Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [Xbox One][PS4]


red1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και εγω τωρα παιζω. Ακομα δεν εχω βρει πως να παρω τα 500Κ που υποτιθεται επρεπε να εχω αφου το πηρα πριν τις 17 του μηνα το game.

 

Και εμενα μου φαινεται λιγο βαρυ, δεν λες οτι παει smooth, οσο smooth μπορει να ειναι στα 30, εχει και τα drops του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 375
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ps4 και ειναι εγκατεστημενο στον δισκο, αν αυτο εχει καμια επιδραση στο perfomance.

 

Ειδικα μεσα στην πολη τα μετρας τα καρε. Ειναι πραγματικα πανεμορφο, αλλα το υπερφορτωσαν, και δεν φαινεται να την παλευει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ps4 και ειναι εγκατεστημενο στον δισκο, αν αυτο εχει καμια επιδραση στο perfomance.

 

Ειδικα μεσα στην πολη τα μετρας τα καρε. Ειναι πραγματικα πανεμορφο, αλλα το υπερφορτωσαν, και δεν φαινεται να την παλευει.

Ωχ έχουμε και εδώ τα προβλήματα του unity; και έλεγα να πάρω ένα από τα δύο αυτή τη περίοδο να παίξω...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ps4 και ειναι εγκατεστημενο στον δισκο, αν αυτο εχει καμια επιδραση στο perfomance.

 

Ειδικα μεσα στην πολη τα μετρας τα καρε. Ειναι πραγματικα πανεμορφο, αλλα το υπερφορτωσαν, και δεν φαινεται να την παλευει.

 

Αλέξη μου, σεβαστή η άποψη σου φίλε αλλά υπερβάλεις...πολύ... και πίστεψε με, σου μιλάει τύπος που στο PC χαμηλώνει settings μεχρι να ανέβει το framerate σε επιθυμητό επίπεδο...framerate > γραφικά, ΠΑΝΤΑ (τουλάχιστον για εμενα) :D

 

Έιπαμε παιδιά, ο καθένας έχει τα standard του αλλά το παιχνίδι σε καμια περίπτωση δεν γωνατίζει ή πάει "καρέ-καρέ", ουτε στο Xone, ουτε στο PS4...Κανα καρέ το χάνει, ναι, φυσικό και επόμενο για τίτλο "ανοιχτού κόσμου" όπου οι παράμετροι είναι άπειρες, νομίζετε οτι και σε PC, ασχετα απο το ποσο τούμπανο είναι δεν θα πέφτει το framerate οταν θα γίνεται της καραπ@υτ@ν@ρας ?

Τα παιχνίδι για τα γραφικά που έχει, τον φωτισμό, την (αύξημένη) κινηση στους δρόμους, τα βελτιωμένα textures, animations κτλπ είναι ενα μικρό θαυμα που τρέχει έτσι οπως τρέχει στις κονσόλες - διάολε, ηταν απο μονο του ενα θαυμα που ετρεχε με εκεινα τα γραφικά στην προηγουμενη γενιά κονσολών...

 

Να μου πείτε για τα jaggies να πω ναι, το framerate ομως είναι καλό αν σκεφτείται το τι γινεται στο background/υπολογισμους που ρίχνει το engine ;)

 

Eπίσης : μάγκες, μη το γυρίσουμε και αυτό το topic σε PS4 Vs Xone, και στις 2 τρέχει καλά και είναι καλό Port, αυτό είναι που μετράει...

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oχι ρε συ red δεν ειμαι υπερβολικος και μπορω να γραψω ενα βιντεο και να το ανεβασω για να καταλαβεις οτι μεσα στην πολη οντως τα μετρας τα καρε. Και σε αλλα games γινεται αλλα εδω φαινεται πολυ ρε γαμωτο. Ειναι τοσο ομορφο το game στο ps4 που πραγματικα παιζει να το προσπερασω, ενω σε αλλο game θα ειχε πεσει ακυρο.

 

Διαφωνω, ενα δυνατο pc δεν θα επεφτε ποτε στα 20 ή και στα 15 που φαινεται να πεφτει σε ορισμενες περιοχες το gta v στις κονσολες και συγκεκριμενα στο ps4 που παιζω εγω.

 

Δεν παω να ανοιξω console vs pc vs xbone, γραφω αυτο που παρατηρησα και πιστευω και αλλοι το ειδανε αλλα δεν τους νοιαζει ή το προσπερνουν.


http://m.youtube.com/watch?v=GLwoMeXLptk

Αρκετοί έχουν θέμα.....

Ευτυχως δεν εχω κατι τετοιο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oχι ρε συ red δεν ειμαι υπερβολικος και μπορω να γραψω ενα βιντεο και να το ανεβασω για να καταλαβεις οτι μεσα στην πολη οντως τα μετρας τα καρε. Και σε αλλα games γινεται αλλα εδω φαινεται πολυ ρε γαμωτο. Ειναι τοσο ομορφο το game στο ps4 που πραγματικα παιζει να το προσπερασω, ενω σε αλλο game θα ειχε πεσει ακυρο.

 

Διαφωνω, ενα δυνατο pc δεν θα επεφτε ποτε στα 20 ή και στα 15 που φαινεται να πεφτει σε ορισμενες περιοχες το gta v στις κονσολες και συγκεκριμενα στο ps4 που παιζω εγω.

 

Δεν παω να ανοιξω console vs pc vs xbone, γραφω αυτο που παρατηρησα και πιστευω και αλλοι το ειδανε αλλα δεν τους νοιαζει ή το προσπερνουν.

Ευτυχως δεν εχω κατι τετοιο...

Κανένα πρόβλημα φίλε, συζήτηση κάνουμε και στην τελική γράφεις σωστά ;)

Σχετικά με το PC, και στα 120fps να το τρέξεις κάπου, σε κάποια σημεία, αναλογα με το τι θα γίνεται στην οθόνη θα έχεις και εκεί πτώσεις, αυτό εννοώ και ίσως δεν το διατύπωσα σωστά πριν.

Θα μου πείς, τι συγκρίνω τώρα, 120 με 30 αλλά ναι...εννοείται οτι το PC θα είναι πάντα η καλύτερη πλατφόρμα για να παίζεις/τουμπανιάζεις κάτι, λογικό ;)

 

To βιντεο  που ανεβασε ο φιλτατος πιο πάνω...το "αρκετοι" το έχουν...ναι...2 μερες διαβάζω κραξίματα και μαλώματα για τα γρασίδια, διαφορετικό φωτισμό κτλπ κτλπ αλλά αυτό...έπρεπε να το ψάξει μάλλον το video...

 

Όσοι έχουν όρεξη για trollαρισμα και διαδικτυακά μαλώματα ας επισκεφτούν το neogaf, οι γνωστοί-άγνωστοι πολεμισταί είναι μαζεμένοι εκεί - ακόμα και "δικοί μας" - γκουχ-γκουχ...

Δε μπορώ να πώ πάντως, τα gif είναι άκρως διασκεδαστικά :D

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

  Grand Theft Auto 5: PS4 Frame-Rate Test  

   ...

....πιο smooth .......δεν γινετε!!!!!

......ακομη περιμενω να ερθει το κλειδακι από US.....ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!

Επεξ/σία από ggramenos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, τι γίνεται με το έξτρα περιεχόμενο γι'αυτους που το είχαν παίξει στο Χ360/PS3 και το ξαναπαιζουνε τώρα σε XONE/PS4 ?
Πότε "ξεκλειδώνουν" τα όπλα (railgun/τσεκούρι) ? Σε ειδοποιεί το παιχνίδι ? Πήγα στο Ammunation και δεν ειχε τίποτα καινούργιο...
Επίσης, για καποιο περίεργο λόγο, στο R* social club δε βλέπω account link το gamertag που είχα στο PS3 - στην καρτέλα GTAV επίσης για το PS3 μου δείχνει μηδενικά stats...Aλλο GT είχα στο PS3 βεβαια αλλα αυτό δεν έχει σχέση μου φαίνεται...

Με βλέπω να το νοικιάζω για Χ360, να βγάζω την 1η αποστολή εκεί (prologue) για να ξεκλειδώσω τα extra στο PS4 - γίνεται αυτό, ορθά ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://m.youtube.com/watch?v=GLwoMeXLptk

 

Αρκετοί έχουν θέμα.....

Ενα βίντεο με κόλλημα = αρκετοί έχουν θέμα. 

 

Logic! 

 

 

Ωστόσο, Αλεξ, αν μπορείς να ανεβάσεις βίντεο από τα σημεία όπου μετράς, όπως λες, τα καρέ, θα ήμουν περίεργος να το δω. Επειδή κάτι μου λέει ότι υπερβάλλεις :P

 

 

Edit: Τελικά την είδε και το DF τη "μούφα" διαφορά. Χμμμ...

 

...the more locations we visited, the more it became clear that PlayStation 4 does possess the advantage in terms of detail level - it's just that the extent of the boost varies on a per-location level. In our first set of clips, we took the road north and explored the mountainside, finding no appreciable difference. However, spawning a chopper and flying onto the Vinewood hills, we discover plenty of areas where the results of the screenshot comparisons are borne out.

 

Moving on again into the Paleto Forest [...] the PS4 advantage here is much more subtle - a few bonus plants and small grassy areas. Overall, this is the kind of effect where the PS4's larger GPU and higher fill-rate come to the fore, and while it shouldn't impact any purchasing decision (Xbox One is hardly barren and featureless in the affected locations), it's nice to see that Rockstar has utilised the additional graphics power on tap in the Sony console.

 

 

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2014-gta-5-next-gen-grass-compared

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις παω σπιτι το βραδακι θα γραψω ενα 5λεπτακι βιντεο, μαλλον αυριο θα το ανεβασω γιατι παιρνει και καποια χρονια το upload.

 

Θα δειτε οτι δεν ειμαι καθολου υπερβολικος σε αυτο που εγραψα. Σε μερικα σημεια παιζει και να πεφτει και κατω απο 20. Ετσι φαινεται τουλαχιστον στα ματια μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις παω σπιτι το βραδακι θα γραψω ενα 5λεπτακι βιντεο, μαλλον αυριο θα το ανεβασω γιατι παιρνει και καποια χρονια το upload.

 

Θα δειτε οτι δεν ειμαι καθολου υπερβολικος σε αυτο που εγραψα. Σε μερικα σημεια παιζει και να πεφτει και κατω απο 20. Ετσι φαινεται τουλαχιστον στα ματια μου.

...προς θεου...απλα αν υπαρχει θεμα καλο είναι να τα λεμε....η ουσια είναι ότι δεν υπαρχει καποια αναφορα σχ. με  poor performance οπου και να εψαξα,οσο και να εψαξα,ουτε εχει αναφερει κατι σχετικο η Rockstar και τελος αν είναι μεμονομενο γεγονος και συμβαινει σε καποιους μονο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...