Προς το περιεχόμενο

Μπλοκάρισμα από Nova σε παράνομους servers


Arche

Προτεινόμενες αναρτήσεις

η περιοχη που εβαλα έχει 1000+ ευρω νοίκι για στούντιο. Στο βάθος φαίνεται το καμπαναριό του Christ church cathedral, σαν να λέμε, δεν παίζει πιο κεντρο, πιο ακριβά.

Και σου απάντησα για τα πιάτα, όχι για κεραίες και απλωμένα ρούχα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 132
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

η περιοχη που εβαλα έχει 1000+ ευρω νοίκι για στούντιο. Στο βάθος φαίνεται το καμπαναριό του Christ church cathedral, σαν να λέμε, δεν παίζει πιο κεντρο, πιο ακριβά.

Και σου απάντησα για τα πιάτα, όχι για κεραίες και απλωμένα ρούχα..

Και είμαι υποχρεωμένος να ξέρω που μένεις ή πιο καμπαναριό είναι αυτό, χώρια που εχεις κάνει επισύναψη μάλλον την εικόνα και δεν μου φορτώνει να δω καλύτερα.

 

Μόλις έστειλε φίλος από Βρυξέλλες φωτό από το παράθυρό του.

Θαυμάστε κεραίες και δορυφορικά πιάτα

 

fAzDsj.jpg

LvH5uD.jpg

R61clf.jpg

R7h0qR.jpg

Ivyhup.jpg

 

Με εξαίρεση φτωχογειτονιές όλη η πόλη έτσι είναι.

Απόγευμα βραδάκι, θα στείλει φωτό και άλλος φίλος που κατοικεί σε πολύ ψηλή πολυκατοικία και έχει πανοραμική θέα της πόλης και θα φανούν και κεραμίδια και οροφές κτιρίων, γιατί σίγουρα κάποιος θα πεταχτεί λέγοντας ότι οι φωτό που παραθέτω δεν δείχνουν τι γίνεται στις ταράτσες ή στα κεραμίδια.

 

Εμένα δεν μου ανοίγει η συγκεκριμένη φωτογραφία pantelwolf. Μάλλον εγώ έχω το πρόβλημα όμως...

Ούτε σε εμένα ανοίγει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάστε για τα δορυφορικά πιάτα, είναι για την πόλη Malmo Σουηδια.

 

https://translate.google.nl/translate?sl=sv&tl=el&js=y&prev=_t&hl=nl&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fwww.malmohus10.se%2Fbraattveta.php&edit-text=&act=url

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάστε για τα δορυφορικά πιάτα, είναι για την πόλη Malmo Σουηδια.

 

https://translate.google.nl/translate?sl=sv&tl=el&js=y&prev=_t&hl=nl&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fwww.malmohus10.se%2Fbraattveta.php&edit-text=&act=url

Δηλαδή οι γερμανοί είναι χέστες που αφήνουν τους τούρκους να έχουν φάτσα μόστρα τα τουρκσατ πιάτα τους; (Που σε όσες πόλεις της Γερμανίας έχω πάει δεν έχω δει, θα πέφτει σύρμα φαίνεται ότι καταφθάνω και τα κρύβουν να μην τα πάρω πρέφα φαίνεται).

Έλεος με τους Σουηδούς, τι απολίτιστοι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ξαναειπαμε, αλλα παμε αλλη μια:

Κανεις δεν αντιλεγει οτι σε καποιες συνοικιες της Ευρωπης περιοριζεται ή/και απαγορευεται για αισθητικους λογους η αναρχη εγκατασταση κεραιων/δορυφορικων κεραιων.

 

Αυτο απεχει αρκετα απ'το να λεμε "ο κανονας στην Ευρωπη ειναι οτι απαγορευονται οι δορυφορικες κεραιες οπουδηποτε εκτος απο κακοφημες συνοικιες".

 

Το προβλημα στην "συζητηση" ξεκινα απ'την αρνηση σου να απαντησεις στο απλουστατο ερωτημα που σου εθεσα, δηλαδη σε ποιο κοινο απευθυνονται οι εγχωριοι δορυφορικοι providers της καθε χωρας, εφοσον η δορυφορικη δεν επιτρεπεται στις χωρες αυτες. Το προσπερνας σαν να μη το ειδες, γραφεις μια ευγενικη randomια περι αρλουμπων των συνομιλητων σου για να πεισεις τον εαυτο σου οτι ετσι ειναι. Και απλως επιμενεις. Αυτος ειναι και ο λογος που οσοι ξερουν 5 πραγματα παραπανω δεν καθονται να ασχοληθουν. Ανιατη ασθενεια ο ξερολας και σαχλοι οσοι πιστευουν οτι γιατρευεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, ο πάροχος δορυφορικής σύνδεσης έχει κάπου τοποθετημένο δικό του πιάτο, κάπου που επιτρέπεται. Από εκεί πιάνει τα κανάλια και μετά τα προσφέρει στους συνδρομητές του χρησιμοποιώντας τις καλωδιακές ή dsl γραμμές τις χώρας. Αγοράζεις την σύνδεση, σου δίνουν τον αποκωδικοποιητή, τον οποίο τον συνδέεις στην πρίζα για ρεύμα, και στην παροχή τηλεόρασης του διαμερίσματος/κατοικίας, στην ίδια παροχή που θα τον σύνδεεες αν αντί για δορυφορική συνδρομή διάλεγες καλωδιακή συνδρομή ή dsl συνδρομή.

Μαυρα μεσανυχτα, πληρης συγχυση, θεωριες που ισχυουν μονο στο μυαλο σου.

Μαθαμε λοιπον σημερα γιατι υπαρχει ο sky uk/italia/deutsch κλπ. Για να δινουν feeds στους εαυτους τους :lol: (Ασχετα που απτο δορυφορο δεν εκπεμπουν υπο μορφη feed οπως θα συνεβαινε αν ισχυαν οσα λες αλλα δε θα σε παω σε δυσκολες τεχνικες αναλυσεις).

 

Δηλαδη μας λες οτι: ειμαι η νοβα και αντι να στειλω το stream μου μεσω του δικτυου μου (forthnet πχ), νοικιαζω χωρο σε δορυφορο με μερικα εκατομυρια το χρονο, στελνω εκει τα καναλια, ο δορυφορος τα στελνει πισω σε εμενα και μετα παιρνω το mux και το στελνω μεσω stream στους πελατες μου. Ετσι για να το κανω λιγο πιο δυσκολο και με μεγαλυτερο κοστος, να περναει η ωρα!

 

Οσο για τους χαρακτηρισμους σου και τις προσβολες σου, χαιρομαι, δειχνεις με ποιο τροπο μπορεις να στηριξεις τη γνωμη σου ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανείς δεν αντιλέγει εκτός από εσένα που μου έχεις πρήξει τα ούμπαλα δυο μέρες τώρα. Και αντί να ζητήσεις και συγγνώμη μας λες τώρα ότι ποτέ δεν ισχυρίστηκες ότι δεν υπάρχει απαγόρευση και παντού είναι ελεύθερα.

 

Και για να σου λύσω την απορία με απλά ελληνικά, γιατί νόμιζα ότι δεν χρειαζόταν να κάνω κάτι τέτοιο για κάποιον χρόνιο χρήστη τεχνολογικού φόρουμ, άντε να σου κάνω το χατίρι και να επαναληφθώ γιατί ήδη το έχω απαντήσει κιόλας. Λοιπόν, ο πάροχος δορυφορικής σύνδεσης έχει κάπου τοποθετημένο δικό του πιάτο, κάπου που επιτρέπεται. Από εκεί πιάνει τα κανάλια και μετά τα προσφέρει στους συνδρομητές του χρησιμοποιώντας τις καλωδιακές ή dsl γραμμές τις χώρας. Αγοράζεις την σύνδεση, σου δίνουν τον αποκωδικοποιητή, τον οποίο τον συνδέεις στην πρίζα για ρεύμα, και στην παροχή τηλεόρασης του διαμερίσματος/κατοικίας, στην ίδια παροχή που θα τον σύνδεεες αν αντί για δορυφορική συνδρομή διάλεγες καλωδιακή συνδρομή ή dsl συνδρομή.

 

Και ελπίζω να μην χρειαστεί να επαναληφθώ πάλι λέγοντας ότι η παροχή τηλεόρασης στην Ευρώπη πληρώνεται και ελεύθερο κανάλι δεν σημαίνει τζάμπα κανάλι όπως στην Ελλάδα, αλλά κανάλι που δεν χρειάζεται να πληρώνεις συγκεκριμένη συνδρομή ή έξτρα χρέωση για να το πιάνεις.

 

Αυτά για να δούμε μάλλον να δούνε όσοι μας διαβάζουν απλά ποιος είναι ο ξερόλας και σαχλός στην προκειμένη συζήτηση.

 

Αρα σε μια μη υποβαθμισμενη περιοχη, πληρωνεις για να δεις τηλεοραση, ενω σε μια σχετικα υποβαθμισμενη (κατα τα δικα σου δεδομενα), μπορεις να βαλεις ενα πιατο και να μην πληρωσεις τιποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι τελείος άσχετος και αυτά που σου είπα επακριβώς μου τα είπαν φίλοι που μένουν σε Βρυξέλλες και Παρίσι.

Ενταξει λοιπον αφου στα ειπαν οι φιλοι σου, ειδικοι επι των τηλεοπτικων-δορυφορικων εκπομπων υποθετω οπως εσυ που μας εκανες αναλυση για το πώς λειτουργουν οι δορυφορικοι, ιντερνετικοι και τηλεοπτικοι παροχοι, ετσι θα ειναι, καλα κανεις και μας ανοιγεις τα ματια.

 

Δεν μου λες, με τρολάρεις, ξεχνάς τι έχεις γράψει, ή ποστάρουν 2-3 άνθρωποι με τον ίδιο λογαριασμό; Εσύ δεν με είπες ξερόλα και σαχλό; Για σύνελθε και πιες κανά καφεδάκι να ξυπνήσεις.

Σαχλο ειπα εμενα. Ουτε τα βασικα δεν καταλαβαινεις κι εγω περιμενω να λυσω και το θεμα των δορυφορικων επικοινωνιων μαζι σου. Να γιατι ειμαι χ2 σαχλος ;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα σε μια μη υποβαθμισμενη περιοχη, πληρωνεις για να δεις τηλεοραση, ενω σε μια σχετικα υποβαθμισμενη (κατα τα δικα σου δεδομενα), μπορεις να βαλεις ενα πιατο και να μην πληρωσεις τιποτε.

Ακριβώς. Ο λόγος που το αφήνουν, όπως μου είπαν, είναι για λόγους ασφαλείας. Να είναι μπουζουριασμένοι σπίτι για την τηλεόραση, να μην επεκταθούν και σε άλλες περιοχές αλλά να είναι συγκεκριμένες οι περιοχές που ζει η πλειοψηφία τους, να υπάρχουν συγκεκριμένες περιοχές που θα ανοίγουν (πολλά και μαζεμένα) δικά τους μαγαζιά, καφενεία, τζαμιά κτλ.

Με το πιάτο όμως δεν μπορούν να πιάσουν τα κανάλια της χώρας που μένουν, εκτός και αν εκπέμπουν ελεύθερα στον ίδιο δορυφόρο που βλέπει το πιάτο.

Ενταξει λοιπον αφου στα ειπαν οι φιλοι σου, ειδικοι επι των τηλεοπτικων-δορυφορικων εκπομπων υποθετω οπως εσυ που μας εκανες αναλυση για το πώς λειτουργουν οι δορυφορικοι, ιντερνετικοι και τηλεοπτικοι παροχοι, ετσι θα ειναι, καλα κανεις και μας ανοιγεις τα ματια.Σαχλο ειπα εμενα. Ουτε τα βασικα δεν καταλαβαινεις κι εγω περιμενω να λυσω και το θεμα των δορυφορικων επικοινωνιων μαζι σου. Να γιατι ειμαι χ2 σαχλος ;)Καλη συνεχεια, δεν εχω να προσθεσω κατι αλλο.

Οι φίλοι μου ειδικοί δεν είναι, γνωρίζουν όμως ένα εκατομμύριο φορές καλύτερα τι συμβαίνει στις χώρες που μένουν, και αυτός που μου έστειλε τις φωτό είναι ο ίδιος που μου είπε πως ακριβώς δουλεύει η δορυφορική σύνδεση, τηλεφώνησε σε πάροχο και ρώτησε. Και του είπαν αυτά ακριβώς. Με τον αποκωδικοποιητή μέσω της γραμμής της τηλεόρασης συνδέεσε με την εταιρία, η οποία έχει πιάτο τοποθετημένο που πιάνει τον δορυφόρο που θέλεις.

 

Άντε γεια γιατί βαρέθηκα να επαναλαμβάνομαι και να εξηγώ τα ίδια και τα ίδια σε ανθρώπους που νομίζουν ότι γνωρίζουν περισσότερα από τους άλλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα απαγορευουν τη δορυφορικη σε ολη την Ευρωπη για αισθητικους λογους ή για να "στελνουν" τους κακους μεταναστες σε υποβαθμισμενες περιοχες για να βλεπουν τα καναλια της χωρας τους; Μιλας με γριφους γεροντα.

 

Επισης μαθαινουμε οτι για να πιανεις καναλι απτη χωρα σου πρεπει να εχεις το πιατο στοχευμενο στο δορυφορο απο τον οποιο εκπεμπει. Σαν να λεμε οτι για να εχετε συνδεση connx πρεπει να κανετε συνδρομη στην...connx, ενα πραμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς. Ο λόγος που το αφήνουν, όπως μου είπαν, είναι για λόγους ασφαλείας. Να είναι μπουζουριασμένοι σπίτι για την τηλεόραση, να μην επεκταθούν και σε άλλες περιοχές αλλά να είναι συγκεκριμένες οι περιοχές που ζει η πλειοψηφία τους, να υπάρχουν συγκεκριμένες περιοχές που θα ανοίγουν (πολλά και μαζεμένα) δικά τους μαγαζιά κτλ.

Με το πιάτο όμως δεν μπορούν να πιάσουν τα κανάλια της χώρας που μένουν, εκτός και αν εκπέμπουν ελεύθερα στον ίδιο δορυφόρο που βλέπει το πιάτο.

 

Οι φίλοι μου ειδικοί δεν είναι, γνωρίζουν όμως ένα εκατομμύριο φορές καλύτερα τι συμβαίνει στις χώρες που μένουν, και αυτός που μου έστειλε τις φωτό είναι ο ίδιος που μου είπε πως ακριβώς δουλεύει η δορυφορική σύνδεση, τηλεφώνησε σε πάροχο και ρώτησε. Και του είπαν αυτά ακριβώς. Με τον αποκωδικοποιητή μέσω της γραμμής της τηλεόρασης συνδέεσε με την εταιρία, η οποία έχει πιάτο τοποθετημένο που πιάνει τον δορυφόρο που θέλεις.

 

Άντε γεια γιατί βαρέθηκα να επαναλαμβάνομαι και να εξηγώ τα ίδια και τα ίδια σε ανθρώπους που νομίζουν ότι γνωρίζουν περισσότερα από τους άλλους.

 

Καπου τα εχεις μπλεξει... οι δυο κλασσικοτεροι παροχοι δορυφορων (Astra και Hotbird), εκπεμπουν απο ολες τις αραβικες χωρες, απο κινα, απο ιαπωνια, νοτια αφρικη, απο οπου θες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα απαγορευουν τη δορυφορικη σε ολη την Ευρωπη για αισθητικους λογους ή για να "στελνουν" τους κακους μεταναστες σε υποβαθμισμενες περιοχες για να βλεπουν τα καναλια της χωρας τους; Μιλας με γριφους γεροντα.Επισης μαθαινουμε οτι για να πιανεις καναλι απτη χωρα σου πρεπει να εχεις το πιατο στοχευμενο στο δορυφορο απο τον οποιο εκπεμπει. Σαν να λεμε οτι για να εχετε συνδεση connx πρεπει να κανετε συνδρομη στην...connx, ενα πραμα!

Είσαι άπαιχτος. Για αισθητικούς λόγους το απαγορεύουν, για λόγους ασφαλείας το επιτρέπουν σε συγκεκριμένες περιοχές.

Όσο για το δεύτερο, θα ήθελα να μου απαντήσεις γιατί όλα τα πιάτα της νόβα βλέπουν νότια και για ποιον λόγο αν το στρέψεις προς το βορρά δεν θα πιάνεις νόβα. Φαίνεται τα πιάνει το αγιάζι και κρυώνουν όταν βλέπουν στον βορρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι άπαιχτος. Για αισθητικούς λόγους το απαγορεύουν, για λόγους ασφαλείας το επιτρέπουν σε συγκεκριμένες περιοχές.

Όσο για το δεύτερο, θα ήθελα να μου απαντήσεις γιατί όλα τα πιάτα της νόβα βλέπουν νότια και για ποιον λόγο αν το στρέψεις προς το βορρά δεν θα πιάνεις νόβα. Φαίνεται τα πιάνει το αγιάζι και κρυώνουν όταν βλέπουν στον βορρά.

 

Επειδη ολοι οι τηλεοπτικοι δορυφοροι βρισκονται πανω απο τη νοητη γραμμη του ισημερινου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...