Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [Xbox One][PS4]


red1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

HORY SHITU, FULL fp mode για τις εκδόσεις PS4/One/PC....

http://www.ign.com/articles/2014/11/04/grand-theft-auto-v-a-new-perspective?watch

 

δείτε το βίντεο...


Να πω την αλήθεια, τα GTA της προηγούμενης γενιάς με άφησαν παγερά αδιάφορο καθώς τα είχα βρεί απίστευτα βαρετά και κενά - ναι μεν ο κοσμος τους ηταν φανταστικός αλλά...άδειος...(σε αντίθεση με το Red dead που ηταν παιχνιδάρα και είχε πράμα να κάνεις)...Βάλτε και τα τραγικά (σχετικά) framerate στην ολη εξίσωση και...

Δε ξέρω όμως, το remaster το συγκεκριμένο λόγω καλύτερου framerate, απώλειας jaggies ΚΑΙ fp mode...με βλέπω να το ξαναπαίζω...

 

grand-theft-auto-v-xbox-one-1415118568-0

 

 

ΕDIT : Νέο video

http://assets.ign.com/videos/zencoder/1920/ce4f9d3a23ecbc194505d97740fb5294-5000000-1415118473-w.mp4

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 375
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το V είναι απείρως καλύτερο από το 4, ρε, κι εγώ δεν μπορούσα να καταλάβω τι του έβρισκαν του 4 τόσοι άνθρωποι. Το 5 είναι πολύ διασκεδαστικό και με καλό ρυθμό (ίσως με μια μικρή κοιλιά στον Φράνκλιν, αλλά δεν κρατάει πολύ). 

 

Σε φάση, δεν έχω τελειώσει κανένα GTA στο παρελθόν κι ετούτο θα το αγοράσω δεύτερη φορά :D

 

(Ούτε αυτό το έχω τελειώσει ακόμα, αλλά λόγω χρόνου, όχι λόγω βαρεμάρας. Και λόγω του ότι φέτος το καλοκαίρι αξιώθηκα να παίξω το RDR, το οποίο μου έφαγε όλο το καλοκαίρι - και χαλάλι του!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το V είναι απείρως καλύτερο από το 4, ρε, κι εγώ δεν μπορούσα να καταλάβω τι του έβρισκαν του 4 τόσοι άνθρωποι. Το 5 είναι πολύ διασκεδαστικό και με καλό ρυθμό (ίσως με μια μικρή κοιλιά στον Φράνκλιν, αλλά δεν κρατάει πολύ). 

 

Σε φάση, δεν έχω τελειώσει κανένα GTA στο παρελθόν κι ετούτο θα το αγοράσω δεύτερη φορά :D

 

(Ούτε αυτό το έχω τελειώσει ακόμα, αλλά λόγω χρόνου, όχι λόγω βαρεμάρας. Και λόγω του ότι φέτος το καλοκαίρι αξιώθηκα να παίξω το RDR, το οποίο μου έφαγε όλο το καλοκαίρι - και χαλάλι του!)

 

 

Vole, το ΙV ηταν το 1ο vidya της R* σε καινούργια κονσόλα οπότε και να το καταλάβω...το V όμως ?

Προσεξε, δεν υπήρξα ποτέ της άποψης οτι "οτι δεν αρέσει σε εμένα = σκ@τά", παρόλα αυτά ρε φίλε το V...άδειο...

Είναι κρίμα γιατί μέχρι στιγμής, είναι ο μεγαλύτερος και πιο όμορφος "κόσμος" που έχει δημιουργήσει η εταιρεία αλλά...ά-δ-ε-ι-ο-ς/κενός...τεράστιες εκτάσεις χωρίς να έχεις τίποτα να κάνεις σ'αυτές...οι δε "κύριες" αποστολές ? αν εξαιρέσεις τα heist, όλες οι υπόλοιπες ηταν "ακολούθα το τάδε αμάξι"...Τέτοιο tailing δεν έχω ξαναπετύχει ρε φίλε σε GTA, ειλικρινά...Θυμάμαι ΑΚΟΜΑ εκείνη την κ@λο-αποστολή που είσαι με το αεροπλανάκι και ακολουθείς το αεροπλάνο των μισθοφόρων...για 5-6 λεπτά, το μόνο που κάνεις είναι να κουνάς ελαφρά το αναλογικό αριστερά και δεξιά και κυριολεκτώ... δλδ ρε πστ μου...gameplay με τα όλα του - not.

 

Παίζει να είχε τις χειρότερες αποστολές σε GTA μεχρι στιγμής (για εμένα παντα) - και δεν είναι οτι βαρέθηκα με τα open-world γιατί το Red dead ανήκει στην ΑΓΙΑ 5άδα καλύτερων τίτλων της προηγούμενης γενιάς...

Το GTAV...είναι μάλλον game οπου τον χαβαλέ και την πλάκα πρεπει να την δημιουργήσεις μάλλον εσύ γιατί απο "ψωμί" (βλέπε:αποστολές)...Δεν είμαι όμως 15-20 ετών πλέον φίλε μου ωστε να μπορώ να αντλώ ευχαρίστηση απο το να κάνω κυνηγητά με την αστυνομία στα 5 αστεράκια και να ανατινάζω πράματα στον αέρα...

 

Εν κατακλείδι : Πέρα απο τα Heists (με τις soundtrack-άρα να βαράει στο background) και με την εξαίρεση 3-4 αποστολών, το παιχνίδι έπασχε απο ποικιλία και διασκέδαση καθώς η επανάληψη με τις "ακολούθα αυτόν" αποστολές έιχε φτάσει στο ζενίθ...Το shooting είναι ακόμα χάλια, οι αποστολές οπου απλά πας απο το ενα σημείο του χάρτη στο άλλο πάμπολλες, και, ΟΚ, το αν τα στριπτιζάδικα αποτελουν gameplay τι να πώ...

 

Αλλη μια υπερβολή και overhyped τίτλος απο τα media  - ακόμα θυμάμαι την γελοιώδη και υπερ-πομπώδη αναφορά του IGN στο GTAIV οπου και ειχαν αναφερθεί σ'αυτό ως "Citizen Kane του gaming"...ακόμα κλαίω ρε φίλε απο την υπερβόλα... :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα δεν τον είχα υπόψη μου αυτόν το χαρακτηρισμό του IGN :D

 

Κοίτα, από μια άποψη, Grand Theft Auto λέγεται το παιχνίδι, αναμενόμενο είναι να έχει πολλή οδήγηση. Εμένα αυτό δε με χαλάει, ειδικά αν έχει ωραίο περιβάλλον και ικανοποιητικό μοντέλο οδήγησης. Κάποτε έπαιζα και τα Driver, για να καταλάβεις, που, γενικά, ήταν κακά παιχνίδια, απλώς επειδή μου άρεσε να κόβω βόλτες. Εχω παίξει και κάνα 3ωρο στο V να κάνω τον ταξιτζή, για παράδειγμα. Το βρίσκω χαλαρωτικό :P

 

Το μόνο μου παράπονο είναι πως δεν έχουν περισσότερα τέτοια side stuff, όπως είχε το San Andreas. 

 

Οσο για το 4, καταλαβαίνω εν μέρει τον ενθουσιασμό λόγω πρώτου next-gen GTA, αλλά ο κεντρικός χαρακτήρας, τα κίνητρα, οι αποστολές στο μισό παιχνίδι (επειδή παρακάτω δεν άντεξα), ήταν όλα τόσο βαρετά και φάση "οδήγα μέχρι εκεί - δες ένα cut scene τελείως αδιάφορο έως εκνευριστικό - οδήγα στην άλλη άκρη - σκότωσε 50 άτομα επειδή έτσι σου είπε κάποιος. Α, και αν κάνεις κάνα λάθος, θα πρέπει να τα κάνεις όλα πάλι από την αρχή". 

 

Στο 5 νιώθω ότι οι χαρακτήρες έχουν λίγο παραπάνω...χαρακτήρα. Εκτός από τον Φράνκλιν, έχουν την προϊστορία τους, έχουν τα κίνητρά τους, ακόμα και μες στην τρέλα τους βγάζουν κάποιο νόημα. Ο Νίκο τι ήταν ακριβώς; Κι όλη του η παρέα; Πάρ' τον έναν και βάρα τον άλλον ήταν όλοι τους. Που ίσως on paper να έβγαζε νόημα να είναι έτσι, για να καταρρίψουν το αμερικανικό όνειρο που του πούλαγε ο ξάδερφός του στην αλληλογραφία, αλλά ως setting να περάσεις τόσες ώρες και να σε κινητοποιήσει να κάνεις τόσα επαναλαμβανόμενα πράγματα δε λειτουργούσε, τουλάχιστον για μένα. 

 

Πάντως, και το RDR δεν ήταν πολύ διαφορετικό. Ισως λόγω setting, ατμόσφαιρας και ρυθμού να μας έκατσε εμάς καλύτερα. Εχω δει άτομα, για παράδειγμα, να λένε ότι το βρήκαν βαρετό και άδειο. Επίσης, αν το "γδύσεις" από όλο το περιτύλιγμά του, η δομή του είναι ίδια με του GTA σχεδόν. Το μόνο επιπλέον που έχει είναι τα collectibles, ένα mechanic που συζητιέται το κάτα πόσο είναι πραγματικό περιεχόμενο ή απλώς γέμιση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Εγώ δεν συμφωνώ για το 4 μια χαρά ήταν το σκηνικό και μου άρεσε γενικά. Είχε και ωραίες λεπτομέρειες μέσα το παιχνίδι. Ελπίζω το 5 να δικαιώσει την τόση προσμονή και την αγορά του ps4. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 http://www.gamespot.com/articles/gta-5-is-1080p-30fps-on-ps4-and-xbox-one-first-per/1100-6423369/

1080P στα 30fps το GTA V και για τις δυο κονσολες(αρα οχι 900P για Xbox και 1080p για Ps4).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Περιμενατε να ειναι στα 60 fps? Really? Οpen world game ειναι εξαιρετικα δυσκολο να βγει στα 1080p 60fps στις υπαρχουσες κονσολες, και ποσο μαλλον το gta, ακομα και αν προκειται για remake.  Τουλαχιστον οπτικα φαινεται να εχει γινει πολυ καλη δουλεια, ανυπομονω να παιξω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ubisoft άσε τις δηλώσεις και προσκύνα.... με σχόλια τύπου parity και ότι πουσάρουμε τις next gen κονσόλες στο maximum θα γίνουν ακόμα περισσότερο ρεζίλι με τα next gen halo/uncharted. 

 

kNSxZ8H.gif

 


BNlxyYP.gif

wyMZqrZ.gif

aTnTv1U.gif

wFjit9k.gif


  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα τα GTA ειναι φοβερα και το κυριοτερο δεν ειναι μονο κυνηγητα και δραση αλλα εχουν και κοινωνικη κριτικη και σαρκασμο.Το 4 οταν ειχε βγει ηταν και το πιο ωριμο απο ολα χωρις να εχω ασχοληθει με το 5 ακομα.

Αν και offtopic πολυ κριτικη δεχεται η ubisoft αλλα στο unity εχει πολλα npc ταυτοχρονα στην οθονη και αυτο κοστιζει.Δεν λεω φοβερο δειχνει το gta αλλα δεν μου φαινεται τοσο γεματο σε κοσμο οσο το unity σε καποιες σκηνες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

............................... IGN Plays  GTA V !!!!!!!!!!!!!!!

 

 

http://www.ign.com/videos/2014/11/05/gta-5-were-beyond-excited-for-next-gen-ign-plays

 

 

Αδερφέ, βλέπε πρωτού post-άρεις - το gameplay ειναι previous-gen και απλα οι τυποι λενε τα δικά τους για την next-gen έκδοση... :mrgreen:

 

Ειπα και 'γω, τι σκ@τα, τίγκα στο pop-up, jaggies, flickering, judder κτλπ ηταν το video...Aμα ηταν ετσι η εκδοση next-gen... :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει να είχε τις χειρότερες αποστολές σε GTA μεχρι στιγμής (για εμένα παντα) - και δεν είναι οτι βαρέθηκα με τα open-world γιατί το Red dead ανήκει στην ΑΓΙΑ 5άδα καλύτερων τίτλων της προηγούμενης γενιάς...

 

Offtopic: Απο το καλοκαιρι ψηνομουν αλλα μολις με μπριζωσατε.

Το περασα στο PS3 και ετοιμαζομαι να το ξαναρχισω απ την αρχη. Το υπερτατο multiplatform της last gen.

 

Ontopic: To GTA V σε PS4 θα παιζει και First Person εκτος απο το κλασσικο 3rd person

 

troll mode: Ας αφησουν εκει στη Rockstar τις μαλακιες με τα remastered (οσο καλα κι αν ειναι) και ας μας δωσουν τον τιτλο που αρμοζει. Δηλαδη τη συνεχεια του RDR

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Offtopic: Απο το καλοκαιρι ψηνομουν αλλα μολις με μπριζωσατε.

Το περασα στο PS3 και ετοιμαζομαι να το ξαναρχισω απ την αρχη. Το υπερτατο multiplatform της last gen.

 

Ontopic: To GTA V σε PS4 θα παιζει και First Person εκτος απο το κλασσικο 3rd person

 

troll mode: Ας αφησουν εκει στη Rockstar τις μαλακιες με τα remastered (οσο καλα κι αν ειναι) και ας μας δωσουν τον τιτλο που αρμοζει. Δηλαδη τη συνεχεια του RDR

 

Αμα μπορείς MT/εχεις την ευχερεια να το παίξεις σε X360...κάντο, στο PS3 είναι...κλασσικά multiplat κατάσταση ;)

Aπο τους καλύτερους τίτλους που έπαιξα την γενιά που μας πέρασε, τρελάθηκα...μουσική, ήχος, ατμόσφαιρα...ακόμα και το shooting του ηταν καλούτσικο (free-aim, ανεβάζεις λίγο το sensitivity και είσαι ΟΚ).

Επίσης, o τερματισμός του...γκαντ ντεμμιτ γιε μου...NTAT ENTINΓΚ, ΧΧΧΧΝΝΝΝΝΓΚκκκΚ

 

Το V, θα μπορείς να το παίξεις εξ ολοκλήρου σε 1ο προσωπο, μάλιστα, μπορείς να το τροποποιησεις όπως θελεις, π.χ, 3ο πρόσωπο αλλα με το που μπαινεις σε αμαξι να αλλαζει αυτοματα σε 1ο, 1ο προσωπο στις μαχες + 1ο πρόσωπο όταν κάνεις cover, ή, 1o πρόσωπο στις μάχες + cover σε 3ο πρόσωπο...μπράβο στην R*...

 

To RDR 2...δώσε τους 2-3 χρονάκια και θα το έχουμε στο drive μέσα, δεν υπάρχει περίπτωση να μην βγει...

Εχει πλάκα πάντως το γεγονός πως απο ενα μετριότατο TPS (red dead revolver) - το οποίο το είχε αγοράσει η R* απο την Capcom τότε (project το οποίο η ιδια η Cap είχε κρίνει πως δεν θα ηταν επικερδές, εξου και η πώληση στην R*)...μετετράπη σε εναν απο τους καλύτερους τίτλους της προηγούμενης γενιάς και σε ενα εν δυνάμη μεγάλο franchise ;)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...