Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε αφού 980 δεν αξίζει από άποψη VFM.

 

Ειδικά με κλοκάρισμα, νομίζω θα είναι καλό update σε σχέση με την 7950 που έχω τώρα (που στα 1160/1500 πιάνω την 7970GHz).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ε αφού 980 δεν αξίζει από άποψη VFM.

 

Ειδικά με κλοκάρισμα, νομίζω θα είναι καλό update σε σχέση με την 7950 που έχω τώρα (που στα 1160/1500 πιάνω την 7970GHz).

Εγω βεβαια σκεφτομαι για αγορα σε κανα μηνα οπου και ελπιζω να εχουν πεσει καπως οι τιμες σε Ελλαδα(340ευρω πχ θα ηταν μια χαρα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα δεν ειναι τι λες εσυ, το θεμα ειναι τι λεει ο Psycho και τι καταλαβαινεις εσυ.

αυτο λεω και στον psycho εδω και καιρο αλλα εκεινος αλλαζει την κουβεντα συνεχεια. Δεν αμφιβαλω με αυτο που λεει περι vfm(τα σπαει η 970 το παμε αυτο) Αλλα το θεμα ειναι αλλο 

Αν η διαφορα τιμης 780 εναντι 780ti αξιζε τοτε αξιζει και η 980 εναντι 970. Αναλογα την ΤΣΕΠΗ και τα ΓΟΥΣΤΑ του καθενα

τι μας νοιαζει εμας εμεις θα τις αγορασουμε?   :P

 

εγω την γουσταρω παντως την 980 :ph34r: αλλα η 970 ειναι πιο vfm  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο θα κρατήσει η 970, άλλο τόσο θα κρατήσει και η 980.GM204 είναι και οι δύο με μονοψήφιο ποσοστό διαφοράς στο μέσο όρο, να δω πόσες φορές ακόμα θα γράφουμε τα ίδια και τα ίδια.Και ξαναλέω Κυριάκο, η 780 με την 780Ti έχουν 200 ευρώ διαφορά αλλά και 21% διαφορά στις επιδόσεις στο μέσο όρο, ενώ η 980 με την 970 έχει ένα 9% με 210 ευρώ διαφορά.Συγκρίνουμε αντίστοιχη διαφορά τιμής με αντίστοιχη διαφορά στις επιδόσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οριστε απο ποστ του ailourou κατσε και μετρα πφφφφφφ με εσκασες

http://www.hardware.fr/articles/928-20/recapitulatif-performances.html

 

ολα αυτα που λες για το ποσο θα κρατησουν το ιδιο ισχυει και για τις 780/780ti

 

μπουρου μπουρου μεχρι την πλατεια κουμουνδουρου  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε 'συ..Έλεος πια..Μιλάω συγκεκριμένα..Σου είπα και χτες 150 φορές, η διαφορά μιας reference 980 με μια reference 970(Η οποία 970 reference δεν υπάρχει πουθενά να την αγοράσεις, ενώ η 980 υπάρχει) είναι 14-15%.Επειδή όμως δεν υπάρχει reference 970, σου βάζω την EVGA 970 SC η οποία είναι ελαφρώς oc'ed και έχει τιμή αυτή τη στιγμή 359 ευρώ, όταν η reference EVGA 980 έχει 569.Διαφορά 210 ευρώ και διαφορά στις επιδόσεις στο μέσο όρο 8% σε 1080P.Απλά μαθηματικά λέμε.Θες να πας σε non-reference 980 ; Θα πας στην 980 SC που πάει στα 599 ευρώ και η διαφορά είναι 240 ευρώ.Κάτσε αναρωτήσου αν αξίζει να δώσεις 240 ευρώ για ένα 12% διαφορά στο μέσο όρο.Η 780Ti μπορεί να 'ναι 200 ευρώ πάνω από την 780 την απλή αλλά προσφέρει και ένα 21% πάνω στο μέσο όρο.Προσωπικά θεωρώ ότι ακόμα και για 20% διαφορά στο μέσο όρο, τα +200 ευρώ είναι πολλά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε 'συ..Έλεος πια..Μιλάω συγκεκριμένα..Σου είπα και χτες 150 φορές, η διαφορά μιας reference 980 με μια reference 970(Η οποία 970 reference δεν υπάρχει πουθενά να την αγοράσεις, ενώ η 980 υπάρχει) είναι 14-15%.Επειδή όμως δεν υπάρχει reference 970, σου βάζω την EVGA 970 SC η οποία είναι ελαφρώς oc'ed και έχει τιμή αυτή τη στιγμή 359 ευρώ, όταν η reference EVGA 980 έχει 569.Διαφορά 210 ευρώ και διαφορά στις επιδόσεις στο μέσο όρο 8% σε 1080P.Απλά μαθηματικά λέμε.Θες να πας σε non-reference 980 ; Θα πας στην 980 SC που πάει στα 599 ευρώ και η διαφορά είναι 240 ευρώ.Κάτσε αναρωτήσου αν αξίζει να δώσεις 240 ευρώ για ένα 12% διαφορά στο μέσο όρο.Η 780Ti μπορεί να 'ναι 200 ευρώ πάνω από την 780 την απλή αλλά προσφέρει και ένα 21% πάνω στο μέσο όρο.Προσωπικά θεωρώ ότι ακόμα και για 20% διαφορά στο μέσο όρο, τα +200 ευρώ είναι πολλά.

νταξει ρε οτι πεις  :)

 

To 15% με 20% θα το βλεπεις σχεδον παντα μπροστα σου στα επομενα review των παιχνιδιων και οτι θα ισχυει για τις reference ισχυει και για τις οc editions

 

και δεν θα εχουν διαφορες στις μνημες  :P

 

για τις τιμες θα δουμε οταν θα ερθουν και εδω ολες οι editions

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η κατάσταση θα είναι για γέλια αν μια 980 4GB δεν είναι αρκετή για να παίξει το Shadow of Mordor με ultra textures..Όσοι έσκασαν 550+ ευρώ θα κλαίνε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω βεβαια σκεφτομαι για αγορα σε κανα μηνα οπου και ελπιζω να εχουν πεσει καπως οι τιμες σε Ελλαδα(340ευρω πχ θα ηταν μια χαρα)

 

Κι εγώ δε βιάζομαι ιδιαίτερα.

 

Ειδικά αν υπάρχει περίπτωση μέσα στις γιορτές να τις δούμε γύρω στα 300€, ακόμα καλύτερα. Αν πάλι όχι, κι εγώ από Οκτώβρη λέω να προβώ σε αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η κατάσταση θα είναι για γέλια αν μια 980 4GB δεν είναι αρκετή για να παίξει το Shadow of Mordor με ultra textures..Όσοι έσκασαν 550+ ευρώ θα κλαίνε.

Αυτο ειναι γελοιο, ντε και καλα να παμε στο 1000ρικο + για ultra specs? Απαραδεκτοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...