Προς το περιεχόμενο

Turbo2 DG900 της Doogee με 8core επεξεργαστή, 13MP κάμερα, 5 ιντσών οθόνη και τιμή €185


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε με χαλάει ότι ειναι κινεζικό. Δεν με χαλάει το όνομα. Δεν μπορώ όμως να πω ότι θα το αγόραζα γιατι πολύ απλά δεν το έχω δει. Πρέπει να ομολογήσω ότι δεν καταλαβαίνω πολλά παιδια εδώ μεσα που απλά βγάζουν το χαρτάκι με τα specs και συγκρίνουν. Η συσκευή μπορεί να ειναι τούμπανο, αλλα αν δεν την δουλέψεις και δεν την δεις για να το επιβεβαιώσεις παραμένει ενα τιποτα. Με συγχωρείτε αλλα τι να την κάνω την super οθόναρα με τον πολυπηρυνο επεξεργαστή, αν στην πράξη ίσως αποδειχθεί ότι η οθονη παίζει καλα μονο αν εισαι υπο σκιά κΙ ο επεξεργαστής τηγανίζει αυγό στο λεπτό. Μοναδικός κριτής ειναι η χρήστες και τ specs σε αυτές τις περιπτώσεις πάνε περίπατο. Με την λογική ορισμένων τα wp δεν θα έπρεπε κάν να ανάβουν. Κοινώς μακάρι να έρθει Ελλάδα ή κάποιοι θαρραλέοι να το αγοράσουν και να μάθουμε αν όντως αξίζει τα λεφτά του.

Once you go China you never go back!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μπορεί κάποιος να μου πει πως πάνε τα προγράμματα πλοήγησης και γενικά οι εφαρμογές που χρειάζονται το gps με τα soc της mediatek σαν και αυτό που φοράει το εν λόγω κινητό;

Με το οκταπύρηνο Xiaomi Redmi Note που έχω, δεν υπάρχει απολύτως κανένα πρόβλημα με το GPS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου το πω οσο απλα γινεται.

καθε εταιρεια ξερει οτι θα εχει ενα ποσοστο 2-3% ελλατωματικο, εκει ειναι το κουμπι, τιμολογουν 500-600 ευρω και δινουν 1 ή 2 χρονια εγγυηση (και δεν σε καλυπτουν παντα) οι Κινεζοι τιμολογουν 150-200-250 ευρω και οι περισσοτεροι δινουν 1 χρονο εγγυηση που και αυτοι προσπαθουν καποιες φορες να αποφυγουν....

αποφασιζεις τι θελεις.

 

εχω τα Xiaomi redrice (Hongmi) & Huawei Honor 3c,  κανενα προβλημα με το GPS  ειδικα το δευτερο ειναι αψογο.(οχι οτι το Xiaomi δεν ειναι καλο απλα εχει μια ελαχιστη υστερηση 2-3 δευτερολεπτα)

 

αυτο που δε καταλαβες ειναι οτι το κινητο ειναι 4 μηνων. Ηταν σε θηκες και ζελατινες απο την ωρα που το πηρα. Και η εταιρια μου το εβγαλε απο ανθρωπινο σφαλμα. Προσπαθησα να επικοινωνησω μαζι τους και η απαντηση τους "Μιληστε με το μαγαζι που αγορασατε το κινητο" . Εννοειται απο το μαγαζι δεν ειχα διαφορετικη απαντηση απο το να τους δωσω τα 45 ευρω για να το φτιαξουν. Δηθεν δεν μπορουσαν να κανουν κατι. 

Ολα αυτα τα λεω για την συγκεκριμενη εταιρια που βγαζει 10-10 τα κινητα χωρις να τα υποστηρίζει περαιτερω , και στο θεμα σερβις , και υποστήριξης firmware-rom . Και για τελος να αναφερω δεν εχω θεμα με τους κινεζους μιας και ειμαι κατοχος 3+ χρονια τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι να κανουμε,this is marketing και η μοδα,δημιουργημα αυτου!

Δε το αντιλαβανονται ολοι και δεν θελουν να το αποφυγουν ολοι!Οι περισσοτεροι θελουν κατι να ακολουθουν,δε τους φτανει απλα να αρεσει στους ιδιους,αλλα να αρεσει στους περοσσοτερους ή να ειναι αποδεχτο και ΓΝΩΣΤΟ απο τους περισσοτερους!

αυτοί είναι που χαλάνε την αγορά,γιατί αν δεν επέλεγαν με βάση το όνομα αλλά με αντικειμενικά κριτήρια όπως επιδόσεις,εμφάνιση,ποιότητα και τιμή τώρα δεν θα πουλάγανε τα samsung,sony κλπ.

βλέπω τάμπλετ galaxy tab 3 με 115 ευρώ και βλέπω και κινέζικο απο e-shop με κανονικότατη εγγύηση με παρόμοια χαρακτηριστικά στα 74 ευρώ και έχει και intel επεξεργαστή και πιο καινούριο λειτουργικό(4.4 vs 4.2).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτοί είναι που χαλάνε την αγορά,γιατί αν δεν επέλεγαν με βάση το όνομα αλλά με αντικειμενικά κριτήρια όπως επιδόσεις,εμφάνιση,ποιότητα και τιμή τώρα δεν θα πουλάγανε τα samsung,sony κλπ.

βλέπω τάμπλετ galaxy tab 3 με 115 ευρώ και βλέπω και κινέζικο απο e-shop με κανονικότατη εγγύηση με παρόμοια χαρακτηριστικά στα 74 ευρώ και έχει και intel επεξεργαστή και πιο καινούριο λειτουργικό(4.4 vs 4.2).

Δεν υπαρχουν αντικειμενικα κριτηρια στην πραγματικοτητα!Ολα ειναι υποκειμενικα!

Ειναι προσωπικη συσκευη,δεν ειναι συσκευη ολης της γειτονιας,δημου,χωρας και παει λεγοντας!

Γι'αυτο ΔΕΝ προκειται ποτε να ειναι αντικειμενικη η οποιαδηποτε επιλογη που αφορα προσωπικο αντικειμενο για προσωπικη χρηση,απ'την στιγμη που δεν εχουμε ολοι τα ιδια κριτηρια και ακομη και στα ιδια κριτηρια,δεν εχουμε την ιδια αποψη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντος PRE-ORDER δεν θα το εκανα με τιποτα.. μην γινω σαν τους κατοχους IPHONE 6... ας παιξει στην αγορά κανα μηνα και βλεπουμε! (αν και μου αρεσει παρα πολυ το μονο - ειναι το 3g αλλα ετσι και αλλιος 4g δεν τρελενομαι κιολα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο δεν έχουν playstore τα turbox εγώ δεν θα αγοράσω ποτέ!

 

Τί να τα κάνω τα χαρακτηριστικά αν πρέπει να εγκαθιστώ 3d party markets και να μη βρίσκω όλες τις εφαρμογές που θέλω ή να μην έχω google account δυνατοτητες?


Οσο δεν έχουν playstore τα turbox εγώ δεν θα αγοράσω ποτέ!

 

Τί να τα κάνω τα χαρακτηριστικά αν πρέπει να εγκαθιστώ 3d party markets και να μη βρίσκω όλες τις εφαρμογές που θέλω ή να μην έχω google account δυνατοτητες?

 

 

Χαχαχα! ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ TURBOX!!! ΘΑ ΣΑΣ ΚΑΝΩ ΤΗ ΧΑΡΗ ΝΑ ΑΦΗΣΩ ΤΟ ΠΟΣΤ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΡΟΙΔΕΨΕΤΕ ΟΣΟ ΘΕΛΕΤΕ  ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Οταν αγοράζεις ενα καταναλωτικό αγαθό, αγοράζεις ενα lifestyle. Μια εμπειρία. 

Μην με παρεξηγεις, δεν λεω οτι δεν θα το αγόραζα, η οτι ειναι κακό, η οτι θελω να πληρωνω 849, αλλά οπως δεν είναι το όνειρο κανενός να αγοράσει ρούχα απο το ΜΑΚRO ετσι και τα τεχνολογικά αγαθά, αν δεν θα συνοδεύει ενα ωραιο περιτυλιγμα, ενα hype 5 μηνών δεν θα τα ευχαριστηθεις στο επακρο. 

 

Οπως λεει και ο Jeremy Clarkson, the BMW M6 is perfectly fine. But it's not the car i will keep my self up all night, just by looking at it. And so, i would get the Alfa (συγκριτικό αλφα ρομεο 8C με BMW M6) 

Μονο που στην περίπτωση που αναφέρεις, η BMW είναι το Iphone, Samsung, LG, HTC κ.τ.λ και η Alfa 8c το αντίστοιχο "ΚΙνεζικο", άρα στην ουσία αναιρείσαι, δεν αγοράζεις αυτό που έχει "Hype", όνομα, prestige,  αλλά αυτό που γουστάρεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο που στην περίπτωση που αναφέρεις, η BMW είναι το Iphone, Samsung, LG, HTC κ.τ.λ και η Alfa 8c το αντίστοιχο "ΚΙνεζικο", άρα στην ουσία αναιρείσαι, δεν αγοράζεις αυτό που έχει "Hype", όνομα, prestige,  αλλά αυτό που γουστάρεις

Δεν το εννοούσα έτσι. 

Αν ψωνίσεις με το μυαλό, θα αγοράσεις ενα G2. Ενα Note 3. Ενα KIA με ατελείωτη εγγυηση στα χιλιομετρα του. Ενα VW Golf, με όλα τα έξυπνα gizmo's.

 

Εαν ομως αγοράσεις ενα αμάξι και θέσεις βασικό κριτηριο την καρδία σου, θα αγοράσεις ενα Alfa 159. Ενα Mustang 4.7 hemi με 27.000 δολλάρια. 

 

Πολυ πιθανόν να το μετανιώσεις οταν σου καιει 17 λίτρα, η οταν τρέχεις για τα ηλεκτρολογικά. Αλλα δεν ψωνίζουμε και δεν πρέπει να ψωνίζουμε ολοι με τα ιδια κριτηρια. 

 

Το iPhone κακα τα ψεμματα, spec-wize ειναι το λιγότερο δυνατό απο ολα. Πρεπει ομως να ζήσει ενας χρήστης ΝΟΤΕ την εμπειρια του Facebook και του evernote στο 6Plus για να καταλάβει την διαφορά. Και να δεί οτι οι 6 πυρήνες παραπανω, και τα 2 γίγα δεν παίζουν κανέναν απολύτως καταλυτικό ρόλο στην όλη εμπειρια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...