Προς το περιεχόμενο

Η Google δοκιμάζει τη χρήση drones για παραδόσεις προιόντων


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ανυπομονω για την ωρα που θα παραδιδουν και βομβες τρομοκρατων.

 

-ει, νωρις ηρθε σημερα το πακετο με τα φαρμακα.

για μια στιγμη, δεν μοιαζει με το drone της Gο.. ΒΟΟΜ!

Μπα δεν νομίζω να αντικαταστήσει ποτέ τους καμικάζι ... γιατί οι καμικάζι είναι τσάμπα ενώ αυτό κοστίζει!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να δούμε θα ζήσουμε αρκετα για να μας φέρνουν παραγγελίες ελικοπτεράκια πιτόγυρα στην ταράτσα δίπλα στα απλωμένα βρακιά?

 

Αν αυτοματοποιήσουν τους τυλιχτές με robot θα είναι βλακεία πάντως γιατί χωρίς βρώμικα χέρια η μισή γεύση χάνεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι τα παράπονα στο skroutz:

 

"2020 ρε π%#στη μου. Σε άλλες χώρες τα δέματα τα παραδίδουν αεροπλάνα και εμείς περιμένουμε τον #$%^courier 1 εβδομάδα."

 

ή

 

"δεν ήλθε ούτε σήμερα το drone. Μου είπαν ότι ήταν καθ' οδόν αλλά το χτύπησε κεραυνός. Και καλά ..."

 

Υπάρχουν πάντως ενδιαφέροντα προβλήματα που πρέπει να λυθούν: σε ποιες περιοχές θα επιτρέπεται να πετούν, πόσο θα κοστίζει κάθε ώρα πτήσης και πόσες παραγγελίες κατά μέσο όρο θα εκτελούνται, τι θα επιτρέπεται να μεταφέρουν κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώπα, ρε παιδιά... Τι δίκανα έχετε και θα ρίχνετε drones που πετάνε με 300+ Km/h σε ύψος δεκάδων (αν όχι εκατοντάδων) μέτρων; Rheinmetall? Για τι τα περάσατε τα drones? Για μπεκάτσες; Άμα ήταν τόσο απλό το πράμα, στο πεζικό δε θα έδιναν stingers αλλά δίκανα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ώπα, ρε παιδιά... Τι δίκανα έχετε και θα ρίχνετε drones που πετάνε με 300+ Km/h σε ύψος δεκάδων (αν όχι εκατοντάδων) μέτρων; Rheinmetall? Για τι τα περάσατε τα drones? Για μπεκάτσες; Άμα ήταν τόσο απλό το πράμα, στο πεζικό δε θα έδιναν stingers αλλά δίκανα...

 

Δεν νομίζω ότι θα ζήσουμε για να δούμε drones που πετάνε με 300+Km/h και να παραδίδουν πακέτα. Αυτά μόνο οι επόμενες γενιές από εμάς, και ο Μητσοτάκης θα τα προλάβουν.

Επεξ/σία από bill81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώπα, ρε παιδιά... Τι δίκανα έχετε και θα ρίχνετε drones που πετάνε με 300+ Km/h σε ύψος δεκάδων (αν όχι εκατοντάδων) μέτρων; Rheinmetall? Για τι τα περάσατε τα drones? Για μπεκάτσες; Άμα ήταν τόσο απλό το πράμα, στο πεζικό δε θα έδιναν stingers αλλά δίκανα...

αυτα ειναι τα drones

 

μαλλον περιμενες κατι τετοιο

http://9gag.com/gag/aKzELd6

 

επισης το ενα στοιχιζει 10-20 εκκατομυρια να το φτιαξεις το αλλο καποιες χιλιαδες φανταζομαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...