Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος τι σημαίνει "υλοποίηση" της κάρτας;

Δίνει η Nvidia την τεχνολογία στις εταιρείες και αυτές βγάζουν τις κάρτες;Ποιες οι διαφορές;Γιατί οχι αγορα της "μαμάς κάρτας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος τι σημαίνει "υλοποίηση" της κάρτας;

Δίνει η Nvidia την τεχνολογία στις εταιρείες και αυτές βγάζουν τις κάρτες;Ποιες οι διαφορές;Γιατί οχι αγορα της "μαμάς κάρτας;

Αυτες οι εταιριες εχουν την δυνατοτητα να παραγουν μαζικα με καλυτερης ποιοτητας υλικα και με λιγοστα ελλατωματικα προιοντα οπως επισης να αναπτυξουν καλυτερη ψυξη,μεγαλυτερες συχνοτητες κτλ.

Η πολυ απλα,οι πρωτοι εχουν εργαστηρια οι δευτεροι εργοστασια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι βλέπεις τώρα, θα έχει και στο μέλλον..Όσο αύξηση θα παίρνει η 980 μέσω οδηγών, άλλη τόση θα παίρνει και η 970.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος με 770 αξίζει να πάει στην 970 αν εξαιρέσουμε το TDP;

Μπορεις να πεις οτι η 970 ειναι η 780.Προσωπικα πιστευω δεν αξιζει εκτος αν πουλησεις κανα 200αρι την 770.Τοτε ειναι σαν να δινεις τα 150 ευρω που δεν ειχες δωσει τοτε για να παρεις την 780

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα παιδιά να ρωτήσω κάτι,   από amazon λογικά παίρνανε τελωνείο , το τελωνείο  ξέρετε πόσο περίπου πάει?

 

www.amazon.co.uk

 

www.amazon.fr

 

www.amazon.it

 

και δεν υπάρχουν δασμοί/τελωνείο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα βγαζω το καπελο μου στην nvidia.Με την 970 δεν νομιζω να υπαρχει καποιος που θα παρει amd τουλαχιστον μεχρι να βγει η νεα σειρα.Αλλα ακομα και τοτε λιγο δυσκολα θα ειναι πιο vfm η 380x.A round of applause

 

Σίγουρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος με 770 αξίζει να πάει στην 970 αν εξαιρέσουμε το TDP;

 

Γνώμη μου είναι πως στα 1080p κάθε συζήτηση για αλλαγή σε όποιον έχει 770 και πάνω είναι ανούσια. Για όποιον είναι σε 1440p και έχει 780 ή R9 290 και πάνω, ομοίως. Αυτοί ας περιμένουμε το GM200. Για άλλες μεγαλύτερες αναλύσεις ή multi monitor καταστάσεις το συζητάμε.

 

Άνετα φεύγει 200 η 770..

 

Μπορεί και όχι...εξαρτάται από υλοποίηση και υπόλοιπο εγγύησης. Πάντως τα 250-300 που βλέπω στις αγγελίες είναι για γέλια. Τι και αν είναι η 4gb έκδοση, 300Ε είναι πολλά για discontinued προϊόν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...