Προς το περιεχόμενο

Τα S860, S850, A859 και A536 είναι τα τέσσερα πρώτα smartphones της Lenovo στην Ελλάδα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπραβο στη lenovo, αν εβγαζε και σε λογικες ιντσες καλα κινητα θα ηταν μια καλη επιλογη..τωρα στις 5" και 5.3" τι να τα κανουμε τα τουμπανα! Ευτυχως που υπαρχει το Z1c αλλα θα ηθελα να δω και αλλες επιλογες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οι Κινέζοι δεν έχουν ούτε ελληνική φορολογία ούτε ελληνική υποστήριξη (service κτλ).

Για ποιο λογο να ζηλεψουν την ελληνικη υποστηριξη?Συνηθως σου τα βγαζουν εκτος εγγυησης λογω υγρασιας και αλλων τετοιων κολπων

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιο λογο να ζηλεψουν την ελληνικη υποστηριξη?Συνηθως σου τα βγαζουν εκτος εγγυησης λογω υγρασιας και αλλων τετοιων κολπων

Ως χρήστης smartphone από εποχής HTC diamond, έχω αντίθετη άποψη. Η γενίκευση είναι παραπλανητική.

 

Η κινέζικη υποστήριξη ποια είναι δηλαδή; Καλύπτει το κινέζικο eshop θέματα service;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιο λογο να ζηλεψουν την ελληνικη υποστηριξη?Συνηθως σου τα βγαζουν εκτος εγγυησης λογω υγρασιας και αλλων τετοιων κολπων

Μην μπερδεύεσαι με τον Γερμανο που το έχει σύστημα αυτό για να κάνει τον κόσμο να αγοράζει συσκευές από αυτόν!!!

Εμενα μου εβγαλε εκτος εγγυησης iphone 4s 15ημερων,το πηρα απο κοσμοτε με επιδοτηση και ειχε απο την ωρα που το ανοιξα μια μικρη ασπρη γραμμη,δυστηχως επισημο service ειναι ο γερμανος στην ελλαδα,και μου το εβγαλε εκτος εγγυησης λεγοντας και καλα οτι το ανοιξα!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

XAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA.

 

:huh:

 

Σοβαρά τώρα;

Όταν αγόραζες laptop με 1366x768 στις 19 ίντσες πριν 2 χρόνια δεν σε πείραζε. Τώρα άρχισες να ακουμπάς τον βολβό του ματιού σου στην οθόνη ενός κινητού 5 ιντσών για να δεις αν πιξελιάζει.. Ρε τι τραβάμε..

 

Έχω μπροστά μου ένα S650 4,7" @540x960 και ένα S960 5,0" @1080x1920 και ειλικρινά δεν καταλαβαίνω διαφορά στην ανάλυση/ποιότητα της οθόνης.

Τα lenovo δεν περνουν και αναβαθμισεις :'(

Στο όνειρο σου το είδες αυτό; Κάθε εβδομάδα βγαίνει και καινούριο update. Σχεδόν όλα τα μοντέλα έχουν πάρει Android 4.4.2 http://vibeui.com/list.html

 

Ως χρήστης smartphone από εποχής HTC diamond, έχω αντίθετη άποψη. Η γενίκευση είναι παραπλανητική.

 

Η κινέζικη υποστήριξη ποια είναι δηλαδή; Καλύπτει το κινέζικο eshop θέματα service;

 

ναι και την καλύπτει καλύτερα απ'οτι οι Έλληνες εισαγωγείς παρόλο που είναι στην άλλη άκρη του κόσμου. Και δεν είναι και υποχρεωμένο κανονικά να στο κάνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μπροστά μου ένα S650 4,7" @540x960 και ένα S960 5,0" @1080x1920 και ειλικρινά δεν καταλαβαίνω διαφορά στην ανάλυση/ποιότητα της οθόνης.

 

 

Aς μην πηγαίνουμε στο άλλο άκρο.

Μια χαρά φαίνεται η διαφορά σε τέτοια περίπτωση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aς μην πηγαίνουμε στο άλλο άκρο.

Μια χαρά φαίνεται η διαφορά σε τέτοια περίπτωση. 

Δεν ξέρω τι αετίσια μάτια έχετε αλλά εγώ εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω διαφορά... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μ αρέσει που μερικοί περιμένανε πως και πως να έρθουν στην ελλάδα. νομίζουνε ότι θα έχουν ίδιες τιμές με τα κινεζοσαιτ.

 

Eγώ πάντως τα περιμένω με τη λογική πως θα βγαίνουν επίσημες ελληνικές ROM αλλά και το ότι κάποιοι θα αναλαμβάνουν επιδιόρθωση τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει να κάνει με τη φίρμα. Η Lenovo μια χαρά είναι και καλό είναι που ήρθε και στη χώρα μας για μεγαλύτερη ποικιλία από το να βλέπουμε μόνο τα ίδια και τα ίδια. Ερωτηματικό θα είναι αν η Lenovo μπορεί να προσφέρει εγγύηση σε αγορές από Κίνα ίδιων μοντέλων με αυτές τις ελληνικής αγοράς. Αν δεχτεί να κάνει κάτι τέτοιο τότε αγορές Lenovo από Κίνα αποκτούν άλλο νόημα.

 

Θεωρω αυτονοητο οτι ΔΕΝ θα τα καλυπτει! Αλλιως δεν θα ειχε νοημα να τα φερει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το λογικό είναι αν μία συσκευή αγοράζετε από τον Έλληνα αντιπρόσωπο 100 ευρώ να πρέπει να πωληθεί λιανική τουλάχιστον 250 ευρώ. με αυτή τη διαφορά καλύπτεις ΦΠΑ, μεταφορικά, δασμούς και ένα κέρδος 25% για τον αντιπρόσωπο και άλλο ένα 25% για τον μεταπωλητή. και αυτά τα νούμερα είναι πολύ σφιχτά καθώς με το 25% πρέπει να καλύψεις λειτουργικά έξοδα,  το παλούκι της εφορίας και να βγάλεις και κάτι λίγα. 

τώρα αν έχουμε συνηθίσει τα τζιμάνια μεγαλοκαταστηματάρχες του skroutz που πηγαίνουν για 2 ευρώ κέρδος, απλά για να βγουν πρώτοι στην αναζήτηση, ναι μεν δεν μας χαλάει ως καταναλωτές, αλλά αυτοί μάλλον παράδειγμα προς αποφυγή είναι. το θέμα είναι ότι τα 100 ευρώ αγοράς για τον κινέζο είναι 110 ευρώ πραγματικό κόστος και μπορεί να το πουλήσει 150 και να έχει βγάλει και κέρδος.

καλό είναι να μην τα ισοπεδώνουμε όλα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το λογικό είναι αν μία συσκευή αγοράζετε από τον Έλληνα αντιπρόσωπο 100 ευρώ να πρέπει να πωληθεί λιανική τουλάχιστον 250 ευρώ. με αυτή τη διαφορά καλύπτεις ΦΠΑ, μεταφορικά, δασμούς και ένα κέρδος 25% για τον αντιπρόσωπο και άλλο ένα 25% για τον μεταπωλητή. και αυτά τα νούμερα είναι πολύ σφιχτά καθώς με το 25% πρέπει να καλύψεις λειτουργικά έξοδα,  το παλούκι της εφορίας και να βγάλεις και κάτι λίγα. 

τώρα αν έχουμε συνηθίσει τα τζιμάνια μεγαλοκαταστηματάρχες του skroutz που πηγαίνουν για 2 ευρώ κέρδος, απλά για να βγουν πρώτοι στην αναζήτηση, ναι μεν δεν μας χαλάει ως καταναλωτές, αλλά αυτοί μάλλον παράδειγμα προς αποφυγή είναι. το θέμα είναι ότι τα 100 ευρώ αγοράς για τον κινέζο είναι 110 ευρώ πραγματικό κόστος και μπορεί να το πουλήσει 150 και να έχει βγάλει και κέρδος.

καλό είναι να μην τα ισοπεδώνουμε όλα. 

για αυτο τερμα αγορες απο την ελλαδα..............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρτι αφιχθέν newsletter από Κωτσόβολο με τα Lenovo της είδησης:

 

https://app.moosend.com/show_campaign/d57ac5e9-cbda-452c-91ba-3f16dfcd2119/efaac593-6ac4-4b09-ba11-81ac275ff5d6

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...