαν διάφορα προβλήματα χρηστικότητας και μη! Δεν είναι χαζή η apple που σχεδιάζει τις συσκευές της για χρόνια (που και πάλι βλέπεις πως παρουσιάζονται αστοχίες ενίοτε).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τυφλώνομαι (απλά σε έχω μάθει πλεον πολύ καλά πως λειτουργείς όταν σε πιάνει αυτό που σε πιάνει)! :P

"Μην τυφλώνεσαι από το πάθος σου", είπε ο πιο παθιασμένος apple hater του forum! :cry:

Εσυ προτιμας τα apple προιοντα(το ιδιο και εγω ως επι το πλειστον), αλλοι προτιμανε προιοντα αλλων εταιριων.

Εγώ προτιμώ τα Samsung, το λέει και η υπογραφή μου! :-D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Μην τυφλώνεσαι από το πάθος σου", είπε ο πιο παθιασμένος apple hater του forum! :cry:

Εγώ προτιμώ τα Samsung, το λέει και η υπογραφή μου! :-D

Μην μπερδευεις τον ορο apple hater με αυτον που απλα δεν συμπαθει τα τυφλα apple fanboys που τρωνε κουτοχορτο.(πχ θεωρουν μειονεκτημα ενα χαρακτηριστικο μεχρι να εκδωσει φιρμανι η μαμα εταιρια και να το θεωρησουν πια θετικο)

 

Ενδεικτικα στο παρον topic θα δεις οτι δεν ειπα τιποτα αρνητικο για apple προιοντα σε αντιθεση με τα τυφλα apple fanboys που αρχισαν ακομα και σε αυτο το topic να μιλανε για samsung προιοντα μη χρηστικα κλπ.

 

Υ.Γ. Το παραπανω γραφτηκε σε ενα apple macbook air. ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίδες για να μην μαλώνετε, δυστυχώς όλα είναι θέμα marketing. η samsung παρακολουθεί τις φήμες και βγάζει άρον άρον συσκευές για να βγαίνει και να λέει ότι είναι πρωτοπόρος. (δεν είναι τυχαίο ότι το πρώτο smartwatch που έβγαλε, βγήκε πρόχειρα και με προβλήματα μερικούς μήνες μετά τις φήμες για iwatch, και μάλιστα πριν το event της apple).

η apple από την άλλη στον σχεδιασμό της δεν θέλει να λέει ότι αυτή το έβγαλε πρώτη (δεν έβγαλε το πρώτο mp3, ούτε το πρώτο κινητό, ούτε το πρώτο ρολόι τώρα). την ενδιαφέρει κυρίως αυτό που θα βγάλει να διαφέρει και να είναι ένα βήμα ποιο μπροστά εκείνη την δεδομένη στιγμή στο κομμάτι της εμπειρίας χρήσης. 

άρα η κάθε μία ακολουθεί συγκεκριμένη στρατηγική και στοχεύει πάντα στο κοινό της. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

........

Με λίγα λόγια, προσωπικά θεωρώ πως το μοναδικό πλεονέκτημα του S2 είναι η οθόνη του αλλά και πάλι μόνο για όσους θεωρούν πως μόνο το ...μέγεθος μετράει. Στο χέρι δεν είναι πολύ βολικό είδικά όταν είσαι στο δρόμο και προσπαθείς να το χειριστείς με το ένα χέρι. Λίγο το μέγεθος, λίγο το μικρό βάρος σε συνδυασμό με το πολύ λεπτό πάχος, δεν θέλει και πολύ να το χάσεις κάπου στο πεζοδρόμιο.

 

:confused:  Πέφτω από τα σύννεφα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

:confused:  Πέφτω από τα σύννεφα.

 

Αν δεν είσαι ο haha με άλλο nick σας προτείνω να κάνετε παρέα! :P

 

Επιπλέον απορώ πως γίνεται να μην καταλαβαίνεις τι ακριβώς γράφω! Δεν είναι δύσκολο νομιζω. Το πρόβλημά σας είναι πως θεωρείτε πως μια συσκευή 100 γραμμαρίων οφείλει να είναι ίδια με μια άλλη του ίδιου βάρους αγνοώντας όλα τα υπόλοιπα. Πιθανών να έχω "καλομάθει" όλα αυτά τα χρόνια με τις συσκευες της apple με αποτέλεσμα να βλεπω πράγματα που εσείς αγνοείτε (ή να κάνετε πως τα αγνοείτε)...

 σε αντιθεση με τα τυφλα apple fanboys που αρχισαν ακομα και σε αυτο το topic να μιλανε για samsung προιοντα μη χρηστικα κλπ.

 

 

 

Σε ενοχλεί όμως παρόλα αυτά? ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στα μάτια των haters μόνο. Οπότε μικρό το κακό! :P

 

 

Είναι πέντε, έξι εδώ μέσα, πωρωμένοι σαν και εσένα με την apple, στα μάτια τους μπορεί να φαίνεσαι διαφορετικός, οι υπόλοιποι ουσιαστικά σπάμε πλάκα βλέποντας αντιπαραθέσεις haha vs billdanos. Πρέπει να τον παραδεχτείς όμως τον άτιμο έχει ταλέντο να ξετρυπώνει παλιά σου μηνύματα για να σε εκθέτει. Θα είχε ενδιαφέρον να τον κάνανε και τον haha moderator για να έχουμε moderator fight με κάθε ανακοίνωση της apple.

 

Επεξ/σία από nickelodeon
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η apple είχε πάντα μια μαγική συνταγή για τις συσκευές της , που δεν έχει πετύχει κανένας άλλος ... Το iphone πάντα είχε κορυφαία υλικά και ένα λειτουργικό άψογα σεταρισμένο...Τα αγόρασα όλα μέχρι και το 5 .... έκεί ακριβώς που αγορασα το S4 και τώρα το S5...

 

Kαι ενώ οι δυνατότητες τους , direct wifi , κάρτα SD , οθόνη και βίντεο HD , ήταν μακράν καλύτερες από το iphone , η ομειογένεια όμως και ο "καθαρός" τρόπος λειτουργείας πάντα μου έλειπαν...

 

Νομίζω οτι με το iphone στις 4,7 ίντσες θα ξανασυνατηθούμε....

 

Υγ. κανένα ρολογάκι δεν βάζω δίπλα στο Garmin Fenix 2 που έχω για το τρέξιμο !!! :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...