Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν έχεις και φαγουριτσα στην τσεπη,:P..

Κοίτα η αναβάθμιση ειναι πάντα αναβάθμιση,απο εκει και πέρα είναι και αν νιώθεις οτι την χρειάζεσαι αν παίζεις τα πάντα full και με άνεση δεν την χρειάζεσαι η αν μην τι άλλο μπορείς να είσαι υπομονετικός να δούμε όλο το έργο.. και όχι μόνο τους τίτλους..


έχω 680 και με ψήνει η 970 τι λέτε? 1440p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

έχω 680 και με ψήνει η 970 τι λέτε? 1440p

 

Όπως είπε και o Movie, αν έχεις και φαγουρίτσα go for it. Στα 1440p θα δεις διαφορά σε σχέση με την 680, εφόσον σου αρέσει να παίζεις ultra τα πάντα. Εγώ η αλήθεια είναι πως θα την έκανα την υπομονή για το GM200, αν και η 970 στην κατάλληλη υλοποίηση θα σπάει κόκκαλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

the_blade & moviemakergr:

 

Eυχαριστω για την απαντηση παιδια.. δηλαδη αν παω απο ευρωπη πληρωνω μονο εξοδα αποστολης που περιπου θα ειναι κανα 20 ευρω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

the_blade & moviemakergr:

 

Eυχαριστω για την απαντηση παιδια.. δηλαδη αν παω απο ευρωπη πληρωνω μονο εξοδα αποστολης που περιπου θα ειναι κανα 20 ευρω ?

Υεαπ.. ίσως κ λιγότερα από HVersand.αν πάλι σκέφτεσαι evga χτύπα direct evga.EU

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Downsampling λέγεται και είναι κάτι που μπορείς να το κάνεις και με την GTX560 που έχεις(Μέσω των drivers) ή το κάνεις και πιο απλά αν έχει επιλογή το παιχνίδι για 4xSSAA.

Μα για αυτο ακριβως μου φαινεται παραξενο που το διαφημιζουν σαν νεο feature. Τα παιχνιδα στα οποια μπορεις να το κανεις ειναι ελαχιστα. Καποια που μου ρχονται τωρα στο μυαλο ειναι το thief το οποιο επαιξα προσφατα και το sniper elite 3 και tomb raider..Με τις νεες καρτες ομως θα μπορουμε να τρεχουμε ολα τα παιχνιδια σε 4κ σε 1080p οθονη χωρις να χρειαζεται να εχει το παιχνιδι επιλογη SSAA στα settings. Αυτο καταλαβα απο αυτα που διαβασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα για αυτο ακριβως μου φαινεται παραξενο που το διαφημιζουν σαν νεο feature. Τα παιχνιδα στα οποια μπορεις να το κανεις ειναι ελαχιστα. Καποια που μου ρχονται τωρα στο μυαλο ειναι το thief το οποιο επαιξα προσφατα και το sniper elite 3 και tomb raider..Με τις νεες καρτες ομως θα μπορουμε να τρεχουμε ολα τα παιχνιδια σε 4κ σε 1080p οθονη χωρις να χρειαζεται να εχει το παιχνιδι επιλογη SSAA στα settings. Αυτο καταλαβα απο αυτα που διαβασα.

Ναι αλλά με τι κόστος. Θα χάνεις 3/4 της απόδοσης.Δες λίγο και το Maxwell thread τι έχει κάνει post ο Ailouros σχετικά. Το feature είναι τραγικό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω πως περισσοτερο νοημα η αναβαθμιση έχει για αυτους που έχουνε GTX 660 και κάτω, αλλοι με κάρτες σαν GTX 770, GTX 780 κτλ καλυτερα να περιμένουνε pascal με unified memory.

 

Ναι αλλά με τι κόστος. Θα χάνεις 3/4 της απόδοσης.Δες λίγο και το Maxwell thread τι έχει κάνει post ο Ailouros σχετικά. Το feature είναι τραγικό...

 

ακριβώς εννοειται πως θα χανεται σημαντικος αριθμος frames/sec

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω πως περισσοτερο νοημα η αναβαθμιση έχει για αυτους που έχουνε GTX 660 και κάτω, αλλοι με κάρτες σαν GTX 770, GTX 780 κτλ καλυτερα να περιμένουνε pascal με unified memory.

 

 

Εδώ υπάρχουν άτομα που έχουν 780ti και ρωτάνε αν αξίζει να κάνουνε αναβάθμιση. Μην το ψάχνεις μερικοί είναι τόσο τρελαμένοι με τις gpu και τα παιχνίδια που είναι ικανοί να δώσουνε 600€ για 5 fps ή απλά για να λένε οτι έχουν το τελευταίο μοντέλο.

 

Ναι αλλά με τι κόστος. Θα χάνεις 3/4 της απόδοσης.Δες λίγο και το Maxwell thread τι έχει κάνει post ο Ailouros σχετικά. Το feature είναι τραγικό...

 

Εννοείς οτι θα έχει 75% μείωση στα fps  :confused:  ? Λίγο υπερβολικό σε βρίσκω αλλά συμφωνω οτι το feature αυτό δεν αξίζει, όποιος θέλει ανάλυση 4Κ να αγοράσει την ανάλογη οθόνη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aξιζει αν ειναι να εχουμε γραφικα 4κ σε 1080 p οθονη. Ετσι οταν στο μελλον βγουν gpu που θα τρεχουν τα παιχνδια σε 4κ δεν θα χρειαστει να αλλαξουμε οθονη αλλα μονο καρτα γραφικων. Τωρα με μια μονη καρτα οπως 970 η 980 ακομα και με overclock μεχρι 1440 p μπορουν να παιχτουν τα παιχνιδια Αν με αυτο το feature μπορουμε να παιξουμε και 1440p επιπεδο γραφικων και οχι μονο 4κ τοτε ναι αξιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ υπάρχουν άτομα που έχουν 780ti και ρωτάνε αν αξίζει να κάνουνε αναβάθμιση. Μην το ψάχνεις μερικοί είναι τόσο τρελαμένοι με τις gpu και τα παιχνίδια που είναι ικανοί να δώσουνε 600€ για 5 fps ή απλά για να λένε οτι έχουν το τελευταίο μοντέλο.

 

 

Εννοείς οτι θα έχει 75% μείωση στα fps  :confused:  ? Λίγο υπερβολικό σε βρίσκω αλλά συμφωνω οτι το feature αυτό δεν αξίζει, όποιος θέλει ανάλυση 4Κ να αγοράσει την ανάλογη οθόνη.

 

Περισσοτερο ψυχολογικο ειναι το θέμα σε τετοιες περιπτωσεις, βλέπεις πχ πως η GTX 970 θα κανει 330 ευρώ και μπαινεις σε πειρασμο να πουλήσεις την GTX 770 να βάλεις αλλα 100-130 ευρώ και να παρεις την 970, ενώ δεν υπάρχει πραγματική ανάγκη ειδικά οταν οι περισσοτεροι παιζουνε σε 1080p/1200p. Και γω μπηκα στον περασμο αλλα μου έφυγε, περισσοτερο νοημα εχει να παρω μια απο τις pascal. Τώρα έχω μια oced GTX 770.

 

σχετικά με τα fps και 30% μειωση να εχεις πάλι ειναι σημαντικο ποσο.

 

Aξιζει αν ειναι να εχουμε γραφικα 4κ σε 1080 p οθονη.

 

αποκλειεται ακομη και με GTX 980 GTX 970 να έχεις 60fps με τερμα γραφικά, και μιλώ για games σαν Witcher 3 κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περισσοτερο ψυχολογικο ειναι το θέμα σε τετοιες περιπτωσεις, βλέπεις πχ πως η GTX 970 θα κανει 330 ευρώ και μπαινεις σε πειρασμο να πουλήσεις την GTX 770 να βάλεις αλλα 100-130 ευρώ και να παρεις την 970, ενώ δεν υπάρχει πραγματική ανάγκη ειδικά οταν οι περισσοτεροι παιζουνε σε 1080p/1200p. Και γω μπηκα στον περασμο αλλα μου έφυγε, περισσοτερο νοημα εχει να παρω μια απο τις pascal. Τώρα έχω μια oced GTX 770.

 

σχετικά με τα fps και 30% μειωση να εχεις πάλι ειναι σημαντικο ειναι.

 

 

αποκλειεται ακομη και με GTX 980 GTX 970 να έχεις 60fps με τερμα γραφικά, και μιλώ για games σαν Witcher 3 κτλ.

αυτο ακριβως με εχει πιασει...αυτη τη στιγμη η gtx 770 δουλευει στο 100% στο wow που δεν ειναι gpu intense οποτε αν μπω κανα bf h AC4 πιστευω δεν αντεχει...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω το dynamic resolution το φαβαταζομαι κατι σαν το resolution που εχει το bf4 στα settings του.Δεν με χαλασε καθολου που το επαιζα στο 150% + ultra settings 1200p.Η διαφορα ηταν εμφανεστατη απο το default resolution που ειχε. Νομιζω στο 100% ηταν

 

Oποτε κατι μπαλιτσες και κατι τετοια παιχνιδα(που τα γουσταρουμε σχεδον ολοι αλλα τα γραφικα ειναι μαπα) θα ειναι οτι πρεπει πιστευω.Για τα βαρια παιχνιδια δεν τιθεται θεμα για στον οπτικο τομεα ειναι ΟΚ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ υπάρχουν άτομα που έχουν 780ti και ρωτάνε αν αξίζει να κάνουνε αναβάθμιση. Μην το ψάχνεις μερικοί είναι τόσο τρελαμένοι με τις gpu και τα παιχνίδια που είναι ικανοί να δώσουνε 600€ για 5 fps ή απλά για να λένε οτι έχουν το τελευταίο μοντέλο.

 

 

Εννοείς οτι θα έχει 75% μείωση στα fps :confused: ? Λίγο υπερβολικό σε βρίσκω αλλά συμφωνω οτι το feature αυτό δεν αξίζει, όποιος θέλει ανάλυση 4Κ να αγοράσει την ανάλογη οθόνη.

Πηγαινε στο άλλο thread και δες. Είμαι από κινητό αλλιώς θα σου το έκανα λινκ εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...