Προς το περιεχόμενο

To iPhone μεγάλωσε. Σε δύο μεγέθη το νέο iPhone 6 της Apple


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν δεν βγάλουν οθόνη που κάτω απο τον ήλιο να παίζει καμπάνα, δεν μου λένε τιποτα ολα αυτα...εκτος αν οσοι γουστάρουν τις τέλειες οθόνες είναι παντα στις ιδανικές συνθήκες φωτισμού, γιατι ειδικα το καλοκαίρι, ψάχνεις σκιά για να δεις...

Του G2 δεν είναι τέτοια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Τα νέα iphones τα πάνε ακόμη καλύτερα στον ήλιο σε σχέση με τα προηγούμενα.

 

"Improved polarizer 

 

Your iPhone goes everywhere you do. And sometimes that’s outdoors in the sun. With that in mind, the Retina HD display has an improved polarizer so you get a clearer view when you’re wearing sunglasses."

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν καταλαβαινω τι εννοειται ακομα και ενα ching choung yao που εχω μια χαρα παιζει σε πολυ φως.Δοκιμασμενο σε παραλια με αυτοματο φωτισμο δηλαδη το ultimate test.Και οσο το σκεφτομαι κανενας φιλος μου δεν ειχε προβλημα το καλοκαιρι εκτος απο αυτους που ελεγαν δεν βλεπω την τυφλα μου και μου ειχαν την φωτεινοτητα ρυθμισμενη στη μεση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουγκ!

Δεν μιλάμε να κάνεις πατέντες με φωτεινότητα που ξεπατωνει την μπαταρία η με ζελατίνες που κάνουν ελάχιστη δουλεια...μιλαμε να είσαι κάτω από αυγουστιάτικο ήλιο και να βλέπεις καθαρά, απλά πραγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουγκ!

Δεν μιλάμε να κάνεις πατέντες με φωτεινότητα που ξεπατωνει την μπαταρία η με ζελατίνες που κάνουν ελάχιστη δουλεια...μιλαμε να είσαι κάτω από αυγουστιάτικο ήλιο και να βλέπεις καθαρά, απλά πραγματα.

Αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hello, αυτο ειπα, ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ, οχι θελω να το κάνω με το κινητό που ήδη εχω...

πως πχ καποτε ειχαμε απλες οθονες και τωρα ειναι HD?

ε, εμενα πιο πολυ με ενδιεφερει να βλεπω στον ηλιο παρα να βλεπω HD...

ΝΑΙ, ΣΟΒΑΡΑ ΜΙΛΑΜΕ, εσενα τι σου φαινεται παραξενο δηλαδη?

μηπως θα ειναι η πρωτη συσκευη που θα το κάνει?

 

υπάρχουν οθόνες οπου κατω απο τον ήλιο βλεπεις κανονικά, απλα πραγματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ΥΠΑΡΧΟΥΝ οθόνες να βλέπεις κάτω από τον ήλιο, για αυτό και έχουν ρύθμιση για μέγιστη φωτεινότητα, ώστε να βλέπεις στο πολύ φως.

 

Δε καταλαβαίνω τι άλλο ακριβώς θες να γίνει.

Άμα το πρόβλημά σου είναι η φωτεινότητα υπάρχουν λύσεις

 

Εσύ θες να είναι πολύ φωτεινές στη μεσαία ρύθμιση και στη μέγιστη τι να γίνεται; να σε τυφλώνει;

 

Νομίζω ότι ο διάλογος που κάνουμε είναι παράλογος

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ΥΠΑΡΧΟΥΝ οθόνες να βλέπεις κάτω από τον ήλιο, για αυτό και έχουν ρύθμιση για μέγιστη φωτεινότητα, ώστε να βλέπεις στο πολύ φως.

 

Δε καταλαβαίνω τι άλλο ακριβώς θες να γίνει.

Άμα το πρόβλημά σου είναι η φωτεινότητα υπάρχουν λύσεις

 

Εσύ θες να είναι πολύ φωτεινές στη μεσαία ρύθμιση και στη μέγιστη τι να γίνεται; να σε τυφλώνει;

 

Νομίζω ότι ο διάλογος που κάνουμε είναι παράλογος

 

Δεν είσαι ο μόνος που το νομίζει. Πλέον και με τις καινούργιες amoled μια χαρά είναι η φωτεινότητα στον ήλιο. Στο Note 3 είναι ικανοποιητική, στο S5 ακόμα καλύτερη και μένει να δούμε το Note 4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είσαι ο μόνος που το νομίζει. Πλέον και με τις καινούργιες amoled μια χαρά είναι η φωτεινότητα στον ήλιο. Στο Note 3 είναι ικανοποιητική, στο S5 ακόμα καλύτερη και μένει να δούμε το Note 4.

Ικανοποιητικη  στο Note 3 μπορει να ειναι για σενα,επειδη το εχει ο κολητος μου το καλοκαιρι στην παραλια  παραλιγο να παθαινα μερικη τυφλωση για να δω κατω απο τον ηλιο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ικανοποιητικη  στο Note 3 μπορει να ειναι για σενα,επειδη το εχει ο κολητος μου το καλοκαιρι στην παραλια  παραλιγο να παθαινα μερικη τυφλωση για να δω κατω απο τον ηλιο .

 

Η αλήθεια είναι οτι δεν συχνάζω σε παραλίες ειδικά αν δεν βρίσκομαι υπό σκιάν. Πάντως κάτω από τον ήλιο της ανασκαφής μια χαρά έβλεπες αυτό που ήθελες να δεις. Αυτά τα περι μερικής τύφλωσης καλό είναι για να λέγονται σε forums. Ζωγράφιζα θραύσματα αγγείων και εσύ πάθαινες μερική τύφλωση. Δεν έχει την καλύτερη ορατότητα, είναι ικανοποιητική. Στο S III πχ δεν μπορούσες να δεις. Η βελτίωση είναι εμφανής από γενιά σε γενιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να δω με κάποιον τρόπο τις πωλήσεις των iPhone αλλά και των υπόλοιπων κινητών στην Ελλάδα.
Στην παρέα μου πάντως οι περισσότεροι είχαμε iPhone και πλέον έχουμε Android.
Σήμερα μάλιστα ένας φίλος πήγε σε Nexus 5.

Αν με συμβόλαιο το παίρνει κάποιος 200$ είναι λογικό να πουλάει. Στην Ελλάδα με την κατάσταση που επικρατεί τα 750€-900€ για αγορά κινητού, λίγο δύσκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να δω με κάποιον τρόπο τις πωλήσεις των iPhone αλλά και των υπόλοιπων κινητών στην Ελλάδα.

Στην παρέα μου πάντως οι περισσότεροι είχαμε iPhone και πλέον έχουμε Android.

Σήμερα μάλιστα ένας φίλος πήγε σε Nexus 5.

 

Αν με συμβόλαιο το παίρνει κάποιος 200$ είναι λογικό να πουλάει. Στην Ελλάδα με την κατάσταση που επικρατεί τα 750€-900€ για αγορά κινητού, λίγο δύσκολο.

Στην Ελλαδα και γενικα στην Ευρωπη,ειναι μια αγορα πολυ πιο δεχτικη και που ΔΕΝ δηλωνει royalty σε κανενα και σε τιποτα,αλλα η συντριπτική πλειοψηφια κοιτα την παρτη της και τι την συμφερει.Και δεν εχει να κανει τοσο με το βιοτικο επιπεδο της καθε ευρωπαικης χωρας,αλλα με την κουλτουρα μας σαν Ευρωπαιοι!

Γι'αυτο βλεπεις γρηγορη στροφη απο το ενα προιον στο αλλο.

Και γι'αυτο οι εταιριες δεν πολεμουν τοσο για την αγορα της Ευρωπης,ασχετα με το γεγονος οτι ειναι η δευτερη μεγαλυτερη αγορα στο κοσμο,λογο της ρευστοτητας που την χαρακτηριζει.

 

Αυτη την στιγμη η apple ειναι στον αναπνευστηρα που λεγεται Αμερικη και η MS προσπαθει να σκαλισει με το κουταλακι του γλυκου,το Σινικο τοιχος για να μπορεσει να διεισδύσει στην αγορα της Κινας και η google προ στο παρον, κανει παρτυ παντου!

Αυτη ειναι η πραγματικοτητα ειτε μας αρεσει,ειτε οχι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...