Προς το περιεχόμενο

Με κατασκευαστικό πρόβλημα τα πρώτα Samsung Galaxy Note 4; (Update: Επίσημη τοποθέτηση)


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201409/20140926113431077/SM-N910_UM_EU_Kitkat_Eng_Rev.1.0_140926.pdf

 

Σελίδα 180,

A small gap appears around the outside of the device case

This gap is a necessary manufacturing feature and some minor rocking or vibration of parts may occur.

Over time, friction between parts may cause this gap to expand slightly.

 

Κοινώς, το κενό αυτό είναι για απορρόφηση κραδασμών.

Τελευταία σελίδα, τελευταία παράγραφος. Προχθές το προσέθεσαν; lol

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 139
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τελευταία σελίδα, τελευταία παράγραφος. Προχθές το προσέθεσαν; lol

File name: SM-N910_UM_EU_Kitkat_Eng_Rev.1.0_140926.pdf
File size: 10,8 MB (11.301.116 bytes)
Title: -
Author: -
Subject: -
Keywords: -
Creation Date: 26/9/2014, 3:26:15 π.μ.
Modification Date: 26/9/2014, 3:30:33 π.μ.
Creator: Adobe InDesign CS5.5 (7.5.3)
PDF Producer: Adobe PDF Library 9.9
PDF Version: 1.4
Page Count: 181

 

 

Είναι σχεδόν μιας εβδομάδας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν, δεν διανοούμαι να χρησιμοποιήσω Android, για πολλούς λόγους, με κυριότερο το privacy. Δεν δεχομαι ο κάθε πικραμένος developer να ξέρει ποιο είναι το email μου και που ζώ και κινούμαι, χωρίς να προσφέρει τίποτε στη λειτουργία της εφαρμογης του αυτή η πληροφορία.

 

Και μονο για αυτό το λόγο εγώ "πρέπει" να πάρω iOS και δέχομαι να το πληρώσω ευχαρίστως, γιατί μου έχει διπλασιάσει τις ώρες εργασίας. (Αν θέλεις μπορώ να αναφέρω και πολλά ακόμη, αλλά δεν θα συμφωνίσουμε και θα καταλήξουμε σε apple vs android)

 

Οπότε εγώ είμαι κώτσος, και εσύ έξυπνος που πήρες σουπερ κινητό με 150€.

 

 

 

ΥΓ.

Τωρα πες μου λίγο αν εχεις καποιο ζευγαρι ΝΙΚΕ ή καποιο καλό ρολοι, και πες μου γιατί δεν πήρες παπουτσια των 30€ και ρολοι των 50€. Δεν πιστεύω να σε έχει πιάσει κώτσο καμμια τετοια εταιρία ? Δεν πιστεύω να φορεσες ποτε κανενα Levi's !

Δεν τις αφορίζω τις μάρκες αυτές, απλά όλοι κάνουν τους οικονόμους στο κινητό και πάνε και δίνουν 180€ σε παπουτσια

Δεν είμαι apple hater, ούτε android fan.

Αν ήμουν ποτέ fanboy, ήμουν με το palm os ,το οποίο έδινε 720p graphics περιβάλλον με 256 mb ram και επεξεργαστές της πλάκας για τα σημερινά δεδομένα.

Οι σύγχρονες πλατφόρμες σε σχέση με εκείνη την πλατφόρμα , από πλευράς optimization είναι επιεικώς ελεεινές..

Εξαίρεση τα windows phone (σε αυτό τον τομέα μόνο) που είναι κάπως πιο στιβαρή από τις άλλες δύο.

Όσον αφορά το privacy που αναφέρεις, εδώ γελάνε και τα τσιμέντα. Όχι μόνο για την apple που μέχρι και remote access πήραν οι χάκερς στα κινητά του χιλιάρικου, αλλά για οποιαδήποτε συσκευή.

 

Οποιαδήποτε gsm συσκευή είναι ανιχνεύσιμη με ακρίβεια 10 μέτρων ΜΟΝΟ μέσω των κεραιών κινητής.

Αν βάλουμε και τα location services που έχουν όλες οι σύγχρονες συσκευές, το geo tagging και όλες τις υπόλοιπες 'ευκολίες' και σένσορες, με τις ανοιχτές κάμερες 24x7 για να αναγνωρίζουν τα gestures,

καταλαβαίνεις πολύ εύκολα ότι privacy μπορείς να έχεις

μόνο αν πάρεις το ωραίο σου και πανάκριβο iphone - samsung - nokia κλπ. 'έξυπνο τηλέφωνο',

και εγώ το φθηνότερο μου κινέζικο ,

και να το πατήσουμε καμιά δεκαριά φορές με το αμάξι ,

και μετά το κάψουμε σε κλίβανο νοσοκομείου.

 

Το να μου λες για levis και nike όταν μιλάμε για παρόμοια τεχνικά χαρακτηριστικά και διαφορές κόστους δεν μπορώ να το σχολιάσω στα σοβαρά. Κάθε πράγμα έχει τη χρησιμότητα του.

Άλλη αξία και τεχνολογία έχουν τα παπούτσια και άλλη σημασία για το σώμα μας, και άλλη ένα πουκάμισο ή ένα σώβρακο.

 

Το μόνο που μπορώ να σου πω, είναι ότι από τότε που πήρα το πρώτο μου smartphone (handspring visor), έχω σπρώξει αρκετές χιλιάδες ευρώ σε ακριβά τηλέφωνα, πιθανότατα αρκετά πάνω από τα 10 χιλιάρικα .

 

Πλέον, ο Κινέζος που φτιάχνει ΚΑΙ το δικό σου τηλέφωνο, χρησιμοποιώντας φθηνό board της mediatek βγάζει συσκευές ελαφρώς υποδεέστερες ποιοτικά από τα super brands, με παρόμοια ή και καλύτερα specs, στο 1/4 ή 1/5 της τιμής τους.

 

Το 'πληρώνω κάτι ακριβά χωρίς λόγο' branding έχει πάθει μεγάλη ζημιά από τα κινέζικα, ακόμα όμως δεν έχει αγγίξει σοβαρά την apple που το έχει χτίσει πολύ καλά.

Η samsung αντίθετα που είναι επίσης κολοσσός, αλλά στα κινητά δεν κατάφερε να φτιάξει αντίστοιχο overpriced brand, έχει υποστεί μεγάλη πίεση από αυτό..

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με τον nikosgalis στο θέμα του Privacy. Πριν τρεις ημέρες έκανα Factory Reset στο Note 3 βάζοντας μόνο τις απαραίτητες εφαρμογές και λέγοντας πολλά όχι κατά το σετάρισμα της συσκευής.

 

Συμφωνώ επίσης και με τον kfyros σχετικά με τα Κινέζικα. Έχει παραπάει η κατάσταση με τα μεγάλα Brands. 

Από την άλλη δεν ξέρω αν αρχίσουν να "ενοχλούν" οι Κινέζοι την Apple και άλλα Brands, μήπως αγοραστούν και τελειώσει η υπόθεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...