Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αφου ο ανθρωπος δεν ενδιαφεροταν εξ αρχης για την R9 380 οπως το λεει παραπανω εχει καποιο νοημα που επεμενες για την Amd??

 

 

 

 

Δεν επεμενα απλά ρώτησα....χαλαρωσε λίγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε topic που αφορα nvidia καρτες αλλα οκ.

Και τι να γινει αφου η 380 είναι καλύτερη και ταχύτερη της 960?

 

Τεσπα μην χαλάω την διάθεση των κατοχων της 960.....

 

Καλή συνέχεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι να γινει αφου η 380 είναι καλύτερη και ταχύτερη της 960?

 

Τεσπα μην χαλάω την διάθεση των κατοχων της 960.....

 

Καλή συνέχεια

 

΄Οταν το επαναλαμβάνεις τόσες φορές σε ενότητα που είναι αφιερωμένη στα προιόντα της πράσινης αναρωτιέσαι ακόμα γιατί κάποιος έχει υποψίες ότι το κάνεις επίτηδες; Η άποψή σου είναι μεν σεβαστή αλλά και καθαρά υποκειμενική. Δεν έχω επιτρέψει και ούτε θα επιτρέψω εμπρηστικές συμμετοχές σε λάθος χρόνο και χώρο και αυτή η παραπάνω σου ελπίζω να είναι η τελευταία και ούτε θα το συζητήσουμε το θέμα παραπέρα βάση όρων χρήσης σε δημόσιο χώρο.

 

Επιστροφή στο θέμα. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορικά, στην MSI 980Ti Gaming, η χαμηλότερη ταχύτητα που μπορείς να βάλεις στους ανεμιστήρες είναι 25%. Αν βάλεις μικρότερη ταχύτητα, οι ανεμιστήρες ξεκινάνε-σταματάνε-ξεκινάνε συνεχώς.

 

Συνεπώς custom καμπύλη που να ξεκινάει από το 0% και να ανεβαίνει προοδευτικά προς τα πάνω στρεσσάρει τους ανεμιστήρες άσκοπα.

 

Προσωπικά έχω τους ανεμιστήρες στο 0% μέχρι τους 50 βαθμούς και μετά οι ανεμιστήρες ξεκινάνε αμέσως από το 30% και πάνε προοδευτικά προς τα πάνω. Έτσι περίπου είναι και το stock profile.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θα ηθελα να ρωτησω κατι ,επειδη εχω ενα μικρο σχετικα κουτι η 970 τωρα το χειμωνα οταν ειναι ανοιχτη η θερμανση φτανει 75 βαθμους σε full load;Ειναι σωστο να βαλω απο το afterburner ενα πιο επιθετικο fan profile η να το αφησω ετσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλά μου φαίνονται ,ποιά υλοποίηση έχεις ?Εδώ η 980ti g1 μου δεν φτάνει τόσα αν και σε ομολογουμένως αρκετά ψυχρό περιβάλλον (είμαι απο αυτούς που πάνε στα χιονοδρομικά με λεπτή ζακέτα και κοντομάνικο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλά μου φαίνονται ,ποιά υλοποίηση έχεις ?Εδώ η 980ti g1 μου δεν φτάνει τόσα αν και σε ομολογουμένως αρκετά ψυχρό περιβάλλον (είμαι απο αυτούς που πάνε στα χιονοδρομικά με λεπτή ζακέτα και κοντομάνικο)

Τεθωρακισμενος εισαι :-D.Κανεις και οικονομια στην θερμανση.Εμενα δεν μου φτανει μια gtx980ti σε πετρελαιο καθε χειμωνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θα ηθελα να ρωτησω κατι ,επειδη εχω ενα μικρο σχετικα κουτι η 970 τωρα το χειμωνα οταν ειναι ανοιχτη η θερμανση φτανει 75 βαθμους σε full load;Ειναι σωστο να βαλω απο το afterburner ενα πιο επιθετικο fan profile η να το αφησω ετσι;

Εισαι αρκετα ψηλα σε temps στην gtx 970.Ποιο μοντελο εχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πω να πάω από gtx970 σε 980ti αξίζει; αν ναι ποια υλοποίηση να προτιμήσω; πόσα χρήματα πιστεύεται αξίζει να δώσω (μεταχειρισμένη ή καινούργια);

 

λέτε να περιμένω καινούργια γενιά;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πω να πάω από gtx970 σε 980ti αξίζει; αν ναι ποια υλοποίηση να προτιμήσω; πόσα χρήματα πιστεύεται αξίζει να δώσω (μεταχειρισμένη ή καινούργια);

 

λέτε να περιμένω καινούργια γενιά;

 

 

Σίγουρα η καινούργια γενιά θα φέρει την σχετική αύξηση των επιδόσεων από τις υπάρχουσες (αν μπορείς να περιμένεις).Αν νομίζεις ότι δε σου αρκεί σε ιπποδύναμη η τωρινή gpu ή πας σε sli970(πιο φτηνά θα σου βγεί αν πας για μτχ) ή πάς για 980ti και θα είσαι λίγο παρακάτω από 970sli σε απόδοση αλλά δε θα έχεις τα όποια θέματα του sli.Σε τι ανάλυση παίζεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαι αρκετα ψηλα σε temps στην gtx 970.Ποιο μοντελο εχεις?

Αργησα λιγο .Την msi εχω,τα ανεμιστηρακια ξεκινανε μετα απο τους 58 βαθμους.Αμα το αφησω στο auto fan control max temp παω στους 69-71.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...