Προς το περιεχόμενο

Καθηγητες και μαθητες <<φίλοι>>στο Facebook.


braxamiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και αντε του το αγορασε για  να παιζει ραλακι ξερω εγω.Συνδεση γιατι εχει ? Τραβατε με και ας κλαιω μερικοι γονεις.

Δεν ισχυριζονται οτι ο καθενας μπορει να το παιξει καθηγητης (πχ) και να παρασυρει ενα παιδι ? Συνδεση γιατι του βαζουν του 12 χρονου ? Για να ενημερωθει για τις τελευταιες εξελιξεις των δημοσιονομικων ?

 

Παιδιά δεν έχω για να ξέρω με σιγουριά αλλά μπορεί:

 

α) Επειδή έχουν οι υπόλοιποι 29 συμμαθητές του

β) Επειδή προφανώς internet υπάρχει στο σπίτι, δεν τους πάει/δε θέλουν να του πουν «εμείς θα σερφάρουμε, εσύ μετά τα 15/18 σου»

γ) Επειδή, απ ό,τι έχει πάρει το μάτι μου, για κάποιες εργασίες χρειάζεται/βοηθάει το internet

δ) Επειδή ίσως θεωρούν ότι έχοντας internet στο σπίτι, μπορούν να ελέγξουν καλύτερα τις κινήσεις του απ ό,τι αν έμπαινε από Internet cafe/σπίτι συμμαθητή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 97
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μια μερα επαιζα poker στο facebook και πετυχα στο ιδιο τραπεζι ενα καθηγητη μου!  :wacko:

του τα πηρες τουλαχιστον ??

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δεν έχω για να ξέρω με σιγουριά αλλά μπορεί:

 

α) Επειδή έχουν οι υπόλοιποι 29 συμμαθητές του

β) Επειδή προφανώς internet υπάρχει στο σπίτι, δεν τους πάει/δε θέλουν να του πουν «εμείς θα σερφάρουμε, εσύ μετά τα 15/18 σου»

γ) Επειδή, απ ό,τι έχει πάρει το μάτι μου, για κάποιες εργασίες χρειάζεται/βοηθάει το internet

δ) Επειδή ίσως θεωρούν ότι έχοντας internet στο σπίτι, μπορούν να ελέγξουν καλύτερα τις κινήσεις του απ ό,τι αν έμπαινε από Internet cafe/σπίτι συμμαθητή

 

α) , β) ,δ) Τραβατε με και ας κλαιω λοιπον

 

γ).Εργασιες το 12χρονο στο ιντερνετ ? Το 12χρονο ? Να αφησουν οι γονεις το call of duty και να κανουν τις ασκησεις με το 12χρονο αν ειναι τοσο μεγαλη αναγκη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α) , β) ,δ) Τραβατε με και ας κλαιω λοιπον

 

γ).Εργασιες το 12χρονο στο ιντερνετ ? Το 12χρονο ? Να αφησουν οι γονεις το call of duty και να κανουν τις ασκησεις με το 12χρονο αν ειναι τοσο μεγαλη αναγκη.

 

Για την ακρίβεια θυμάμαι για εργασίες 5ης ή 6ης δημοτικού. Επίσης έχουν και κάποιο σχετικό μάθημα, δεν είμαι σίγουρος, φίλος πληροφορικάριος που δούλεψε σε δημοτικό μου χε πει. Τώρα για τα υπόλοιπα είμαι έξω απ τον χορό, οπότε κρατάω μικρό καλάθι κι αποφεύγω να δηλώσω πως αν μου ζητήσει Internet θα του πω πάρε τα @@ μου / εγώ στην ηλικία σου δεν είχα ούτε υπολογιστή κλπ.

 

Πάντως θα μου φαινόταν κάπως αν στο σπίτι υπήρχε internet και απαγόρευα τη χρήση του σ ένα παιδί πρώτης γυμνασίου, σε μια εποχή μάλιστα που το internet είναι κάτι δεδομένο. Κι επίσης ίσως μ έκανε να πιστεύω πως έχω κάνει κάτι λάθος σα γονιός. Αλλά αυτά είναι (ακόμα) θεωρίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πάντως θα μου φαινόταν κάπως αν στο σπίτι υπήρχε internet και απαγόρευα τη χρήση του σ ένα παιδί πρώτης γυμνασίου, σε μια εποχή μάλιστα που το internet είναι κάτι δεδομένο. Κι επίσης ίσως μ έκανε να πιστεύω πως έχω κάνει κάτι λάθος σα γονιός. Αλλά αυτά είναι (ακόμα) θεωρίες.

Εγω μαλλον συμφωνω με την σκληροπυρηνικη γραμμη maus.Για εκπαιδευτικους σκοπους παντως θα το αφηνα να παιζει (offline) σκακι και tomb raider  :P

Τουλαχιστον μεχρι τα 14,15.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γ).Εργασιες το 12χρονο στο ιντερνετ ? Το 12χρονο ? Να αφησουν οι γονεις το call of duty και να κανουν τις ασκησεις με το 12χρονο αν ειναι τοσο μεγαλη αναγκη.</p>

Εργασίες στο ίντερνετ κανουν πλεον απο πολυ μικρότερη ηλικία.

Το μάθημα της πληροφορικης εχει μπει στο δημοτικό απο τις πρωτες ταξεις.

Στα βιβλία υπάρχουν εργασίες που τους ζητουν να τις κανουν με την βοηθεια του ίντερνετ,οποτε ειναι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...