Προς το περιεχόμενο

Μπλοκάρισμα από Nova σε παράνομους servers


Arche

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 132
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι να την κάνει κανείς τη νόβα; Να πληρώνει ένα χρόνο συνδρομή για να δει 3 μάτς champions league άντε 4;

Και εκτός αυτού να υποφέρεις με τον τραγικό δέκτη που δίνουν και την τραγική υποστήριξη που έχουν;

Με τίποτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να την κάνει κανείς τη νόβα; Να πληρώνει ένα χρόνο συνδρομή για να δει 3 μάτς champions league άντε 4;

Και εκτός αυτού να υποφέρεις με τον τραγικό δέκτη που δίνουν και την τραγική υποστήριξη που έχουν;

Με τίποτα!

 

Τον PVR που δίνουν, δεν τον λες και τραγικό. Πολύ καλύτερος σίγουρα του αποκωδικοποιητή που δίνει ο ΟΤΕ.

 

Το πακέτο είναι αρκετά καλό: Champions League, Europa League, Koproleague και Euroleague. Όλα όσα ενδιαφέρουν τον έλληνα φίλαθλο κοινώς.

 

Η τιμή όμως είναι απαράδεκτη. Εγώ με έκπτωση πληρώνω 42€ για να έχω και τα HD στο full πακέτο και με τα χίλια ζόρια κρατιέμαι να μην πάω σε OTE Tv

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτη τη λύση ειχα προτείνει σε φίλη που ήθελε να βλέπει web tv απο φινλανδία και δούλευε 100%

Aπο Φινλανδια , 1000 φορες να παει σε δορυφορικη παρα να παιδευεται με vpn's για να δει κουτσα στραβα τα πιξελιασμενα web streams 2-3 καναλιων.

 

Κατα τ'αλλα ote>nova, χωρις 2η συζητηση. Ch league βοελευεσαι με το 1 παιχνιδι/βδομαδα, ευρωλιγκα το ιδιο, ελληνικο πρωταθλημα γελαει ο κοσμος, και εχεις ολα τα πρωταθληματα ποδοσφαιρου στην Ευρωπη σε χαμηλοτερη τιμη.

 

Η νοβα πλεον, σε οτι αφορα τον αθλητισμο, αφορα 3 κατηγοριες ανθρωπων:

-Τελειωμενους 70ρηδες συνταξιουχους που και στον ταφο τους θα ασχολουνται με την δραση, το θεαμα και τους παιχταραδες της...Σουπερλιγκας.

-Τυπους που κανουν τους συνδεσμιτες και δεν χανουν παιχνιδι της ομαδας τους, αλλα αντι να πατανε γηπεδο καθονται στην tv να δουν τον Θρυλο και την Παναθα.

-Κολημενους μπασκετικους .

 

ΥΓ. Σορρυ στον τοπικ σταρτερ που το τοπικ απο διαφημιση της νοβα κατεληξε να ειναι διαφημιση του ανταγωνισμου. Πρεπει να βελτιωσετε το μαρκετινγκ σας next time :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλος μου στο εξωτερικό είχε κάνει σύνδεση εδώ με δηλωμένη την ελληνική του διεύθυνση αλλά χρησιμοποιούσε τη νόβα στο εξωτερικό. Τυπικά παράνομο αλλά το ξέρουνε και στην ίδια τη νόβα ότι το κάνει πολύς κόσμος και κάνουν τα στραβά μάτια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το να βλεπεις τη καθε σαπιο-ομαδα ειναι πολυτελεια.

γιατι δε πας στο γηπεδο να απαιτησειες να μπεις τσαμπα?

 

Πολυτέλεια και η μπαλίτσα; Το άθλημα "του λαού";

 

Εντάξει, να πληρώσω και συνδρομή. Αλλά μη μου πετάξει διαφήμιση heineken στο ημίχρονο, γιατί θα την αγοράσω, θα πετάξω την μπύρα, και θα την γεμίσω βενζίνη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον PVR που δίνουν, δεν τον λες και τραγικό. Πολύ καλύτερος σίγουρα του αποκωδικοποιητή που δίνει ο ΟΤΕ.

 

Το πακέτο είναι αρκετά καλό: Champions League, Europa League, Koproleague και Euroleague. Όλα όσα ενδιαφέρουν τον έλληνα φίλαθλο κοινώς.

 

Η τιμή όμως είναι απαράδεκτη. Εγώ με έκπτωση πληρώνω 42€ για να έχω και τα HD στο full πακέτο και με τα χίλια ζόρια κρατιέμαι να μην πάω σε OTE Tv

ε?

Πολυτέλεια και η μπαλίτσα; Το άθλημα "του λαού";

 

Εντάξει, να πληρώσω και συνδρομή. Αλλά μη μου πετάξει διαφήμιση heineken στο ημίχρονο, γιατί θα την αγοράσω, θα πετάξω την μπύρα, και θα την γεμίσω βενζίνη..

φυσικα ειναι πολυτελεια,ποιος θες να πληρωσει τα δικαιωματα του αγωνα και τους αθλητες που πληρωνονται?

αν δε θες να βλεπεις διαφημισεις heineken μπορεις ειτε να μη βλεπεις καθολου μπαλα ειτε να μην αγορασεις ποτε ξανα heineken.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να είσαι Καναδά ή ΗΠΑ και να θες HBO να το καταλάβω, αλλά ελληνικά κανάλια? :P

ΗΒΟ έχω. ¨οπως FX AMC και Superchannels. Την καλτίλα της ελληνικής τηλεόρασης δεν την έχουν.Και κυρίως για να έχουμε κάτι στα ελληνικά στο σπίτι ρε συ. 

 

Δείχνει το HBO το ρετιρέ; 

Ρετιρέ; αλήθεια παίζει ακόμα; 

 

Τεσπα λόγο διαφορά ώρας το πιο πιθανό είναι να βλέπω εκπομπές πο παίζουν αργά ή πρωινάδικα πριν πάω για νάνι. Θα το δούμε και αυτό σιγά σιγά. 

 

@Thresh,

 

μην ξεχνιόμαστε, και την 100αρα σύνδεση. 

FB_20140918_07_08_26_Saved_Picture_zpse9

Or

 Capture_zps3bf2470c.jpg

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

@Thresh,

 

μην ξεχνιόμαστε, και την 100αρα σύνδεση. 

FB_20140918_07_08_26_Saved_Picture_zpse9

Or

 Capture_zps3bf2470c.jpg

 

 

σε κάνα χρόνο ελπίζω κι εγώ :P

 

cheapιές στο upload?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε?

φυσικα ειναι πολυτελεια,ποιος θες να πληρωσει τα δικαιωματα του αγωνα και τους αθλητες που πληρωνονται?

αν δε θες να βλεπεις διαφημισεις heineken μπορεις ειτε να μη βλεπεις καθολου μπαλα ειτε να μην αγορασεις ποτε ξανα heineken.

 

Ε καλά, κοροϊδευόμαστε, στο ποδόσφαιρο γίνεται πάρτι δισεκατομμυρίων με χορηγούς, διαφημίσεις, εμπορικά σήματα, εισιτήρια, πλυντήρια και τα συναφή, η συνδρομή στα τηλεοπτικά τους λείπει, μήπως ο Μέσσι πάρει 30εκ. αντί για 60 και του πέσει. Η απόδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Nova έκλεισε όλα τα πειρατικά, αλλα το IP streaming δεν γίνεται να το κλείσει... βεβαια η ποιότητα της εικόνας δεν είναι και η καλύτερη και είναι και αρκετά ακριβό.
Για όλα τα mats υπάρχει live streaming οποτε who cares για την super λίγδα.... ok δεν έχει το ΠΑΟΚ - Νίκη Βόλου αλλα δε θέλω να πονέσουν τα ματια μου anyway...

Τώρα για τους φίλους του εξωτερικού, υπάρχει το XBMC aka Kodi που έχει χιλιάδες κανάλια και φυσικά και τα ελληνικά, όχι όμως τα συνδρομητικά (καρφί δε μου καίγεται προσωπικά).

 

συμφωνώ με τους προλαλήσαντες, απαράδεκτη η nova, πανάκριβη με κάκιστη εικόνα σε σχέση με τα ευρωπαϊκά πακέτα και πλέον τρώει τη σκόνη του ΟΤΕ που έχει καλύτερες τιμές και περισσότερα και καλύτερα πρωταθλήματα φυσικά...
 
δεν έχω κανένα από τα δυο πακέτα, είχα nova πολλά χρονια αλλα πήραν τον μπούλο πριν αρκετό καιρό...

 

ζήτω το XBMC και το sportlemon!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεχ; ελληνικο VPN, κανονική συνδρομή έχω και δεν δούλεψε..

 

Είσαι στο εξωτερικό; Πώς και δεν δούλεψε;;

Βάζεις στο πατρικό σου π.χ forthnet.

 

Συνδέεσαι με το ελληνικό VPN και μετα μέσω nova go το βλέπεις μια χαρα! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε καλά, κοροϊδευόμαστε, στο ποδόσφαιρο γίνεται πάρτι δισεκατομμυρίων με χορηγούς, διαφημίσεις, εμπορικά σήματα, εισιτήρια, πλυντήρια και τα συναφή, η συνδρομή στα τηλεοπτικά τους λείπει, μήπως ο Μέσσι πάρει 30εκ. αντί για 60 και του πέσει. Η απόδοση.

δηλαδη αν ρωτησεις το μεσσι θα δεχτει να χασει 30 εκ το χρονο για να βλεπεις εσυ τζαμπα?

μμμμ

δε νομιζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον PVR που δίνουν, δεν τον λες και τραγικό. Πολύ καλύτερος σίγουρα του αποκωδικοποιητή που δίνει ο ΟΤΕ.

 

Το πακέτο είναι αρκετά καλό: Champions League, Europa League, Koproleague και Euroleague. Όλα όσα ενδιαφέρουν τον έλληνα φίλαθλο κοινώς.

 

Η τιμή όμως είναι απαράδεκτη. Εγώ με έκπτωση πληρώνω 42€ για να έχω και τα HD στο full πακέτο και με τα χίλια ζόρια κρατιέμαι να μην πάω σε OTE Tv

 

Εγώ έχω τον απλό και είναι απλά τραγικός!! για τον pvr δεν έχω γνώμη..

απο κει και πέρα η superligd δε με ενδιαφέρει αν και είμαι Ολυμπιακός.

champions league μόνο τα ματς του ολυμπιακού,αντε και 4-5 καλά ματς.

europa δεν βλέπω ούτε τον τελικό..

η euroleague είναι το μόνο που με ενδιαφέρει,αλλά τα +20 για τα novasports, είναι πάρα πολλά!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω τον απλό και είναι απλά τραγικός!! για τον pvr δεν έχω γνώμη..

απο κει και πέρα η superligd δε με ενδιαφέρει αν και είμαι Ολυμπιακός.

champions league μόνο τα ματς του ολυμπιακού,αντε και 4-5 καλά ματς.

europa δεν βλέπω ούτε τον τελικό..

η euroleague είναι το μόνο που με ενδιαφέρει,αλλά τα +20 για τα novasports, είναι πάρα πολλά!!

 

Εντάξει, αντίστοιχα εγώ, χέστηκα πατόκορφα για το ισπανικό, το γερμανικό, το ιταλικό, το αγγλικό πρωτάθλημα.

 

Μόνο τα ντέρμπι τους με ενδιαφέρουν, κοινώς καμιά 20αριά ματς το χρόνο. Ούτε NBA βλέπω

 

Αυτός είναι και ο λόγος που δεν έχω πάει ΟΤΕ, παρά το γεγονός ότι μπορώ να έχω full pack με 11€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...