Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ παιδιά μόλις παρέλαβα την 960 gaming 4G της MSI και την εγκατέστησα και κατεβάζω drivers. Μέχρι στιγμής η αλλαγή από 650ti boost ήταν πολύ ομαλή. Απευθείας το control panel της Nvidia πέρασε όλες μου τις ρυθμίσεις και κατεβάζω τον τελευταίο driver. Καμιά ιδέα για πρώτες δοκιμές λειτουργίας; 

Υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος που δεν πηγες στην ταχύτερη R9 380?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος που δεν πηγες στην ταχύτερη R9 380?

 

Κατανάλωση, γνώση των δυνατοτήτων και του περιβάλλοντος της Nvidia και MSI υλοποίηση που γουστάρω πολύ. Δεν είναι το gaming ο κύριος στόχος μου οπότε οι απόλυτες επιδόσεις δεν μπορούσαν να με δελεάσουν από μόνες τους προς την πλευρά της 380. Αν όμως βρισκόμουν στην κατηγορία 350-400 ευρώ τότε με κλειστά τα μάτια θα αγόραζα 390 8G. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατανάλωση, γνώση των δυνατοτήτων και του περιβάλλοντος της Nvidia και MSI υλοποίηση που γουστάρω πολύ. Δεν είναι το gaming ο κύριος στόχος μου οπότε οι απόλυτες επιδόσεις δεν μπορούσαν να με δελεάσουν από μόνες τους προς την πλευρά της 380. Αν όμως βρισκόμουν στην κατηγορία 350-400 ευρώ τότε με κλειστά τα μάτια θα αγόραζα 390 8G. 

Το 550 σου  είναι όντως οριακό.... και εγώ της msi έχω αν παρατηρησες στην υπογραφή μου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 550 σου  είναι όντως οριακό.... και εγώ της msi έχω αν παρατηρησες στην υπογραφή μου....

 

Το 550 που έχω σηκώνει με άνεση 980 ti. Κανένα πρόβλημα. Η κατανάλωση δεν με ενδιαφέρει μόνο από άποψη τροφοδοτικού, με ενδιαφέρει και σαν λειτουργία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο amazon έχει πολύ ακριβείς πληροφορίες για το βάρος των προϊόντων.

 

Ένα κιλό ακριβώς ζυγίζει η κάρτα.

 

1.3 κιλά μαζί με το κουτί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 550 που έχω σηκώνει με άνεση 980 ti. Κανένα πρόβλημα. Η κατανάλωση δεν με ενδιαφέρει μόνο από άποψη τροφοδοτικού, με ενδιαφέρει και σαν λειτουργία. 

​Η r9 380 θέλει 500αρι και θα ήσουν λίγο στην τσιτα για αυτό στο είπα.....αλλα οκ αφού βολεύεσαι με nVidia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια λιγο προσοχη τι προτεινετε στον κοσμο επειδη εσεις θελετε και παιζετε ρωσικη ρουλετα το pc σας.. 

Η 980Ti ΔΕΝ ειναι μια χαρα με ενα 550αρι. Ειναι στα απολυτα ορια ειδικα αν και το υπολοιπο pc ειναι o/ced. 

Εαν θες και να την κλοκαρεις μην απορησεις αν παραδωσει πνευμα σε κανα 3μηνο το psu σου. Με την προυποθεση παντα οτι ειναι ποιοτικο γιατι αν ειναι της πλακας τοτε οκ ..It's your money.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια λιγο προσοχη τι προτεινετε στον κοσμο επειδη εσεις θελετε και παιζετε ρωσικη ρουλετα το pc σας.. 

Η 980Ti ΔΕΝ ειναι μια χαρα με ενα 550αρι. Ειναι στα απολυτα ορια ειδικα αν και το υπολοιπο pc ειναι o/ced. 

Εαν θες και να την κλοκαρεις μην απορησεις αν παραδωσει πνευμα σε κανα 3μηνο το psu σου. Με την προυποθεση παντα οτι ειναι ποιοτικο γιατι αν ειναι της πλακας τοτε οκ ..It's your money.

 

΄Εχει μαλλιάσει η χούφτα μου για το συγκεκριμένο θέμα αλλά εις μάτην. Μέχρι να εμφανιστεί κάποιος να αντιμετωπίσει κάποιο σχετικό πρόβλημα να δω μετά ΠΟΣΟΙ & ΠΟΙΟΙ θα αναλάβουν οποιαδήποτε ευθύνη. Δεν χρειάζεται καν να υπερχρονίσει και δεν είμαστε Σουηδία όπου οι εταιρείες ηλεκτρικού έχουν backup και ίσα με μηδενικές αυξομειώσεις τάσης για ότι κι αν συμβεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

​Η r9 380 θέλει 500αρι και θα ήσουν λίγο στην τσιτα για αυτό στο είπα.....αλλα οκ αφού βολεύεσαι με nVidia

Αφου ο ανθρωπος δεν ενδιαφεροταν εξ αρχης για την R9 380 οπως το λεει παραπανω εχει καποιο νοημα που επεμενες για την Amd??

 

 

Παιδια λιγο προσοχη τι προτεινετε στον κοσμο επειδη εσεις θελετε και παιζετε ρωσικη ρουλετα το pc σας.. 

Η 980Ti ΔΕΝ ειναι μια χαρα με ενα 550αρι. Ειναι στα απολυτα ορια ειδικα αν και το υπολοιπο pc ειναι o/ced. 

Εαν θες και να την κλοκαρεις μην απορησεις αν παραδωσει πνευμα σε κανα 3μηνο το psu σου. Με την προυποθεση παντα οτι ειναι ποιοτικο γιατι αν ειναι της πλακας τοτε οκ ..It's your money.

Που ειδες να προτεινει ο παραπανω συμφορουμιτης 550τροφοδοτικο για 980ti.

 

Το 550 που έχω σηκώνει με άνεση 980 ti. Κανένα πρόβλημα. Η κατανάλωση δεν με ενδιαφέρει μόνο από άποψη τροφοδοτικού, με ενδιαφέρει και σαν λειτουργία. 

Προσωπικη γνωμη εξεφρασε και προφανως και αν οντως αγοραζε την 980ti θα ειχε ρωτησει για τροφοδοτικο οπως και πιο παλια. Ουτως ή αλλως πιο πολυ σαν απαντηση στην παραπανω εμμονη για την R9 380 πηγαινε παρα να το εννοουσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

​Η r9 380 θέλει 500αρι και θα ήσουν λίγο στην τσιτα για αυτό στο είπα.....αλλα οκ αφού βολεύεσαι με nVidia

 

Αυτές είναι τιμές για μη ποιοτικά τροφοδοτικά. Για τροφοδοτικά σαν αυτό που έχω μια χαρά πλήρης υποστήριξη θα έχει. 

 

Κατά τα άλλα πρώτες δοκιμές της κάρτας είναι εξαιρετικά θετικές. Δεν έβαλα ακόμα κάνα Unity (δύσκολο να το τσεκάρω τώρα καθώς δεν το έχω) αλλά το Witcher 3 με όλα στα high εκτός των textures που τα έχω στα ultra τρέχει μια χαρούλα σε 1080p. Ομοια και το το SOMA το οποίο πριν δεν έτρεχε άσχημα αλλά τώρα τρέχει με ελάχιστα σκαμπανεβάσματα. Θερμοκρασίες είναι πολύ χαμηλές και η λειτουργία είναι θεσπέσια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που ειδες να προτεινει ο παραπανω συμφορουμιτης 550τροφοδοτικο για 980ti.

 

Προσωπικη γνωμη εξεφρασε και προφανως και αν οντως αγοραζε την 980ti θα ειχε ρωτησει για τροφοδοτικο οπως και πιο παλια. Ουτως ή αλλως πιο πολυ σαν απαντηση στην παραπανω εμμονη για την R9 380 πηγαινε παρα να το εννοουσε.

1. Οταν λες σηκώνει με άνεση εννοεις αυτο ακριβως που λες. Το σηκωνει με ανεση. Και σαν απαντηση λοιπον δινω το "λιγο προσοχη" στο τι προτείνουμε γιατί οχι σε καμία των περιπτώσεων δεν συνισταται κατι τετοιο,ειδικα αν ειναι generic psu χωρις καλη 12αρα κ gold efficiency τουλαχιστον. Δεν σου βαζω καν το γεγονός οτι ενα psu πρεπει να δουλεύει ιδανικα στο 60-70% του τι είναι rated. Ασε τα o/cing,την παλαιότητα του psu κ.ο.κ.

 

2. Δεν γνωρίζουν ολοι οι χρήστες καλα τα ρισκα που περνούν οποτε καλο θα ειναι να είμαστε πολυ πιο υπευθυνοι γιατι το τι προτιμουμε εμεις απο το τι συνιστάται μπορεί να απεχει παρασαγγας.

Αν λοιπον καει κ δεν εχει καλη προστασια το psu κ παρει σβαρνα οτι βρει μπροστα του θα φταίει η εταιρεια με την κωλο κάρτα που του εδωσε ή το κωλο τροφοδοτικό στο τελος..see the pattern?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο PSU πρέπει να είμαστε ''ελαστικοί'' γιατί εκτός του ότι είναι το σημαντικότερο part στο hardware(Χωρίς ποιοτικό τροφοδοτικό δεν πας πουθενά), δεν ξέρεις και τι άλλο μπορεί να θες να προσθέσεις κάποια στιγμή, δεν χρειάζεται να είσαι τσίμα τσίμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...