Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα δεν στο ειπα για να σε κοροιδεψω/κραξω αλλα για να μην δωσεις παρα πολλα χρηματα ενω δεν χρειαζεται

ξέρω... στους άλλους απάντησα που το συνέχισαν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προς υπεράσπισή μου να πω πως την οθόνη την ήθελα να είναι "ΤΟΡ" για FPS games και συγκεκριμένα CSGO και την GPU σηκώνει τα υπόλοιπα games σε 1440p εύκολα.

Ναι ρε συ, δεν είπε κανείς τίποτα, κάνουμε και την πλάκα μας που και που. Δεν ήταν η πρόθεση κανενός να σε κοροιδέψει ή τίποτα τέτοιο, τουλάχιστον όχι δική μου και φαντάζομαι ούτε των άλλων.  Η 970 όπως σου είπε ο Fulgore είναι παραπάνω από ικανή να τρέξει το συγκεκριμένο game, και δεν χρειάζεται να τα σκάσεις για 980ti. Είναι overkill και θα αδειάσεις χωρίς λόγο την τσέπη σου. Το forum άλλωστε το επισκεπτόμαστε οι περισσότεροι για να δίνουμε και να παίρνουμε info, να βοηθάει ο ένας τον άλλο με τις γνώσεις του, αλλά κάνουμε και τον χαβαλέ μας συγχρόνως. Μην παρεξηγείσαι, και κυρίως μην χαλιέσαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω την MSI GTX 970 , πως μπορώ να ελένξω το cooling απο τα ανεμυστύρια ;

Με το MSI Afterburner , λογικά θα το έχει και το cd της κάρτας σου αλλά καλύτερα κατεβασέ το από το site της MSI

http://gaming.msi.com/features/afterburner

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το MSI Afterburner , λογικά θα το έχει και το cd της κάρτας σου αλλά καλύτερα κατεβασέ το από το site της MSI

http://gaming.msi.com/features/afterburner

είναι αρκετά δύσκολο στην χρήση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχω μια  EVGA GTX 980 ti  με 1450 mhz core clock και 7500 memory clock με ελαφριά αυξηση τάσης +35mv(1,21) και max temps 72c.

Ειναι φυσιολογικό στο heaven 1080p 8xaa extreme preset 2540 και firestrike 20100 graphics score? Ποσο επηρεάζει αρνητικά τη ζωη της καρτας αυτη η αυξηση τασης?Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχω μια  EVGA GTX 980 ti  με 1450 mhz core clock και 7500 memory clock με ελαφριά αυξηση τάσης +35mv(1,21) και max temps 72c.

Ειναι φυσιολογικό στο heaven 1080p 8xaa extreme preset 2540 και firestrike 20100 graphics score? Ποσο επηρεάζει αρνητικά τη ζωη της καρτας αυτη η αυξηση τασης?Ευχαριστω

Τοσο ωστε να μη σε νοιαζει γιατι δεν θα τη χρησιμοποιεις για καμια 10ετια για να το διαπιστωσεις!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε συ, δεν είπε κανείς τίποτα, κάνουμε και την πλάκα μας που και που. Δεν ήταν η πρόθεση κανενός να σε κοροιδέψει ή τίποτα τέτοιο, τουλάχιστον όχι δική μου και φαντάζομαι ούτε των άλλων.  Η 970 όπως σου είπε ο Fulgore είναι παραπάνω από ικανή να τρέξει το συγκεκριμένο game, και δεν χρειάζεται να τα σκάσεις για 980ti. Είναι overkill και θα αδειάσεις χωρίς λόγο την τσέπη σου. Το forum άλλωστε το επισκεπτόμαστε οι περισσότεροι για να δίνουμε και να παίρνουμε info, να βοηθάει ο ένας τον άλλο με τις γνώσεις του, αλλά κάνουμε και τον χαβαλέ μας συγχρόνως. Μην παρεξηγείσαι, και κυρίως μην χαλιέσαι.

 

@frozex

Δεν έχω παρακολουθήσει από την αρχή το thread, αλλά 980Ti για CSGO είναι εντελώς overkill. Βασικά, και η 970 είναι overkill για CSGO (και με μία 770 είσαι gg), αλλά πες ότι τη θέλεις για 4Κ CSGO...

Αν δεν έχεις σκοπό να ασχοληθείς και με αρκετά σύγχρονα παιχνίδια με υψηλά settings κλπ., μην πας και πετάς τα χρήματά σου χωρίς λόγο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι CPU εχεις φιλε μου ( γιατι καπως χαμηλα σε βλεπω στο firestrike)?

20100 ειναι το graphics score το οποιο δεν επηρεάζεται απο την cpu αλλα και πάλι εχω 5820Κ @4ghz....Stock ειχα 18200 παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20100 ειναι το graphics score το οποιο δεν επηρεάζεται απο την cpu αλλα και πάλι εχω 5820Κ @4ghz....Stock ειχα 18200 παντως

Αυτοαναιρείσαι, αν δεν το έχεις καταλάβει ακόμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα ρωτάω αν για τοσο overclock θεωρειται καλο το σκορ.Οτι ειδα διαφορα ειδα απλα ρωταω μηπως θα πρεπε να ειχα παραπανω γιατι βλέπω κατι 980ti me 1350/7650 να εχουν  γυρω στο 20300

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, κάποιος με την 970 G1 μπορεί να μου πει ποιος είναι ο τελευταίος driver; Το control panel της NVIDIA λέει οτι έχω τον 358.91 ενω το site έχει τον 353.62 ως πιο πρόσφατο. Ευχαριστώ!

 

Λειτουργικό: Win 10 64bit

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...