Προς το περιεχόμενο

Η Apple θα παρουσιάσει και το iWatch στις 9 Σεπτεμβρίου μαζί με το iPhone 6


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κορυφαία σε σχέση με τον ανταγωνισμό ή γενικά κορυφαία? γιατί για το 2ο δεν νομίζω :P

 

 

Σε σχέση με τον ανταγωνισμό !!! Μην ξεχναμε antenna gate , ξέβαμα αλουμινιου , ελλατωματική μπαταρία κλπ γνωστά θέματα !! :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κορυφαία σε σχέση με τον ανταγωνισμό ή γενικά κορυφαία? γιατί για το 2ο δεν νομίζω :P

 

Και ποιά η διαφορά του πρώτου από το δεύτερο ακριβώς; Πως γίνεται να χαρακτηρίσεις ένα προιόν "κορυφαίο" σε σχέση με τον ανταγωνισμό και "γενικά" να μην είναι; "Κορυφαία υλικά" δεν έγραψε ο άνθρωπος ή αναφέρεσαι σε κάποιον άλλο; Αλλοίμονό τους με τις τιμές που έχουν και τα ποσοστά κέρδους να μην χρησιμοποιούν τα καλύτερα δυνατά υλικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κορυφαία σε σχέση με τον ανταγωνισμό ή γενικά κορυφαία? γιατί για το 2ο δεν νομίζω :P

 

Και ποιά η διαφορά του πρώτου από το δεύτερο ακριβώς; Πως γίνεται να χαρακτηρίσεις ένα προιόν "κορυφαίο" σε σχέση με τον ανταγωνισμό και "γενικά" να μην είναι; "Κορυφαία υλικά" δεν έγραψε ο άνθρωπος ή αναφέρεσαι σε κάποιον άλλο; Αλλοίμονό τους με τις τιμές που έχουν και τα ποσοστά κέρδους να μην χρησιμοποιούν τα καλύτερα δυνατά υλικά.

Μπορεί να εννοεί ότι δεν είναι κορυφαία σε σχέση με τα υλικά ακριβών αυτοκινήτων ή διαστημοπλοίων! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς αυτό εννοούσα περίπου, ότι δεν βάζουν πχ ανθρακονηματα...

 

Θεωρώ αυτονόητο ότι αν πεις ότι ένα γλυφιτζούρι είναι κορυφαίο ότι δεν το συγκρίνεις με σαγιονάρα Mitsuko....αν μη τι άλλο το δεύτερο θα πρέπει να έχει απαίσια γεύση :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με απόλυτα κριτήρια στα χρήματα του έπρεπε να μήν έχει ελλατωματα (που δέν είναι και λίγα) ... αντιθέτως σε κορεάτικες κατασκευές τα προβλήματα είναι πολύ λιγότερα και ας είναι φθηνότερα τα υλικά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Θεωρώ αυτονόητο ότι αν πεις ότι ένα γλυφιτζούρι είναι κορυφαίο ότι δεν το συγκρίνεις με σαγιονάρα Mitsuko....αν μη τι άλλο το δεύτερο θα πρέπει να έχει απαίσια γεύση :D

θεωρώ ότι:

 

όταν λέω ότι έχει κορυφαίο υλικό εννοώ από τα υλικά που μπορούν να χρησιμοποιηθούν για την κατασκευή ενός κινητού...

 

όταν λέω καλύτερα υλικά από τον ανταγωνισμό εννοώ ότι απλά είναι καλύτερα, αλλά όχι τα καλύτερα που θα μπορούσαν να βάλουν...

 

 

δεν είναι κάτι κακό το δεύτερο μιας και δεν βλέπουμε 5ψήφιες τιμές, απλά κόλλησα στην φράση :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To line up της apple θα είναι λογικά:

 

Για φθηνό το 5c 8gb στα 399ε.?

 

Για μεσαίο το 6 4.7'' 16gb στα 599ε?

 

Και ακριβό το 6 5.5'' 16gb στα 740ε?

 

Η παίζει:

 

Για φθηνό το 5c 8gb στα 399ε.?

 

Για μεσαιο 5s στα 599ε?

 

Για ακρίβο το 6 4.7'' 16gb στα 740?

 

Και καινούρια κατηγορία το 6 5.5'' 16gb στα 800+? Αντίστοιχα με το note 4 που κάπου εκεί θα πάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι ακόμα πιο αρνητικός. Τα υλικά του iPhone είναι μετριότατα. Τα υλικά των ανταγωνιστών είναι κάκιστα. Να βάλουν όλοι το χέρι στην τσέπη για πιο καλά υλικά και ας κάνουν 100ε παραπάνω οι ναυαρχίδες :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...