Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή το έψαξα λίγο παραπάνω με όλα αυτά τα shipping και τα σχετικά, με χάλασε λίγο...

Η EVGA σαν μάρκα, τι σας λέει; Θέλω να πω, δεν έχω πάρει ποτέ προϊόν της και δεν τη ξέρω. Είναι αξιόπιστη; Τα προϊόντα αντέχουν;

Είπα να αγοράσω από e-shop ή κάποιο άλλο εγχώριο μαγαζί αυτήν:

 

Official site: http://www.evga.com/Products/Product.aspx?pn=04G-P4-2983-KR

Amazon: http://www.amazon.com/EVGA-GTX980-Superclocked-Graphics-04G-P4-2982-KR/dp/B00NI5DA2E/ref=br_lf_m_10052256011_1_2_ttl?ie=UTF8&s=pc&pf_rd_p=1925078342&pf_rd_s=center-3&pf_rd_t=101&pf_rd_i=10052256011&pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_r=1FK8XX0FVZB1THAV2Z9D

E-Shop: http://www.e-shop.gr/evga-geforce-gtx980-superclocked-4gb-gddr5-pci-e-retail-p-PER.519144

 

Base Clock: 1241 MHZ / Boost Clock: 1342 MHz

..και είναι και ACX 2.0.

ναι αλλα αυτη που ποσταρεις ειναι reference ψυκτρα δηλ nvidia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

 

εχει τυχει σε καποιον να χρειαστει rma και να εχει παρει απο evga απευθειας??πρεπει ας πουμε να τους στειλω την καρτα να παρει καμια βδομαδα και να μου στειλουν ξανα αλλη κ ετσι ή εχουμε εκπροσωπο ελλαδα που τα παμε σε αυτον?αν ειναι το πρωτο δεν συμφερει να παρεις απο e-shop που τα κανεις ολα τσακ-μπαμ?

Απο τη στιγμη που δεν γλιτωνεις χρηματα, εγω στη θεση σου θα προτιμουσα μαγαζι στην πολη μου παντως να παω να το παρω απο εκει και να νιωθω οτι θα μπορω να παω καπου να ζητησω τα ρεστα αμα παθει κατι το προϊον, παρα εξωτερικο. Αλλα εγω ειμαι εγω. :) 

 

Απο οπου και να το παρεις παντως μπορεις να εχεις υποστηριξη εσυ ο ιδιος απευθειας απο την evga με εγγραφη της καρτας στο site της μολις την παρεις νομιζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλα αυτη που ποσταρεις ειναι reference ψυκτρα δηλ nvidia

Τι θέλεις να πεις; Εννοώ, η ψύξη που φαίνεται στις φωτογραφίες των links που έδωσα, δεν είναι η ψήκτρα της EVGA; Εμένα με άλλη ψήκτρα θα μου έρθει; Γιατί βλέπω, ίδια ψήκτρα στην ίδια εταιρία και σε άλλες σειρές. Π.χ Titan και σειρά 700. Όλες αυτές τα ίδια χρισιμοποιουν;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πρέπει να περιμένουμε να ανέβουν όλες οι εκδόσεις στο Evga EU ώστε να μην μπερδευόμαστε.

Επίσης καλό είναι να μας πεις αν θέλεις φυσικά γιατί επιλέγεις 980 έναντι της 970.

 

Dual Bios δεν έχω δει ακόμα η κάνω λάθος ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πρέπει να περιμένουμε να ανέβουν όλες οι εκδόσεις στο Evga EU ώστε να μην μπερδευόμαστε.

Επίσης καλό είναι να μας πεις αν θέλεις φυσικά γιατί επιλέγεις 980 έναντι της 970.

 

Dual Bios δεν έχω δει ακόμα η κάνω λάθος ?

ουτε αμερικη δεν εχουν βγαλει ακομα dual....ελπιζω να φερουν EU μεχρι αρχες του αλλου μηνα την FTW να την τσιμπισω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω κάποιον συγκεκριμένο λόγο. Ακόμα και 2-3-5 fps αν έχω περισσότερα, είναι κέρδος για εμένα. Απλά επειδή μπορώ να την αντέξω οικονομικά, γι αυτό την επιλέγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω κάποιον συγκεκριμένο λόγο. Ακόμα και 2-3-5 fps αν έχω περισσότερα, είναι κέρδος για εμένα. Απλά επειδή μπορώ να την αντέξω οικονομικά, γι αυτό την επιλέγω.

Δεκτον,αφού το σκέφτεσαι έτσι (ασχέτως αν εγώ δεν θα το έκανα ποτέ) ,απλά μην είσαι κ πολυυυυ βιαστικός να πάρεις την καλύτερη έκδοση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω κάποιον συγκεκριμένο λόγο. Ακόμα και 2-3-5 fps αν έχω περισσότερα, είναι κέρδος για εμένα. Απλά επειδή μπορώ να την αντέξω οικονομικά, γι αυτό την επιλέγω.

 

Τα πολλά λόγια είναι φτώχεια. Γράψε απλά " BECAUSE I CAN" :D  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πολλά λόγια είναι φτώχεια. Γράψε απλά " BECAUSE I CAN" :D

Δεν είναι τόσο το because I can όσο το ότι θα μου βγει φθηνά. Έδωσα σε έναν φίλο μου την 770 πήρα κάποια χρήματα και συγκεντρωνα και κάποια χρήματα από την αρχή του χρόνου για τις καινούργιες που έλεγαν να βγουν και έχω στην άκρη για αυτό το σκοπό. Δεν θα μου λείψουν δηλαδή τα +200 που θα δώσω παραπάνω. Δεκτό ότι ΔΕΝ ΕΊΝΑΙ ΑΠΑΡΑΊΤΗΤΟ να πάρω αυτήν την έκδοση μόνο και μόνο για ελάχιστα ++ που έχει αλλά αφού μπορώ, why not.

Θα παρακολουθώ την συζήτηση εδώ για αυτές τις κάρτες και αν έχω κάτι να προσθέσω ή να ρωτήσω, θα γράφω. Ευχαριστώ πολύ όλους σας!

One last thing. Ξέρω ότι είναι νωρίς αλλά, πιστεύετε ότι οι επιδόσεις της 980 είναι περίπου ίδιες με την 780 ti; Περίπου πάντα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι σε καποια game απο οτι ειδα ιδια και σε καποια καλυτερη...αλλα η reference καμια oc της evga h classified θα την περναει για πολυ...ασε που λενε οτι ειναι κτηνος sto OC ενας την πηγε 1500mhz νμζ και επιασε 20000 sto firestrike...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...