Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [Xbox One][PS4]


red1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε μερικα σημεια της πολης συμβαινει, αλλα γινεται εντονα αντιληπτο. Αυτο, δεν ειναι κατι αλλο. Εχει γινει αναφορα και εχει μπει στα αρνητικα του game για αυτα τα framedrops απο το gamespot. Δεν τους εχω και σε πολυ εκτιμηση τους reviewers τους αλλα για αυτο εχουν δικιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 375
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε μερικα σημεια της πολης συμβαινει, αλλα γινεται εντονα αντιληπτο. Αυτο, δεν ειναι κατι αλλο. Εχει γινει αναφορα και εχει μπει στα αρνητικα του game για αυτα τα framedrops απο το gamespot. Δεν τους εχω και σε πολυ εκτιμηση τους reviewers τους αλλα για αυτο εχουν δικιο.

Τα βγαζεις ολα απο το μυαλο σου.....η τα παιρνεις απο ms ,δεν γινεται να ισχυει κατι αλλο.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τέτοια παιχνίδια δεν είναι καθόλου απίθανο να υπάρξουν συνθήκες κάτω από τις οποίες να πέσει το framerate, αυτό είναι κοινή λογική. Απλώς μου κάνει εντύπωση, επειδή δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοια σε όσα βίντεο έχω δει, και σε αυτό του DF, εκτός από 1-2 δευτερόλεπτα που πέφτει στα 27-28, ήταν καρφωμένο στα 30. 

 

Οχι ότι έχει και καμιά ιδιαίτερη σημασία, ούτε αυτό ούτε τα λιγότερα χορτάρια στο Χ1 είναι αρκετά για να μειώσουν αυτό το παιχνίδι. απλώς κουβέντα να γίνεται.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να μειωσουμε ρε guys, τα σπαει.

 

Εχω παθει την πλακα μου με το ποσο ομορφο ειναι το game.

 

Και ειναι αλλη η φαση το βιντεο στο youtube, και αλλο να παιζεις στην 40αρα bravia :)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γραφικάρες, τρελές λεπτομέρειες frames πέφτουν όντως και αρκετά συχνά. Εμένα μου συμβαίνει όταν οδηγώ γρήγορα μέσα στην κίνηση και είναι λίγο ενοχλητικό, αλλά οκ. Ελπίζω να φτιαχτεί ως ένα βαθμό αν γίνεται στο μέλλον. Πάντως ο χειρισμός είναι λίγος άκυρος, ειδικά το κομμάτι του aiming.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρούχλα, είναι το πρώτο GTA που παίζεις στη ζωή σου; 'Η, γενικά, το πρώτο Rockstar game που παίζεις; 

 

Ρωτάω, επειδή μηχανιστικά είναι ίδιο με το RDR, και μαζί αυτά τα δύο είναι ίσως τα καλύτερα της Rockstar στον τομέα του χειρισμού. Θα έχει ενδιαφέρον η εντύπωσή σου αν δεν έχεις παίξει τίποτα άλλο στο παρελθόν από αυτά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mάγκες, όπως είπε και ο Vole, αμα αυτό είναι το πρώτο παιχνίδι της Rockstar που παίζετε λογικό είναι να γκρινιάζετε - το μπουμ-μπουμ σε όλα τα της τα games (πλην του Max Payne) είναι "'ακυρα" όπως λέτε, αργά, κακό deadzone κτλπ κτλπ...

Ελα ομως ντε που είστε τυχεροί που το παίζετε στο Xone/PS4, τα controls είναι αρκετά καλύτερα σε σχέση με την προηγούμενη γενιά - πιστέψτε με, το είχα βγάλει στο PS3 και τώρα το παίζω στο Χ360 (για να ξεκλειδώσω το bonus content).
Λίγο το framerate που βοηθάει, λίγο που πρέπει να αλλάξανε τις τιμές του deadzone στα αναλογικά, λίγο που ο χαρακτήρας δεν στοχευει αυτομάτως στα ουράνια με το που πατάς αριστερή σκανδάλη και... wink.png
Tα controls είναι βελτιωμένα στην καινουργια έκδοση.

Διαβαζα επίσης στα ιντερνέτια μερικούς που έλεγαν οτι το FPS mode είναι τελικά μούφα - οι απόψεις είναι ωσάν τις κ@λοτρυπ... που λέει και η παροιμία κύριοι αλλά κακά δεν είναι (σαν του απαισιοτατου Killzone2), μάλιστα, έχω εκπλαγεί με το γεγονός οτι το χρησιμοποιώ τόσο συχνά στις μάχες, στην τελική, όποιος περίμενε aiming/sensitivity COD μάλλον περίμενε πολλά, το παιχνίδι έχει "βάρος", κατι το οποίο φαίνεται ακομα και στο 3ο πρόσωπο...Βάλτε και το οτι η καινουργια εκδοαση σου επιτρέπει να ρυθμίσεις το μέγεθος του στόχαστρου και το field of view για το 1ο πρόσωπο και...Καπου το είχα διαβάσει πως θυμίζει το Mirror's edge - συμφωνώ, το "βάρος" και το animation θυμίζουν πολύ.

 

Εκείνο που δεν περίμενα όμως και που για εμενα αποτελεί μια απο τις καλύτερες νέες προσθήκες είναι οι νέοι τρόποι χειρισμού : το "FPS" (ή καπως έτσι) που σου επιτρέπει να τρέξεις πατώντας το αριστερό αναλογικό (πατημα 1 φορά = sprint, το πατάς και το κρατάς πατημένο = super sprint)...αποκάλυψη και δεν αστειεύομαι καθόλου, εκείνο το λιώσιμο του κουμπιού Χ/Α χρόνια τώρα είχε καταντήσει κουραστικό, το παιχνίδι με αυτόν τον τρόπο χειρισμού νιώθει πολυ πιο σύγχρονο.

Τέλος, για οσους νομίζουν οτι τρέχει μέτρια το παιχνίδι ή, οτι η νεα έκδοση δεν προσφέρει κατι το ουσιαστικό...μάγκες, παίζω εδώ και κανα' 15λεπτο στο 360 και με έχει πιάσει κυριολεκτικά πονοκέφαλος απο το judder, shimmer, sub 25fps gameplay κτλπ κτλπ...μου έκατσε πολύ απότομα, πόσο γρήγορα ξεχνάμε την προηγούμενη γενιά... wink.png Eίναι...unplayable, απορώ πως κάτσαμε και το τερματίσαμε πολλοί απο εμάς έτσι...
 
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Σε κονσόλα είναι το πρώτο, αν και είχα παίξει το san andreas στο xbox θυμάμαι. Δυστυχώς δεν είχα ps3 να παίξω το RDR :( 

Πρώτη φορά πάντως μετά από πολλά χρόνια ασχολούμαι σε game με το χειρισμό του στις ρυθμίσεις γιατί δεν με βολεύει 100% 

Πάντως αυτές οι λεπτομέρειες που έχει σε τρελαίνουν και ακόμα είμαι στην αρχή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ιδέα μου η στο ps4 είναι αρκετά καλύτερα. Με βάση τις φώτο πάντα.

μου φαινεται ιδια φωτο αλλα! τραβηγμενεσ σε διαφορετικεσ εποχεσ του χρονου.. μαρτη με απριλη για το ps4 κατακαλοκαιρο μεσα στη μπαιλα στο one .. xeexxeexexxe

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τέλος, για οσους νομίζουν οτι τρέχει μέτρια το παιχνίδι ή, οτι η νεα έκδοση δεν προσφέρει κατι το ουσιαστικό...μάγκες, παίζω εδώ και κανα' 15λεπτο στο 360 και με έχει πιάσει κυριολεκτικά πονοκέφαλος απο το judder, shimmer, sub 25fps gameplay κτλπ κτλπ...μου έκατσε πολύ απότομα, πόσο γρήγορα ξεχνάμε την προηγούμενη γενιά... wink.png Eίναι...unplayable, απορώ πως κάτσαμε και το τερματίσαμε πολλοί απο εμάς έτσι...

 

Ασε, και στο PS3 τρέχει consistently με 2-3 fps χαμηλότερα από το 360. Εχω και τις δύο εκδόσεις (η 360 από φίλο, δεν είμαι τόσο καμένος ώστε να αγοράσω δύο εκδόσεις στην ίδια γενιά :P ), επειδή προτιμώ το Live για multi, και ξεκουράζεται το μάτι μου όποτε πάω από το PS3 στο 360. Φαντάζομαι πώς θα είναι από τη νέα γενιά στην προηγούμενη... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπον το game παιζει μια χαρα. Σταματησα να παιζω πριν μερικα λεπτα. Εφταιγε πιθανον οτι το game δεν ειχε κατεβει ολοκληρωτικα, παρ' ολα αυτα με αφηνε να παιζω παραλληλα ενω ειχε να κατεβασει ακομα γυρω στα 15 gb.

 

Μπηκε και το update που δεν ειχε μπει και το εφτιαξε. Φυσικα και θα παρει και μπορει και αλλες βελτιωσεις.

 

 Οποια frame drops υπαρχουν, ειναι σε heavy καταστασεις, οπου πραγματικα ειναι πολλα τα οχηματα, και οδηγας πολυ γρηγορα μεσα στην πολη. Βιαστηκα να το κρινω, δεν μου ειχε περασει απο το μυαλο οτι πολυ γρηγορα κατεβηκαν τα 40 ποσα gb ειναι το game, και μου ετρωγε στην ουσια πορους του συστηματος επειδη ακριβως κατεβαζε και αλλα πραγματα απο πισω.

 

Το μοναδικο θεμα που εχω τωρα ειναι οτι ενω πηρα το bonus pre order pack με τα 500K το πηρε μονο ο  Franklin. Ο Michael δεν πηρε τιποτα. Οκ ειναι πιο πλουσιος απο τον Franky :P  αλλα γιατι συμβαινει αυτο?

 

Κανονικα ολοι οι χαρακτηρες δεν επρεπε να τα παρουν? Τωρα εχω μονο τον Franklin να εχει κερδισει το τζοκερ...

 

Εdit: Τα 500Κ bonus μπαινουν σε οποιον απο τους χαρακτηρες γινει τυχαια το τελευταιο save. Σε μενα ετυχε να ειναι ο Franklin. Δηλαδη τα παιρνει ενας χαρακτηρας και μονο.

Επεξ/σία από Alex21121988
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον το game παιζει μια χαρα. Σταματησα να παιζω πριν μερικα λεπτα. Εφταιγε πιθανον οτι το game δεν ειχε κατεβει ολοκληρωτικα, παρ' ολα αυτα με αφηνε να παιζω παραλληλα ενω ειχε να κατεβασει ακομα γυρω στα 15 gb.

 

Μπηκε και το update που δεν ειχε μπει και το εφτιαξε. Φυσικα και θα παρει και μπορει και αλλες βελτιωσεις.

 

 Οποια frame drops υπαρχουν, ειναι σε heavy καταστασεις, οπου πραγματικα ειναι πολλα τα οχηματα, και οδηγας πολυ γρηγορα μεσα στην πολη. Βιαστηκα να το κρινω, δεν μου ειχε περασει απο το μυαλο οτι πολυ γρηγορα κατεβηκαν τα 40 ποσα gb ειναι το game, και μου ετρωγε στην ουσια πορους του συστηματος επειδη ακριβως κατεβαζε και αλλα πραγματα απο πισω.

 

Το μοναδικο θεμα που εχω τωρα ειναι οτι ενω πηρα το bonus pre order pack με τα 500K το πηρε μονο ο  Franklin. Ο Michael δεν πηρε τιποτα. Οκ ειναι πιο πλουσιος απο τον Franky :P  αλλα γιατι συμβαινει αυτο?

 

Κανονικα ολοι οι χαρακτηρες δεν επρεπε να τα παρουν? Τωρα εχω μονο τον Franklin να εχει κερδισει το τζοκερ...

 

Εdit: Τα 500Κ bonus μπαινουν σε οποιον απο τους χαρακτηρες γινει τυχαια το τελευταιο save. Σε μενα ετυχε να ειναι ο Franklin. Δηλαδη τα παιρνει ενας χαρακτηρας και μονο.

 

Εχει δικιο ο bro απο πανω για το framerate,ειναι καρφωμενο στα 30 στο 99% των περιπτωσεων πριν το update δεν ηταν τοσο smooth εγω ειχα ξενερωσει με τα spikes,anyway το game ειναι complet,κριμα που το χω παιξει στο 360 και δεν εχω τον ιδιο ενθουσιασμο πια ουτε ειμαι σε θεση να πεταξω 70ευρω για παρτη τους αν και αυτο το game τα αξιζει ενω το last gen ειναι μια μαλακια και μιση performance wise...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΧΑΧΑΧΑΧΑ, μας βγάλανε και τα media. :lol:

 

Βίντεο: Σάλος για το σεξ σε πρώτο πρόσωπο με ιερόδουλη στο Grand Theft Auto

 

http://www.protothema.gr/technology/article/428064/video-salos-gia-to-sex-se-proto-prosopo-me-ierodouli-sto-grand-theft-auto/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...