Προς το περιεχόμενο

--The Frozen Skylake (TFS)--


Dinosfan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παντως κριμα που δινεις τοσο πολυ χρημα για το μοντ και οχι για το hardware,ειλικριαν δν μπορω να το καταλαβω αυτο...θες να εισαι καγκουρας δλδ να φανταστω????? :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 202
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Κατσε ρε αδερφε εχω την asus ranger z97 μητρικη απο τις καλητερες υλοποιησεις!Εχω 600 watt τροφοδοτικο δεν μ χρειαζεται παραπανω προς το παρων.Επεξεργαστη εφοσον τον θελω για παιχνιδια ο i7 δεν μ χρειαζεται εχω τον 4670Κ π με καλυπτει.8 gb ram 2133 συχνοτητα ειναι αρκετα παραπανω ειναι υπερβολες το μονο που μ λειπει ειναι η καρτα γραφικων και ενας ssd! περιμενω μεχρι τα Χριστουγεννα να παρω την 970.Ας με διορθωσει κανεις αν υπερβαλω η αν εχω κανω καπου λαθος

 

Τωρα αν θεωρεις καγκουρια αυτα π χω φτιαξει εχω το θεωρω κοπος κ μερακι.

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατσε ρε αδερφε εγω την asus ranger z97 μητρικη απο τις καλητερες υλοποιησεις!Εχω 600 watt τροφοδοτικο δεν μ χτειαζεται παραπανω προς το παρων.Επεξεργαστη εφοσον τον θελω για παιχνιδια ο i7 δεν μ χρειαζεται εχω τον 4670Κ π με καλυπτει το μονο που μ λειπει ειναι η καρτα γραφικων και ενας ssd! περιμενω μεχρι τα Χριστουγεννα να παρω την 970.Ας με διορθωσει κανεις αν υπερβαλω η αν εχω κανω καπου λαθος

φιλε,καλα κανεις..αν δεν το βιαζεσαι το pc καλυτερα να περιμενεις και να το κανεις οπως θες εσυ παρα να τα παρεις ολα μαζεμενα και να καταληξεις με μεσαιο hardware :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι νομιζω οτι εχω τα παντα για ενα gaming pc για το επομενα 2-3 χρονια.Εγω ποτε δεν υπερβαλα δηλαδη επει δεν εβαλα 1000αρι τροφοδοτικο δεν εβαλα 32 gb ram επειδη αντι για 170 μητρικη δεν πηρα μια με 300 κ κ δεν εκανα triple sli δεν θεωρω οτι εχω gaming pc εγω αυτα τα λεω υπερβολες.Σκοπος του project μου ηταν δειξω τα πρωτα βηματα στον χωρο του modding που μπορει να γινει κ επαγγελμα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την έχω δει φίλε μου ευχαριστώ πολύ . Αν ήταν ASUS την έπαιρνα . Ήμουν κάτοχος MSI πολύ καλή υλοποίηση αλλά ήθελα να δοκιμάσω την ASUS που έχει πολλά καλούδια να προσφέρει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

UPDATE 6!!!



Επιτελους το Project φτανει στο τελικο σταδιο.Φυσικα δεν τελειωσα ακομα απο θεμα ομως μονταρισματος ναι.Αυτο που μου εχει μεινει ειναι το στησιμο της υδροψυξης οπου θα αργησει λιγακι.Ευχαριστω οσους παρακολουθουσαν θα τα ξαναπουμε συντομα.Παμε συνοπτικα να δουμε αυτον τον 1 μηνα ολα οσα εγιναν



UPDATE 1:Εγινε το λυσιμο του κουτιου
UPDATE 2:Το κουτι βαφτηκε εσωτερικα μαυρο γαυλιστερο και τα πλαστικα ασπρα
UPDATE 3:Εγινε αλλαγη Ηardware(μητρικης και επεξεργαστης)
UPDATE 4:Εγινε προσθηκη καλυπτρας πατωματος
UPDATE 5 FINAL:Φτιαχτηκε shroud μπροστα για προσθηκη διπλου ψυγειου

Παμε να δουμε καποιες τελευταιες φωτο με την προσθηκη τoυ shroud και μετα μια συνοπτικη εικονα με το project στα τελικα του σταδια.


PB110173.jpg


PB110181.jpg


PB110175.jpg




ΝΑ ΘΥΜΙΣΩ ΑΠΟ ΤΙ ΑΠΟΤΕΛΕΙΤΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΟΥ


HARDWARE
CPU:Intel I5 4670K
MΟBΟ:Asus Maximus VII Ranger Z97
VGA: ??
RAM:8GB DD3 Corsair Vengence 2133 Mhz
PSU:CoolerMaster Silent Pro M600
CASE:CM Cosmos S Black & White (Modded)

WATERCOOLING

Ψυγεια:EK-CooleStream RAD XT (120),Alphacool NexXxoS UT60 Full Copper (240),Phobya G-Changer V2(360),

Αντλια:Swiftech MCP 655,

Cpu WaterBlock:Alphacool NexXxoS XP³ Light

Reservoir:EK-BAY SPIN Reservoir - Acetal CSQ



ΚΑΙ ΟΙ ΤΕΛΙΚΕΣ ΦΩΤΟ (ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΔΕΙΓΜΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΚΡΥΛΙΚΟ ΣΩΛΗΝΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΕΙ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ)


PB120192.jpg


PB120207.jpg


PB120214.jpg


PB120213.jpg


PB120198.jpg


PB120215.jpg


PB120223.jpg


PB120199.jpg


PB120218.jpg

Επεξ/σία από Dinosfan
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

HARDWARE UPDATES!!

 

PB230244.jpg

 

1------->Αλλαγη απο 4670Κ σε 4690Κ

2------->Αλλαγη τροφοδοτικου απο CM Silent Pro M600 σε Corsair CX750M

2------->Αλλαγη μνημων Corsair Vengeance σε Kingston HyperX Fury Red

 

Παμε να δουμε μερικες φωτο:

 

PB230246.jpg

 

PB230247.jpg

 

PB230248.jpg

 

PB230250.jpg

PB230251.jpg

 

PB230253.jpg

 

 

 

 

Πλεον ολοκληρωσα τα παντα απο θεμα Moding και Ηardware απο Χριστουγεννα λογικα θα στηθει η υδροψυξη.Στα σχεδια μου ειναι να στηθει ακρυλικος σωληνας αλλα λογο οικονομικων περιμενουμε οπως ολοι μας τον Αγιο Βασιλη να μας φερει τα δωρα tongue.png

 

 

Ευχαριστω οσους εχουν παρακολουθησει και οσους προκειτε να παρακολουθησουν το ολο Project θα τα ξαναπουμε συντομα.Φιλικα Κωνσταντινος

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο γίνεται. Μια ερώτηση μόνο: Θα έχεις μία αντλία για 3 ψυγεία? (ή δεν κατάλαβα καλά?) Αν ναι να ξέρεις ότι έτσι σκοτώνεις την ροή. Αν έχεις χωριστά για cpu kai gpu θα είσαι μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να φανταστω εννοεις τα ανεμηστηρακια.Εχω τους Enermax Cluster

2rz74tw.jpg

 

 

 

 


Πολύ ωραίο γίνεται. Μια ερώτηση μόνο: Θα έχεις μία αντλία για 3 ψυγεία? (ή δεν κατάλαβα καλά?) Αν ναι να ξέρεις ότι έτσι σκοτώνεις την ροή. Αν έχεις χωριστά για cpu kai gpu θα είσαι μια χαρά.

Αρχικα δεν εχω την καρτα γραφικων οποτε τωρα θα δουλεψω το διπλο και το τριπλο για τον επεξεργαστη και οταν ερθει η καρτα γραφικων εχω σκοπο να κανω dual loop

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...