Προς το περιεχόμενο

Driveclub [PS4]


mtzs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επειδή αναφέρετε αρκετά και το συγκρίνετε με το PGR, να πω ότι είναι κάτι ενδιάμεσο μεταξύ arcade και simulation...δεν είναι forza αλλά δεν είναι και NFS όπου δεν πατάω ποτέ φρένο και πάω όπως πηγαίνει η φορά του τοίχου

 

το παιχνίδι είναι πραγματικό έκθεμα...αυτή η ελευθερία που σου δίνει είναι ότι πρέπει και για παρεϊστικο gaming αφού δεν είναι πίστες, γύρω γύρω όλοι και ξανά τα ίδια...τρελά modes με Infection και κυνηγητό κτλ κτλ...αν μου έλεγε κάποιος ότι θα ασχολούμαι με online racing 5 συνεχόμενες ώρες, δεν θα το πίστευα...πολλά μπράβο στην TURN 10

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to horizon το βγάζω μούφα γιατί το θεωρώ σατηρική έκδοση του racing. lamborgini να τρέχει μέσα σε χωράφια? πιο σουρεάλ δε γίνεται ρε φίλε! μονο με αυτή την εικόνα ξενερώνω και ας παίρνει 10/10.

 

 

Τη λέξη "μούφα" τη θεωρώ υπερβολή για το FH2. Το παιχνίδι είναι ένα πολύ διασκεδαστικό arcade με ενα πολύχρωμο ανοιχτό περιβάλλον. Κάτι σαν Outrun σε open world. Ποτέ δεν πήρε "σοβαρά" τον εαυτό του.

 

Το driveclub από την άλλη έχει την αίσθηση του σοβαρού simulation με circuit tracks με το χειρισμό όμως ενός arcade racer... Δηλαδή έχει το περιτύληγμα και την εμφάνιση αλλά χάνει στην ουσία.

 

Μακάρι να είναι καλό γιατί θέλω ένα αξιοπρεπες racer στο PS4 αλλά δεν θα το σύγκρινα head to head με το FH2.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gkalas, on 06 Oct 2014 - 10:11 AM, said:

Το Horizon είναι ο ορισμός του γαματου arcade racing και καλώς περνάνε οι Lambo και οι Ferrari απο τα χωράφια. Δε πουλησε σοβαροφανεια το παιχνίδι για να καταδικαζεται επειδή κάνει οτι κάνει. Οποιος θέλει arcade racing στα καλύτερά του τσιμπάει το Horizon και ξεσαλωνει.

 

όπως όλα τα παιχνίδια έτσι και ΄το horizon είναι θέμα γούστου. οποιος θέλει το αποθεώνει όποιος θέλει το κράζει, εγώ το κράζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.....socratis_g.....η μια αρνητική ψήφος στο Metacritic στο user score δικιά σου είναι?? :-D  ....τεσπα και τα δυο παιχνίδια και στις δυο κονσόλες είναι φοβερά για μένα....το θέμα είναι να εχεις το budget να τα απολαύσεις...γιατι με αυτές τις τιμές βλέπω να είμαι πολύ επιφυλακτικός στις αγορές μου από τωρα και στο έξεις και να παίρνω μόνο τους AAA τίτλους και thats it.....αρα αναμονή!!!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δειχνει πολυ πιο arcade απο το forza horizon αλλα μπορω να πω με σιγουρια οτι δε φτιαχτηκε για να κοντραρει το fh.Νομιζω οτι το Horizon παιζει σε αλλη κατηγορια.Μετα την ενασχοληση με το fh οι πιστες του μου παραφαινονται κλειστες.Θα δοκιμασω το demo για να εχω καλυτερη εικονα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

comments για τα 30fps κανεις?!

 

 

:-D

Κοιτα το οτι εφαγε delay ενα χρονο σχεδον και θα επρεπε να ειναι 60fps αφου ειχαν ενα χρονο παραπανω να το σεταρουν... Βεβαια εχει αριστα γραφικα αλλα και παλι τωρα που ειναι exclusive δεν τους ενοχλει αλλα για το unity ξερουν να λενε οτι τα περνει η ubi απο την ms....

 

 

Anyway το παιχνιδι φαινεται πολυ καλο και μακαρι να ειναι καλο μου αρεσει αυτο που βλεπω το μονο που με χαλαει ειναι το score που ειναι εκει πανω ενω θα μπορουσε να ειναι αριστερα πανω η δεξια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...