Προς το περιεχόμενο

Πρώτη εικόνα του Nexus 6 το οποίο θα κατασκευάζει η Motorola


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου φαίνεται μόλις μου χαλάσει το Nexus 4 θα ψάχνω πάλι nexus 4. Οι 4,7 ίντσες μου φαίνονται ιδανικές.

Για πηγαινε λιγο σε nexus5 να βρεις την υγεια σου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 87
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

και θα διαθέτει QHD ανάλυση, δηλαδή 2560 x 1440 η οποία αντιστοιχεί σε 498 PPI

 

Με άλλα λόγια, ότι κερδίζουμε στον τομέα των γραφικών απο την τούμπανο GPU του 805, θα την χάνουμε λόγω υψηλής ανάλυσης, η οποία υπερκαλύπτει το ανθρώπινο μάτι σε φυσιολογικές αποστάσεις θέασης. Αλλά θα μπορούμε να βλέπουμε την οθόνη απο 4 millimeter απόσταση χωρίς να φαίνονται pixels. Progress!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά στα ledάκια της κάμερας δεν θα αναφερθεί κανείς; έχουμε κάποια καινούργια τεχνολογία; φαίνονται πολύ ενδιαφέροντα.. κάτι θυμάμαι πιο παλιά για μια πατέντα τις Google με τα flash leds.

 

http://www.droiddog.com/android-blog/2013/01/google-patents-multi-led-flash-system-for-mobile-devices/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

καλά στα ledάκια της κάμερας δεν θα αναφερθεί κανείς; έχουμε κάποια καινούργια τεχνολογία; φαίνονται πολύ ενδιαφέροντα.. κάτι θυμάμαι πιο παλιά για μια πατέντα τις Google με τα flash leds.

 

http://www.droiddog.com/android-blog/2013/01/google-patents-multi-led-flash-system-for-mobile-devices/

 

Όχι, είναι το στρογγυλό flash που είδαμε και στο MotoX.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογω mobile internet ολοι θελουν μεγαλυτερες οθονες στα κινητα.Εγω εχω ενα moto g και οι 4,5" ειναι υπεραρκετες.Βεβαια εχω και tablet 13αρι λογω δουλειας για αυτη τη δουλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και η εύλογη απορία, αξίζει η μετάβαση απο N5?

Η απαντηση εξαρταται απο την τσεπη σου (του καθενος δηλαδη). Εγω σαν 17χρονος μαζευω λιγα λιγα λεφτα αρκετο καιρο και ειμαι παντα ετοιομος για πιθανη αλλαγη :) Αλλα τωρα το nexus 5,ουτε lags εχει, ουτε εχει θεμα με αναβαθμισεις (εκτως αν η google ειναι τοσο απολυτη στη 18μηνη υποστηριξη της) ουτε και εχει να ζηλεψει τιποτα απο αλλα κινητα λογω  του (τις περισσοτερες φορες) κακου λογισμικου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απαντηση εξαρταται απο την τσεπη σου (του καθενος δηλαδη). Εγω σαν 17χρονος μαζευω λιγα λιγα λεφτα αρκετο καιρο και ειμαι παντα ετοιομος για πιθανη αλλαγη :) Αλλα τωρα το nexus 5,ουτε lags εχει, ουτε εχει θεμα με αναβαθμισεις (εκτως αν η google ειναι τοσο απολυτη στη 18μηνη υποστηριξη της) ουτε και εχει να ζηλεψει τιποτα απο αλλα κινητα λογω  του (τις περισσοτερες φορες) κακου λογισμικου.

μα δεν είναι οτι δεν με καλύπτει η νεξουσάρα, απλά να λίγο το "μικρόβιο" λίγο η κ@υλα καταλαβαίνεις, ψάχνομαι για αγορά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα δεν είναι οτι δεν με καλύπτει η νεξουσάρα, απλά να λίγο το "μικρόβιο" λίγο η κ@υλα καταλαβαίνεις, ψάχνομαι για αγορά :P

Χαχα οντως ειναι ωραια αισθηση :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο είναι, μοιάζει με τα υπόλοιπα της motorola (μεγάλη έκπληξη).

Πάντως τα phablet είναι άλλη κατηγορία οπότε αν η google θέλει να βγάλει ενα Nexus και εκεί (και καλά κάνει) θα πρέπει να φροντίσει να βγάλει και ενα μικρότερο.

 

Θα γίνεται και αυτό curved? (κακίες :P)

 

Οχι αυτό το έχει πατεντάρει η apple και αν το κάνει η motorola θα φάει μήνυση !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...