Προς το περιεχόμενο

TP-LINK M5350 3G MOBILE WI-FI 52,50 ευρω (βαζεις καρτα και δημιουργεις hotspot)


georgexx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απλά για το R207 ισχύει το ..

 

 

  • Συνδέονται έως 5 συσκευές Wi-Fi (laptop, tablet, camera, παιχνιδομηχανές, κτλ)

Που νομίζω βέβαια είναι αρκετό, αλλά γιατί αυτός ο περιορισμός; 

Πάντως χάρει σε αυτήν την "προσφορά" έμαθα για την τιμή του r207. Παρόλα αυτά, αυτό που κάνει το κάνει οποιοδήποτε παλαιό Android έχουμε στο συρτάρι μας με 0€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να ρωτήσω...

 

αν βάλεις στην SD κάρτα ταινία (mkv) θα μπορείς να τη δεις πχ από το ipad .. αφού η σύνδεση γίνεται ασύρματα? (δε μιλάω για χρήση κάρτας 3g)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά για το R207 ισχύει το ..

Που νομίζω βέβαια είναι αρκετό, αλλά γιατί αυτός ο περιορισμός; 

Πάντως χάρει σε αυτήν την "προσφορά" έμαθα για την τιμή του r207. Παρόλα αυτά, αυτό που κάνει το κάνει οποιοδήποτε παλαιό Android έχουμε στο συρτάρι μας με 0€.

Το παλαιο η νεο android κινητο σαν hotspot θα τελειωνει η μπαταρια του σε χρονο ρεκορ.Το δοκιμασα με ενα S3 σε ενα ipad2 και καθε 2 ωρες ηθελε φόρτιση το κινητο.Η μονη λυση ειναι να ειναι μονιμα στο φορτιστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παλαιο η νεο android κινητο σαν hotspot θα τελειωνει η μπαταρια του σε χρονο ρεκορ.Το δοκιμασα με ενα S3 σε ενα ipad2 και καθε 2 ωρες ηθελε φόρτιση το κινητο.Η μονη λυση ειναι να ειναι μονιμα στο φορτιστή.

Εντάξει σωστό και αυτό. Το s3 δεν ήταν όμως ποτέ καλό στην μπαταρία του. Υπάρχουν ταπεινότερα και πολύ καλύτερα στην μπαταρία κινητά. πχ huaway Y300 που έδινε δώρο η wind/q με ανανέωση κάρτας. Βγάζει παρα πολλές ημέρες (το έχω σαν δεύτερο). Με κανονική χρήση ομιλία λίγο wifi πάει 5 μέρες. Αμα δεν μιλάς πάει 10-15 μέρες (!) απόλυτη αναμονή (αλλα να κάθεται). Σαν hotspot δεν το δοκίμασα αλλα κάτι μου λέει ότι κάτι αρκετά καλύτερο από 2 ώρες θα βγάζει (να πω 4?). To βολικό είναι ότι ενα τέτοιο κινητό το λές ότι κάθεται στο συρτάρι, και να μια καλή χρήση για αυτό ειδικά αν σκεφτείς ότι στο μόνο που είναι σίγουρα καλό είναι η μπαταρία του. Θα ήθελα να του κάνω μια δοκιμή αλλα δεν έχω mb για πέταμα.. αλλα θα τύχει ελπίζω η ευκαιρία.

 

Τα εν λόγω πάντως είναι για 7-10 ώρες κατά τον κατασκευαστή (και επιβεβαιώνεται από χρήστες) που είναι αρκετά καλό. Αυτό της voda νομίζω λέει 6 ώρες.

 

With its powerful 2000mAh battery, the M5350 is able to operate for 7-10 hours in typical application*or for 6-7 hours in bandwidth-heavy application* at full capacity. Besides, the device can be flexibly recharged via a micro USB cable to a laptop, portable charger or includes adapter for endless hours of 3G sharing.

*Under tests with one user connected to the M5350 downloading large files or watching videos. Results may vary for normal internet surfing applications or multiple users as well as the quality of the 3G connection.

 

Επίσης με την micro SD δεν μπορεις να κάνει πολλά (πρακτικά είναι άχρηστη καθώς δεν έχει samba server)

 

 

There is a MicroSD slot, but it's mostly pointless, you can't access it wirelessly, you can only access it via cable, I would treat this as a bonus feature, it's not really core functionality. However I feel there is a lot opportunity, as it's a shame there is no embedded SAMBA server running for Android users to access the SD card as a network drive over Wifi.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχω δοκιμάσει και τα δύο (mifi kai android) θα σας πω ότι τελικά κατέλειξα στο mifi.

Θεωρώ ότι είχε καλύτερη λήψη από οποιοδήποτε κινητό (η χρήση που του έκανα ήταν σε ένα απομακρυσμένο χωριό με ελάχιστο σήμα που ακόμα και το mifi ήθελε να βρίσκεται σε συγκεκριμένη θέση) και η μπαταρία του ήταν πιο αξιοπρεπής αν και δεν σας κρύβω ότι ήταν κολλημένο στο powerbank.

Άρα επειδή και τα δύο κάνουν δουλειά η απόφαση κρίνεται από το αν κάποιος για την ελάχιστα μεγαλύτερη ευκολία του διαθέτει τα χρήματα απόκτησης του mifi...

 

υ.γ. στο Huawei που έχω, κάνει stream την ταινία από την sd αν και προτιμώ να αντιγράφω πρώτα στο tablet λογω κάποιων μικρών σπασιμάτων...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

R207 στα 33€ είναι μονόδρομος για αγορά από Ελλάδα.

 

Ωστόσο δεν ξέρω αν μέσω Κίνας μπορεί να βρει κανείς κάτι φθηνότερο από 30 γιούρια...

 

Sent from my iPhone

Αν θέλεις να ρισκάρεις... http://eud.dx.com/product/cheerlink-m32-3g-wireless-router-2400mah-power-bank-wi-fi-repeater-multimedia-w-sim-844334414#.VC5_xlelT6Q

Γύρω στα 5 γιούρο λιγότερα, λέει ότι κάνει και άλλα πράγματα... CHEERLINK M32 3G Wireless Router + 2400mAh Power Bank + Wi-Fi Repeater + Multimedia w/ SIM

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω να υπαρχει λογος καποιος να επιλεξει να αγορασει κατι αγνωστου παραγωγης και λειτουργικοτητας τη στιγμη που υπαρχει ενα μηχανηματακι προσιτο στην τιμη και δοκιμασμενο (μιλαω για της βονταφον)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@keysmith αξιζει ομως η αγορα του στην σχεδον διπλασια τιμη για τις ~2 ωρες παραπανω αναμονη;

όχι. Αξίζει κατ εμέ της voda με κλειστά μάτια :) 

 

Τες πα.. εξαρτάται πόσο large είσαι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες υπαρχουν πολλα μηχανακια γιαυτη τη δουλεια αλλα πρεπει να αποφασισετε για τι δουλεια το θελετε.

 

ενας φιλος πηρε ενα 3γ ρουτερ και το εχει στο αυτοκινητο μονιμα

 

εγω που το θελω γιατι δεν εχω dsl γραμμη ουτε προκειται ποτε να παρω(επαρχια) χρησιμοποιω ενα 3gρουτερ της d link 921 γιατι εχει και εξοδους εθερνετ και εχω κανει δικτυο.

 

Υπαρχει και ayto  http://www.e-wireless.gr/3G-4G-Router/portable-3g4g-wireless-n-routerπου ειναι φορητου τυπου

 

εχει γινει συζητηση παλιοτερα για 3g router αλλα δεν βρηκα το νημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα της vodafone, έβαλα και μια κάρτα της Q για δοκιμή και δουλεύει άψογα. Για το χωριό τα Σαββατοκύριακα ότι πρέπει

αφού πιάνει η Q στο χωριό όλα καλά. Εμένα στο δικό μου καμία εταιρία δεν έχει 3G, το 2G σέρνεται (δεν είναι καν edge ή πολύ σπάνια γίνεται) και δεν υπάρχει και DSL. Μόνο ο δορυφόρος δείχνει να είναι η λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το δορυφορικο ξεχασε το σερνεται και ειναι πολυ ακριβο για σαββατοκυριακο

 

υπαρχουν κεραιες εξωτερικες που βελτιωνουν τη ληψη αν ειναι οριακη και με ενα ρουτερ που δεχεται εξωτερικη κεραια εισαι οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το δορυφορικο ξεχασε το σερνεται και ειναι πολυ ακριβο για σαββατοκυριακο

 

υπαρχουν κεραιες εξωτερικες που βελτιωνουν τη ληψη αν ειναι οριακη και με ενα ρουτερ που δεχεται εξωτερικη κεραια εισαι οκ

μεταξύ μας δεν είχα πρόθεση να βάλω δορυφορικό ιντερνετ για το Σαββατοκύριακο..  :P

MayaTec-Satellite-Dish-797213.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...