Προς το περιεχόμενο

Αποστολή Λονδίνο: Ανταπόκριση από το λανσάρισμα των iPhone 6 και 6 Plus


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

@

billdanos Εντάξει μην το χέζεις έτσι, είναι διαφορετική κατάσταση αυτή που αναφέρεις, αν θες να γίνεις πιο πειστικός βρες μια καλύτερη δικαιολογία διότι όπως όλοι ξέρουμε τα εισήρια των αγώνων έχουν όριο πωλήσεων, άρα εάν δεν το πάρεις έγκαιρα χάνεις τον αγώνα σε αντίθεση με το iphone που δεν πρόκειται να το χάσεις από τη στιγμή που βγαίνει στην αγορά! Οπότε έχουμε και λέμε: Ή είναι λεφτάδες και δεν έχουν τι άλλο να κάνουν στη ζωή τους,  ή είναι ελεεινά και τρισάθλια ψώνια και το κάνουν για να λένε ότι "ήμουν από τους πρώτους που πήρε το κινητό" λες και αν το πάρεις την επόμενη βδομάδα, μήνα ή όποτε είναι διαθέσιμο τέλος πάντων... θα γίνει κάτι!!!!!!!! Έλα, ξέρω τι γίνεται και τι μακελειό επικρατεί εκεί έξω, ξέρω τι χαβά βαράνε τα άτομα εκεί πέρα, ας πάνε να βρούνε καμιά δουλειά... λέω εγώ καλύτερα γιατί όλα αυτά είναι χαζομάρες. Τι να μη σκάσει μύτη ο άστεγος για να κράξει ή να μαζευτεί ο κόσμος για διαδήλωση μισθού ή εργατικού δικαίου... επίσης δεν παρακολουθώ ποδόσφαιρο και ο λόγος που σου απάντησα ήταν επειδή αυτό που είπες και δεν στέκει κάπου. Φιλικά!

Συμφωνώ απόλυτα, άλλο να περιμένεις μερικές ώρες ή και μισή μέρα στην ουρά για ένα εισητήριο ( μουσικής, αγώνα, θεάτρου,σινεμά ) και άλλο να κοιμάσαι μερόνυχτα για ένα κινητό τηλέφωνο, δηλαδή συγγνώμη στα νοσοκομεία δεν περιμένει ο κόσμος; Μην τα μπερδεύεται όλα, ΝΑΙ, ουρές είναι σε όλες τις περιπτώσεις άλλα με διαφορετική σημασία!

 

Εγώ προσωπικά δεν έχω δει πολυθρόνες, κρεβάτια και σκηνές στις ουρές που ανέφερα παραπάνω... μην τρελαθούμε!

 

Η απάντησή σου με επιβεβαιώνει όμως! Ξαναδιάβασε ο,τι έγραψες αρκετές φορές και θα δεις ακριβώς ποιο είναι το νόημα σε όλα αυτά. Δεν μπορείς να κρίνεις τους άλλους επειδή δεν έχετε τα ίδια γούστα σε κάτι κοινό και πρακτικά δεν σου πέφτει και λόγος. Είναι σα να καθόμαστε με τις ώρες σε μια γωνία και να χασκογελάμε με όποιον περνάει από δίπλα μας και δεν τον γουστάρουμε...

 

Όλοι αυτοί για να είναι στην ουρά, προφανώς και έχουν τα φράγκα για να το αγοράσουν και καλά κάνουν και παθιάζονται. Αυτό το "πάθος" δε νομίζω να τους κάνει χειρότερους ανθρώπους γενικότερα...

 

Και ως gadgetάκιας δεν μπορώ να ξεχάσω κάθε φορά που ήθελα να αγοράσω κάτι και όταν ερχόταν η ώρα που μπορούσα να το κάνω, έμενα άυπνος το προηγούμενο βράδυ και ξεκινούσα για το κατάστημα πρωί πρωί και στο δρόμο νόμιζα πως τα πόδια μου ήθελαν να φτάσουν πιο γρήγορα από το υπόλοιπο σώμα! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απάντησή σου με επιβεβαιώνει όμως! Ξαναδιάβασε ο,τι έγραψες αρκετές φορές και θα δεις ακριβώς ποιο είναι το νόημα σε όλα αυτά. Δεν μπορείς να κρίνεις τους άλλους επειδή δεν έχετε τα ίδια γούστα σε κάτι κοινό και πρακτικά δεν σου πέφτει και λόγος. Είναι σα να καθόμαστε με τις ώρες σε μια γωνία και να χασκογελάμε με όποιον περνάει από δίπλα μας και δεν τον γουστάρουμε...

 

Όλοι αυτοί για να είναι στην ουρά, προφανώς και έχουν τα φράγκα για να το αγοράσουν και καλά κάνουν και παθιάζονται. Αυτό το "πάθος" δε νομίζω να τους κάνει χειρότερους ανθρώπους γενικότερα...

 

Και ως gadgetάκιας δεν μπορώ να ξεχάσω κάθε φορά που ήθελα να αγοράσω κάτι και όταν ερχόταν η ώρα που μπορούσα να το κάνω, έμενα άυπνος το προηγούμενο βράδυ και ξεκινούσα για το κατάστημα πρωί πρωί και στο δρόμο νόμιζα πως τα πόδια μου ήθελαν να φτάσουν πιο γρήγορα από το υπόλοιπο σώμα! :P

Και καλά κάνεις, εγώ δεν είπα τι είναι σωστό και τι λάθος... την άποψη μου είπα και μόνο και πάλι όμως το να είσαι gadgetάκιας δεν έχει να κάνει με αυτή την κατάσταση έξω από το apple store!

Άλλο είναι να περιμένεις κάτι πως και πως στο σπίτι σου και άλλο να ξημεροβραδιάζεσαι έξω από το μαγαζί, το είπες και μόνος σου, έμενες άυπνος και ξυπνούσες = σηκωνόσουν από το κρεβάτι = έβγαινες από το σπίτι σου για το μαγαζί... δεν ήσουν ήδη εκεί όταν τα έκανες αυτά! 

 

Αυτό! Είναι η άποψη μου, όχι το πόσο gadgetάκι είναι κάποιος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι οντως κριμα που δεν υπαρχει apple store  στην  Ελλαδα και αλλη μια αποδειξη του ποσο ασημαντη  και μικρη αγορα ειμαστε .

Το πιθανότερο είναι πως θα είχε καεί ή λεηλατηθεί αρκετές φορές, οπότε καλά κάνουν και μας έχουν γραμμένους.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που να χτυπιέστε κάτω τέτοιες ουρές δεν θα δείτε ποτέ για κανένα άλλο προϊόν τεχνολογίας.  :P

 

Πολλαπλασιαζονται τα πρόβατα και οι χαζογκόμενες κάθε χρόνο... ρε που πάμεεεεεε.....χαχοχοοχαχαχαχοχοχο

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=WTBs_0CKOE0 

 

 

The Line For The iPhone 6 In Sydney Is The Biggest We've Ever Seen

http://www.gizmodo.com.au/2014/09/the-line-for-the-iphone-6-in-sydney-is-the-biggest-weve-ever-seen/

 

CoventGarden.jpg

 

Sidney-1.jpg

 

lines-wrapped-around-the-block-in-sydney

 

apple-fans-in-toronto-were-eager-to-get-

 

look-at-how-packed-it-was-in-japan.jpg

 

a-mall-in-hong-kong-was-packed.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ξερει κανεις πως μπορουμε να παραγγειλουμε απο Αγγλια το 6+ σε λογικη τιμη? 

 

ebay που εψαξα ειναι πανακριβο!

 

Από Αγγλία δύσκολο θα βρεις λογική τιμή. Αν έχεις καμιά άκρη προς Αμερική, είναι πολύ καλύτερα (αρκεί να μην μπλέξεις με τελωνεία κλπ).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...