Προς το περιεχόμενο

Z Nation (TV series)


Bermudakias33

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ καλό το φιναλε κατεμέ...δυνατή η πρώτη σεζόν. Πάμε του χρόνου με το καλό για την 2η που έχει πάρει εδώ και καιρό το ΟΚ. Για μένα η σειρά είναι 100% διασκεδαστική και τίμια...ξέρεις τι βλέπεις και δεν σε ξενερώνει στιγμή. Ο Μέρφι εξελίσσεται σε επικό χαρακτήρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Series finale δεν έγραφε η λεζάντα κάτω αριστερά;

 

H σειρά έχει πάρει το ΟΚ για 2η σεζόν 13 επεισοδίων εδώ και αρκετό καιρό...από το 5-6 επεισόδιο αν θυμάμαι καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα μου αρέσει... Αρκετά διασκεδαστικό, χίλιες φορές σε σχέση με το TWD που πολλές φορές ξεχνάω να κατεβάσω το επόμενο επεισόδιο. Αν έψαχναν περισσότερο για καλύτερους ηθοποιούς, θα γινόταν επικούρα (αν και αυτό δεν το θεωρώ πάντα αρνητικό, ειδικά στις B Movie).

 

Τέσπα, όποιος γουστάρει Zombie, να το δεί. Θα του αρέσει!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι λεω οι ηθοποιοι ειναι οτι πρεπει στην τελικη υποτιθεται ειναι ατομα της καθημερινοτητας που τους εκατσε η μανουρα και οχι καποιοι ιδιαιτεροι αυτο θελανε να περασουν στην σειρα..... Το τελευταιο επεισοδιο επικο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι λεω οι ηθοποιοι ειναι οτι πρεπει στην τελικη υποτιθεται ειναι ατομα της καθημερινοτητας που τους εκατσε η μανουρα και οχι καποιοι ιδιαιτεροι αυτο θελανε να περασουν στην σειρα..... Το τελευταιο επεισοδιο επικο...

 

Είναι "καθημερινοί" άνθρωποι που παίζουν σε ένα σόου αποκάλυψης, δεν είναι "καθημερινοί" άνθρωποι που σε μία αποκάλυψη παίζουν θέατρο. Ο συλλογισμός σου μπάζει λιγάκι...

 

Αλλα όπως είπα και παραπάνω, δεν με χαλάει που δεν ξέρουν να παίζουν. Η μαύρη πχ. έχει 2-3 στάνταρ εκφράσεις για να δείχνει συναίσθημα αλλα εντάξει, πλάκα έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, μόλις τέλειωσα και το E13.

 

Η σειρά είναι μπόμπα, φοβάμαι και που την έχω στο pc μην εκραγεί. Μοιραία θα συγκριθεί με το The Walking Pleb λόγω γενικότερης θεματολογίας, αλλά οι σειρές έχουν κοινό μονάχα το στοιχείο των zombies. Κατά τα άλλα είναι εντελώς διαφορετικού ύφους και το Z Nation καταλήγει πιο διασκεδαστικό. Όπως έγραψαν κι άλλοι το group έχει ξεκάθαρο σκοπό, κοιτάνε να κάνουν τη δουλειά τους με τα εμπόδια που προκύπτουν κατά καιρούς, ενώ τα μέλη σε γενικές γραμμές είναι ok σαν χαρακτήρες και δεν το κουράζουν ιδιαίτερα. Ο Murphy είναι ο House των Zombies.

 

Είναι low budget, έχει ψεγάδια, αλλά το 5.9 στο imdb δεν είναι καθόλου αντιπροσωπευτικό. Ακόμα και το E09 που ήταν filler, έδωσε στο τέλος ένα background στοιχείο χαρακτήρα και δικαιολόγησε την ύπαρξη του. Κατά τα άλλα το ανάλαφρο ύφος της σειράς και το μικρό budget της επιτρέπουν να συμπεριλάβει σκηνές που πιο "σοβαρές" σειρές δε θα τολμούσαν καν να δείξουν, ενώ μου αρέσει που έπιασε και διάφορες ομάδες δείχνοντας τι τρέλα κουβαλάνε σε ένα post-apocalyptic σκηνικό, χωρίς να προβληματιστούν ιδιαίτερα για ενδεχόμενες αντιδράσεις, από χριστιανοταλιμπάν μέχρι δυναμικές-και-ανεξάρτητες-γυναίκες. Το δε finale χτίζει μεγάλο hype για τη season 2. Βέβαια για να είμαι δίκαιος και το TWP ξεκίνησε πολύ δυνατά και με πολλές υποσχέσεις, αλλά το έχασε στην πορεία, οπότε το ίδιο μπορεί να γίνει και με αυτή, θεωρητικά. Θεωρώ όμως ότι η σειρά από μόνη της πάει για 2, άντε 3 (πολύ βαριά) seasons, οπότε θα το χειριστούνε κατάλληλα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Είναι "καθημερινοί" άνθρωποι που παίζουν σε ένα σόου αποκάλυψης, δεν είναι "καθημερινοί" άνθρωποι που σε μία αποκάλυψη παίζουν θέατρο. Ο συλλογισμός σου μπάζει λιγάκι...

 

Αλλα όπως είπα και παραπάνω, δεν με χαλάει που δεν ξέρουν να παίζουν. Η μαύρη πχ. έχει 2-3 στάνταρ εκφράσεις για να δείχνει συναίσθημα αλλα εντάξει, πλάκα έχει.

 

Ειναι απλο. Καθε ηθοποιος εκει μεσα στον ρολο του εχει το ταδε background ο murphy για παραδειγμα που ειναι κυνικό ατομο ειναι ο χαρακτηρας του ετσι γιατι πριν την ζομπια ηταν φυλακισμενος ποιος ξερει τι ειχε κανει και μπηκε φυλακη, δεν θυμαμαι αν το εξηγει κιολας.... Απο την αλλη η μαυρουλα πηγε να βρει τον αντρα της δεν τον βρηκε ερωτευτηκε το αλλο το παληκαρι πεθαινει ο τυπος αλλα περναει λιγο η σειρα οτι αυτη ειναι ο leader της υποθεσης... Θα βαριομουν οικτρα αν κλαίγανε για το παραμικρο... Προσπαθει να δειξει οτι ειναι δυναμικη και δεν ειναι λιγες οι φορες που λεει οτι πρεπει να ολοκληρωθει η αποστολη... Η σειρα εχει ξεκαθαρισει οτι δεν ειναι σοβαρη απλα βαζει και καποια στοιχεια μεσα να την κανουν λιγο σοβαρη και ανθρωπινη αλλιως θα εβλεπες για 45 λεπτα κατι τυπους να πυροβολουν. Δεν ξερω αλλα γενικα οι χαρακτηρες εχουν το καταλληλο background και εχουν σφαξει χιλιαδες zombie ωστε να μην τους κανει εντυπωση στο τελος η να μην φοβουνται πλεον.

"is that murphy's skin?"

"i think so"

"dont throw it [...] we can make boots out of it"

 

mysidesinouterspace.jpg

Πεταξε κορυφαια ατακα ο doc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...