Προς το περιεχόμενο

Turbo2 DG900 της Doogee με 8core επεξεργαστή, 13MP κάμερα, 5 ιντσών οθόνη και τιμή €185


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το πλυντήριο δεν το κουβαλάς μαζί σου lol. Τώρα βέβαια μπορεί να έχει τίποτα πρωχό νοικοκυρές να κάνουν show off στην πολυκατοικία αλλά ναι.

 

Το ξέρεις ότι το κινητό είναι lifestyle από μόνος σου. Θυμήσου τον gay ασιάτη με το κοκάλινο γυαλί, στην βιβλιοθήκη του MIT να βγάζει το άσπρο iphone δίπλα στο άσπρο macbook και να φοράει άσπρα ακουστικά.

 

Αν κάποιος εχει ΑΝΑΓΚΗ να εχει κατι που κοστιζει 600$ για να τον προσέξουν ας παρει IPHONE!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ο τίτλος και το άρθρο χρειάζονται διόρθωση στα χαρακτηριστικά της συσκευής.

 

Είναι 16MP η πίσω κάμερα και η Mali-450 για GPU.

 

Επίσης και η πίσω πλευρά της συσκευής έχει Gorilla Glass 3 και είναι touch.

 

Doogee DG900 Smartphone Basic Parameter Information

Model: Doogee DG900

Band: 2G: 850/900/1800/1900

         3G: WCDMA 850/2100MHz

OS: Android 4.4

CPU: MTK6592, Cortex-A7 Octa core, 1.7GHz

GPU: Mali-450

ROM: 16GB

RAM: 2GB

Display Size: 5 Inch Corning Gorilla glass3

Resolution: 1920*1080 pixels

Screen Color: 16000K Colors

Card Extend:Support TF card up to 64GB extended

Camera/Picture Resolution: Dual Cameras, 8.0MP front camera, 16.0MP back camera

 

http://www.doogeemobile.com/doogee-dg900-android-4-4-mtk6592-octa-core-smartphone-5-inch-2gb-16gb.html

 

 

 

Σωστός ως προς την Mali-450 αλλά η κάμερα είναι 18MP και η πίσω πλευρά δεν είναι touch, απλά είναι γυάλινη και καλύπτεται από Gorilla Glass 3.

 

 

 

http://www.doogee.cc/products_detail/&productId=70.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανέκαθεν ήμουν, είμαι και θα είμαι εντελώς anti-brand στο θέμα των κινητών αφού τα περισσότερα είναι απλά υπερτιμημένα για αυτό που παρέχουν, ειδικά τη σήμερον ημέρα. Μια ζωή κινεζιές είχα ή κινητά των 20 ευρώ μόνο για να με βρίσκουν. Τώρα είναι η μοναδική φορά που θα πάρω brand phone, το G3 και αυτό λόγω της Quad HD οθόνης του σε συνδυασμό με το γεγονός ότι με την stock rom του τρέχει μια εφαρμογή που με ενδιαφέρει σε επαγγελματικό επίπεδο.

 

Αλλά θα πρέπει να συμφωνήσω ότι οι Κινέζοι κατασκευαστές στην πλειονότητα τους είναι εντελώς γκάου στο θέμα  των ονομάτων που επιλέγουν, και δυστυχώς τις περισσότερες φορές κινούνται στα επίπεδα της απόλυτης γελοιότητας με αποτέλεσμα να υποβαθμίζουν πλήρως το ίδιο τους το προιόν όσο και καλό να είναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αγοράζεις γιατι θελεις ενα δυνατο κινητό ή γιατι θελεις να ριξεις την κορίνα?

 

Για να ριξει την Κορινα θα της παρει δωρο το "ειμαι τηλεφωνο" με 600 ευρω και ασχετα αν αυτος μπορει να εχει ενα Nokia 5ετιας.

 

Και η Samsung οταν εβγαλε τηλεορασεις ολοι ελεγαν "μα καλα Samsung πηρες Κορεατικη; αντι να παρεις μια Philips"

 

Τωρα η Philips απλα δεν υπαρχει και η Samsung ειναι στις πρωτες θεσεις στην αγορα τηλεορασης.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σας θυμισω  κυριοι,οτι τα κινητα τηλεφωνα, τα τελευταια 20+ χρονια,ανοικουν ΚΑΙ στην κατηγορια των αξεσουαρ,ειτε το γουσταρουμε,ειτε οχι(=>εγω ειμαι σ'αυτους)!

Οτι κυκλοφορει μαζι μας και βγαινει σε κοινη θεα,ειναι αναποφευκτο ,να μπει σ'αυτη την κατηγορια ,των αξεσουαρ και για τους περισσοτερους(δυστυχως ή ευτυχως) εχει μεγαλη σημασια  και η εμφανιση  και κυριος το brand name!!!

για την εμφάνιση κατανοώ απόλυτα αυτούς που θέλουν μια όμορφη συσκευή,αλλά το όνομα ? δηλαδή oκ η μία πλαστικούρα που κάνει 200 ευρώ έχει high end χαρακτηριστικά και δεν έχει αμερικάνικο όνομα και η άλλη πλαστικούρα που έχει τις μισές και λιγότερες δυνατότητες και γράφει πάνω ένα sammy είναι πιο μουράτη? 

οκ βάση αυτής της λογικής και εγώ άμα πάρω ένα evo επειδή είναι mitsubishi δεν θα λέει και πολλά σε σχέση με το s3 του απέναντι γιατί είναι audi και τα τέσσερα κυκλάκια όσο να ναι γεμίζουν το μάτι και ανεβάζουν την τιμή έτσι αέρα.

 

παιδιά οι εποχές που οι sony,nokia,sammy κλπ βγάζουν τα κέρατα τους απο συσκευές θα τελειώσουν πολύ σύντομα....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έχει ανάγκη, το κάνει γιατί είναι in.

 

Το κανει για να πουλησει μουρη γιατι δεν εχει καποιον αλλον τροπο να τον προσεξουν.

 

Οπως ελεγα παντα, μαγκας ειναι αυτος που βγαζει βολτα την γκομενα με το λεωφορειο και οχι με το αμαξι που αγορασε με τα λεφτα του μπαμπα.

 

Ειναι σαν κατι παιδακια στον Στρατο που ειναι μιση ριξια ανθρωποι 1.50 και οταν εχουν "παλιωσει" πουλανε μουρη στον διμετρο γιατι ξερουν πως εξω στην κοινωνια δεν θα τολμησουν ποτε να το κανουν αυτο.

 

Το ΠΑΝ ειναι οι γυρω σου να σε θελουν για αυτο που εισαι και οχι για τα συμπραγκαλα που κουβαλας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για την εμφάνιση κατανοώ απόλυτα αυτούς που θέλουν μια όμορφη συσκευή,αλλά το όνομα ? δηλαδή oκ η μία πλαστικούρα που κάνει 200 ευρώ έχει high end χαρακτηριστικά και δεν έχει αμερικάνικο όνομα και η άλλη πλαστικούρα που έχει τις μισές και λιγότερες δυνατότητες και γράφει πάνω ένα sammy είναι πιο μουράτη? 

οκ βάση αυτής της λογικής και εγώ άμα πάρω ένα evo επειδή είναι mitsubishi δεν θα λέει και πολλά σε σχέση με το s3 του απέναντι γιατί είναι audi και τα τέσσερα κυκλάκια όσο να ναι γεμίζουν το μάτι και ανεβάζουν την τιμή έτσι αέρα.

 

παιδιά οι εποχές που οι sony,nokia,sammy κλπ βγάζουν τα κέρατα τους απο συσκευές θα τελειώσουν πολύ σύντομα....

Tι να κανουμε,this is marketing και η μοδα,δημιουργημα αυτου!

Δε το αντιλαβανονται ολοι και δεν θελουν να το αποφυγουν ολοι!Οι περισσοτεροι θελουν κατι να ακολουθουν,δε τους φτανει απλα να αρεσει στους ιδιους,αλλα να αρεσει στους περοσσοτερους ή να ειναι αποδεχτο και ΓΝΩΣΤΟ απο τους περισσοτερους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς,μάντεψε όμως ποιο από τα δύο χρειάζεται ντάντεμα λες και είναι κανένα κακομαθημένο,μήπως κατεβάσουμε καμία εφαρμογή παραπάνω και αρχίσουν οι δυσλειτουργίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι το παρακατω..

Αξιζει αυτο?

Εχει και αλλο 1 για presale το site.. ;)

 

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_76181.html(110eur) 4core με LTE

vs

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_85346.html(190eur) 8core χωρίς LTE

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πλυντήριο δεν το κουβαλάς μαζί σου lol. Τώρα βέβαια μπορεί να έχει τίποτα πρωχό νοικοκυρές να κάνουν show off στην πολυκατοικία αλλά ναι.

 

Το ξέρεις ότι το κινητό είναι lifestyle από μόνος σου. Θυμήσου τον gay ασιάτη με το κοκάλινο γυαλί, στην βιβλιοθήκη του MIT να βγάζει το άσπρο iphone δίπλα στο άσπρο macbook και να φοράει άσπρα ακουστικά.

 

άμα είσαι Ασιάτης, κάτι πρέπει να κάνεις για να φανείς με το 1.52 μπόι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός ως προς την Mali-450 αλλά η κάμερα είναι 18MP και η πίσω πλευρά δεν είναι touch, απλά είναι γυάλινη και καλύπτεται από Gorilla Glass 3.

 

 

 

http://www.doogee.cc/products_detail/&productId=70.html

 

To site που παρέθεσα με τις προδιαγραφές του κινητού δεν είναι official?

 

ΟΚ, το site που παρέθεσες αναγράφει:

 

0fa19d8e-d080-4361-a7d3-9cf568553aaf.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε με χαλάει ότι ειναι κινεζικό. Δεν με χαλάει το όνομα. Δεν μπορώ όμως να πω ότι θα το αγόραζα γιατι πολύ απλά δεν το έχω δει.

Πρέπει να ομολογήσω ότι δεν καταλαβαίνω πολλά παιδια εδώ μεσα που απλά βγάζουν το χαρτάκι με τα specs και συγκρίνουν. Η συσκευή μπορεί να ειναι τούμπανο, αλλα αν δεν την δουλέψεις και δεν την δεις για να το επιβεβαιώσεις παραμένει ενα τιποτα.

Με συγχωρείτε αλλα τι να την κάνω την super οθόναρα με τον πολυπηρυνο επεξεργαστή, αν στην πράξη ίσως αποδειχθεί ότι η οθονη παίζει καλα μονο αν εισαι υπο σκιά κΙ ο επεξεργαστής τηγανίζει αυγό στο λεπτό.

Μοναδικός κριτής ειναι η χρήστες και τ specs σε αυτές τις περιπτώσεις πάνε περίπατο.

Με την λογική ορισμένων τα wp δεν θα έπρεπε κάν να ανάβουν. Κοινώς μακάρι να έρθει Ελλάδα ή κάποιοι θαρραλέοι να το αγοράσουν και να μάθουμε αν όντως αξίζει τα λεφτά του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεί κάποιος να μου πει πως πάνε τα προγράμματα πλοήγησης και γενικά οι εφαρμογές που χρειάζονται το gps με τα soc της mediatek σαν και αυτό που φοράει το εν λόγω κινητό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι κατοχος DOOGEE και τα γραφω αυτα. Το dg 350 που ειχα τα εφτυσε η οθονη του το γυρισα πισω και η γαματη αυτη εταιρια ειπε οτι ηταν ανθρωπινο λαθος και οχι του εργοστασιου , με σκοπο να πληρωσω 45(!) ευρω για να μου περασουν καινουργια οθονη. Σε ενα κινητο που εχει εργοστασιακο προβλημα με το touch και η doogee δεν δοκιμαζει να το διορθωσει τουλαχιστον μεσω μιας καινουργιας rom. Ποια ηταν η κινηση της? να βγαλει το καινουργιο Doogee DG 310 . 

Θα σου το πω οσο απλα γινεται.

καθε εταιρεια ξερει οτι θα εχει ενα ποσοστο 2-3% ελλατωματικο, εκει ειναι το κουμπι, τιμολογουν 500-600 ευρω και δινουν 1 ή 2 χρονια εγγυηση (και δεν σε καλυπτουν παντα) οι Κινεζοι τιμολογουν 150-200-250 ευρω και οι περισσοτεροι δινουν 1 χρονο εγγυηση που και αυτοι προσπαθουν καποιες φορες να αποφυγουν....

αποφασιζεις τι θελεις.

 

μπορεί κάποιος να μου πει πως πάνε τα προγράμματα πλοήγησης και γενικά οι εφαρμογές που χρειάζονται το gps με τα soc της mediatek σαν και αυτό που φοράει το εν λόγω κινητό;

εχω τα Xiaomi redrice (Hongmi) & Huawei Honor 3c,  κανενα προβλημα με το GPS  ειδικα το δευτερο ειναι αψογο.(οχι οτι το Xiaomi δεν ειναι καλο απλα εχει μια ελαχιστη υστερηση 2-3 δευτερολεπτα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...