Προς το περιεχόμενο

--The Frozen Skylake (TFS)--


Dinosfan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 202
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Dinosfan δεν ξέρω γρι από υδροψύξεις, παρά μόνο θα σου πω πως το project σου είναι απίστευτο εμφανισιακά. Οργανωμένο, όμορφο και πιστεύω πάνω από όλα λειτουργικό. Έυγε ;).

Σε ευχαριστω πολυ αδερφε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμενουμε ανανεωση Κωνσταντινε B)  φωτο απο το τελικο αποτελεσμα, θερμοκρασια μετρησεις τα παντα ολα.

 

εχω χτυπησει βλεβα χρυσου αδερφε τον εχω φτασει 4,7 με Vcore 1.25 νομιζω το 5,0GHz το χρυπαω ανετα,,,τσεκαρε φωτο

 

image.jpg

 

θερμοκρασιες μεχρι 42 χτυπησα με χρηση 100%

σε idle κατασταση στα 4,7 ειμαι 20-26 βαθμους αμα το ριξω στα στοκ ειμαι 16-20 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως εαν βγάζει το prime 27.9 / 28.5 30 λεπτά με αυτό το ρεύμα στα 4700 έχεις πέσει σε πολύ καλό κομμάτι. Μακάρι ρε Κωνσταντίνε. Η θερμοκρασίες είναι πάντως πολύ κάτω, τόσο που μου κάνει εντύπωση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως εαν βγάζει το prime 27.9 / 28.5 30 λεπτά με αυτό το ρεύμα στα 4700 έχεις πέσει σε πολύ καλό κομμάτι. Μακάρι ρε Κωνσταντίνε. Η θερμοκρασίες είναι πάντως πολύ κάτω, τόσο που μου κάνει εντύπωση...

 

 

1 ωρα και ημουν με αυτο το ρευμα επαιξα και παιχνιδια για καμια ωρα και ειμαι stable....τι θερμοκρασιες περιμενες δηλαδη??

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέει στο prime95 worker stopped ή είναι ιδέα μου ; Αν το λέει, δεν είναι σταθερός ο cpu και θέλει επιπλέον ρεύμα. Το πόσο θέλει, θα το δεις μέχρι να είναι σταθερός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέει στο prime95 worker stopped ή είναι ιδέα μου ; Αν το λέει, δεν είναι σταθερός ο cpu και θέλει επιπλέον ρεύμα. Το πόσο θέλει, θα το δεις μέχρι να είναι σταθερός.

Όχι κάτι άλλο είναι. Βασικά δεν μπορώ να καταλάβω την έκδοση και τι τρέχει. Αυτά που έχει στο πρωτο παράθυρο δεν είναι blend ή small κτλπ. Τους worker's τους σταμάτησε και του ξεκίνησε πάλι απο όσο μπορώ να καταλάβω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέει στο prime95 worker stopped ή είναι ιδέα μου ; Αν το λέει, δεν είναι σταθερός ο cpu και θέλει επιπλέον ρεύμα. Το πόσο θέλει, θα το δεις μέχρι να είναι σταθερός.

 

εγω τους σταματησα τους worker 

 

Όχι κάτι άλλο είναι. Βασικά δεν μπορώ να καταλάβω την έκδοση και τι τρέχει. Αυτά που έχει στο πρωτο παράθυρο δεν είναι blend ή small κτλπ. Τους worker's τους σταμάτησε και του ξεκίνησε πάλι απο όσο μπορώ να καταλάβω.

 

σωστα οπως ειπες τους σταματησα...εχω την εκδοση 28.5

Stress με αυτό το ρεύμα 48-50 κάπου εκεί.

Να υποθέσω όμως οτι είναι το 25.11;

 

Βγάλε ένα screenshot HWMONITOR να δω κάτι.

 

θα ανεβασω τι ακριβως θες να δεις??

Λοιπον θα ανεβασω παλι screenshot με πληρη λεπτομερια και με ολα τα προγραμματα για να μπορειτε και εσεις να παρετε καλητερη γνωμη.

 

Θα τρεξω Ιntel Burn Test για καμια ωρα

Prime 95 28.5 για καμια ωρα

Cinebench για κανα 2 ωρο ισως και 1

Θα τρεξω και το Real Bench της Asus και θα σας στειλω ολα τα αποτελεσματα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Stress με αυτό το ρεύμα 48-50 κάπου εκεί.

Να υποθέσω όμως οτι είναι το 25.11;

 

Βγάλε ένα screenshot HWMONITOR να δω κάτι.

 

Λοιπον πλεον ειμαι στα 4,816 με Vcore 1.279

περασα επιτυχως το Intel Burn Test .το Cinebench ετρεξα για 1 ωρα το Real Bench και απο 2 ωρες το Prime 95

στελνω εικονες απο τα Settings των Bios και φωτο απο το HWMONITOR που ζητησε o Fallen4ngel

 

Capture.png

 

εδω ειναι την ωρα που ετρεχα το Cinebench

 

dqwdwd.png

 

και φωτος απο τα BIOS

 

image.png

 

image.png

 

image.png

 

image.png

 

image.png

Επεξ/σία από Dinosfan
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...