Προς το περιεχόμενο

Τα προβλήματα διαθεσιμότητας του BlackBerry Passport, έφεραν χαμόγελα στον CEO της εταιρείας


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εύχομαι να κρατηθεί η blackberry διότι χρειαζόμαστε εναλλακτικές λύσεις γιατί αν μείνουμε με apple google και android την βάψαμε άντε και το firefox os που βγάζει πλέον σωστές συσκευές 

Ξερω οτι καποιοι δεν μπορουν να πουν τα ονοματα "Microsoft" και "windows" και το καταλαβαινω,αλλα αυτο:

το firefox os που βγάζει πλέον σωστές συσκευές

 

πραγματικα πως το :devil:  ,σου ηρθε??? :wacko:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απορίας άξιο πώς ο κόσμος αγοράζει τέτοιες συσκευές για επαγγελματικούς σκοπούς όταν υπάρχει ένα iPhone που σε αυτόν τον τομέα ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ.

 

Συγνώμη κιόλας αλλά στο θέμα του επαγγελματικού smartphone θεωρώ την Apple κορυφή.

μαλλον μας τρολλάρεις... δε παίζει να το εννοεις!!!! ΔΕ ΠΑΙΙΖΕΙΙΙ!!!!!!!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.με τα os10 σταματησε η λειτουργια του BIS - Blackberry Internet Services δηλ.συμπιεση+κρυπτογραφηση +τσαμπα ινετ για μειλ κ πλοηγηση.

Tωρα απλα εγινε ενα κινητο οπως ολα τα αλλα.

 

2.με τα os10 τρεχεις οτιδηποτε android apk(αρα η βαση ειναι αντροιντ)

3.με ποιο τροπο θα βαλεις whats up ,viber και δεν θα δηλωσεις τον τηλ.καταλογο σου?

4.με τα os10 για bes μια εταιρεια πλεον πρεπει να σκασει εξτρα ποσο για να παρει οs10server.δηλ.θα χει εναν για τα νεα os10 και εναν για τα παλια os .τωρα αν τα bes 10 σερβερ κανουν συμπιεση+κρυπτογραφηση δεν το ξερω.

Αλλα η χρεωση για σερβερ+bes που το πληρωνεις(10ε)+κανα 20ε για data plan(στα εταιρικα τα κοστολογουν υπερβολικα) δεν νομιζω οτι οι χρεωσεις ειναι αποδεκτες σε εταιριες εν μεσω κρισης....

5.η μοδα με τα bb στην αμερικη-ταινιες που λετε εγινε γιατι ολοι ειχαν φρεε νετ και δεν χρεωνοντουσαν στα πακετα τους και στελναν κυριως mail .δεν ειχε βγει τοτε το iphone k to fb....

 

http://www.exelixionline.gr/to-kriptografimeno-tilefono-tis-merkel-vgazi-stin-agora-i-blackberry-gia-osous-theloun-na-miloun-me-asfalia/ δεν ειναι το κινητο αλλα το λογισμικο της εταιριας...

1 η λειτουργια κρυπτογραφισης παρεχεται σε BES. Το τζαμπα mail/internet ειναι αοριστο. Ειχες με το BIS απεριοριστα με ενα προπληρωμενο παγιο το οποιο αναλογικα σου εβγαινε φτηνοτερα απο τα κανονικα dataplan. Αυτο δεν σημαινει οτι στα κανονικα dataplan το BBoS δεν κανει καλυτερη διαχειρηση σε data καταναλωση σε σχεση με αλλα λειτουργικα.

 

2 Αυθαιρετο συμπερασμα χωρις βαση. Το BB ειναι QNX. Θα ισχυριζοσουν οτι το sailfish ειναι android; Οτι το icar της apple ειναι BBOS επειδη παταει σε qnx; Μην λεμε ο,τι θελουμε.

 

3 Αν ειναι επαγγελματικο τηλεφωνο σε BES δεν μπορεις να εγκαταστησεις εφαρμογες που δεν εχει εγκρινει ο admin του συστηματος της καθε εταιρειας. Σε προσωπικη λειτουργια βαλε ο,τι θες, με τη λειτουργια balance αλλαζεις προσωπικο και επαγγελματικο προφιλ με ενα swipe χωρις να μπλεκονται τα επαγγελματικα αρχεια, καταλογοι, mail, εφαρμογες με τα προσωπικα για λογους ασφαλειας.

 

4 Το bes απευθυνεται σε μεγαλες επιχειρησεις και οχι στο μπακαλικο της γειτονιας . Το κοστος ειναι αποδεκτο και εχει εφ ορους ζωης αδειες χρησης. Τα αγοραζεις μια φορα , τα εχεις για παντα. Η BB αυξησε την πελατιακης της βαση κατα 3.4 εκατ. νεες αδειες χρησης BBOS10 clients σε σχεση με το προηγουμενο τριμηνο. Οι 840.000 ηταν απο μεταφορα εταιρειων απο ανταγωνιστηκες υπηρεσιες. Αν η επιχειρηση δεν εχει τετοια υπηρεσια ειτε απο την BB ειτε απο ανταγωνιστη, δεν ειναι επειδη δεν μπορει να πληρωσει το κοστος, αλλα γιατι δεν το χρειαζεται. Οταν η ασφαλεια προεχει , την πληρωνεις.

 

4 Οποιος πληρωσει προβαλεται στις ταινιες. Δεν ειναι θεμα μοδας.

 

5 Η secusmart εξαγοραστηκε απο την BB. Στην ουσια ειναι ενα λογισμικο που τρεχει απο μια κρυπρογραφημενη καρτα sd και ενεργοποιει την αναλογη κρυπτογραφιση στα δεδομενα και τις επικοινωνιες της συσκευης του χρηστη. Κοστιζει καμια 10.000€. Προφανως δεν απευθυνεται σε εμενα και εσενα για να μην υποκλέπτει η γυναικας σου τα μηνυμα και τα τηλεφωνα της γκομενας...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Blackberry υπήρχαν λόγο του Blackberry Service και είχαν αντίκτυπο στην επαγγελματική αγορά εξαιτίας των πολλών mail-δεδομένοων που κάποιος επαγγελματίας αντάλλαζε με μικρό κόστος. Tώρα πλέον που το κόστος των δεδομένων έχει πέσει αρκετά και θεωρείται προαπαιτούμενο με οποιαδήποτε σύνδεση το BIS έκλεισε και τα blackberry πήραν  την κάτω βόλτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.με τα os10 σταματησε η λειτουργια του BIS - Blackberry Internet Services δηλ.συμπιεση+κρυπτογραφηση +τσαμπα ινετ για μειλ κ πλοηγηση.

Tωρα απλα εγινε ενα κινητο οπως ολα τα αλλα.

 

2.με τα os10 τρεχεις οτιδηποτε android apk(αρα η βαση ειναι αντροιντ)

3.με ποιο τροπο θα βαλεις whats up ,viber και δεν θα δηλωσεις τον τηλ.καταλογο σου?

4.με τα os10 για bes μια εταιρεια πλεον πρεπει να σκασει εξτρα ποσο για να παρει οs10server.δηλ.θα χει εναν για τα νεα os10 και εναν για τα παλια os .τωρα αν τα bes 10 σερβερ κανουν συμπιεση+κρυπτογραφηση δεν το ξερω.

Αλλα η χρεωση για σερβερ+bes που το πληρωνεις(10ε)+κανα 20ε για data plan(στα εταιρικα τα κοστολογουν υπερβολικα) δεν νομιζω οτι οι χρεωσεις ειναι αποδεκτες σε εταιριες εν μεσω κρισης....

5.η μοδα με τα bb στην αμερικη-ταινιες που λετε εγινε γιατι ολοι ειχαν φρεε νετ και δεν χρεωνοντουσαν στα πακετα τους και στελναν κυριως mail .δεν ειχε βγει τοτε το iphone k to fb....

 

http://www.exelixionline.gr/to-kriptografimeno-tilefono-tis-merkel-vgazi-stin-agora-i-blackberry-gia-osous-theloun-na-miloun-me-asfalia/ δεν ειναι το κινητο αλλα το λογισμικο της εταιριας...

τον χρονο που αφιερωσες για να γραψεις αυτο το κατεβατο, θα μπορουσες να τον σφιερωσεις για να μαθεις οτι τιποτα απο οσα γραφεις δεν ειναι αληθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιο πολυ η apple ειναι για γκομενιστες και για να το παιζεις μοστρα..ποιο πολυ αξιζει ενα bb ή ενα wp σε αυτο το τομεα (επαγγελματικο)

καλα φανταζομαι τωρα κανεις πλακα. Τα εχω δουλεψει ολα. Απορω γιατι σας αρεσει να βασανιζεστε με χιλια 2 πραγματα οταν η ευκολια του iphone ειναι ετη φωτος μπροστα. Τι να πω...οσο ζω μαθαινω.

μαλλον μας τρολλάρεις... δε παίζει να το εννοεις!!!! ΔΕ ΠΑΙΙΖΕΙΙΙ!!!!!!!!

Καλα οκ οτι πεις. Δουλευομαστε και μεταξυ μας τωρα.

 

Δεν εχω ιδεα ποιες ειναι οι τεχνολογικες σου γνωσεις μεχρι που απαντησες στο μηνυμα...προφανως δεν εχεις ιδεα για ποιους λογους τα iphone ειναι πιο επαγγελματικα.

 

Αλλα επειδη βαριεμαι να εξηγω τα αυτονοητα κανε ενα απλο πειραμα μονος σου για να δεις τη διαφορα.

 

Παρε ενα iphone και ενα  ΒΒ  και ξεκινα να τα σεταρεις απο το μηδεν και τα 2. Και οταν τελειωσεις ξεκινα να τα δουλευεις και τα 2. Και μετα κανε ενα απλο σεναριο πραγματικοτητα....

-υπεθεσε πως χανεις το τηλεφωνο(στο κλεβουν, σου σπαει οτι γουσταρεις) και καντα τα τηλεφωνα reset και υπεθεσε οτι πλεον που τα εχεις κανει reset αυτα ειναι τα νεα σου τηλεφωνα και ξεκινα να τα ξανασεταρεις.....πες μου σε παρακαλω τις ωρες που θα χασεις με ενα ΒΒ και τις ωρες που θα χασεις με ενα iPhone.

 

Και αυτα που σου λεω ειναι ψιχουλα μπορστα στις πραγματικες δυνατοτητες και ευκολιες του iPhone.

 

Ειμαι τεχνικος στον τεχνολογικο τομεα των τηλεπικοινωνιων και αυτη ειναι η δουλεια μου. Δεν ξερω αν ασχολεισαι και εσυ με κατι παρεμφερες παντως σε παρακαλω ΑΝ εχεις οντως επιχειρηματα πολυ ευχαριστως να τα δεχτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα φανταζομαι τωρα κανεις πλακα. Τα εχω δουλεψει ολα. Απορω γιατι σας αρεσει να βασανιζεστε με χιλια 2 πραγματα οταν η ευκολια του iphone ειναι ετη φωτος μπροστα. Τι να πω...οσο ζω μαθαινω.

Καλα οκ οτι πεις. Δουλευομαστε και μεταξυ μας τωρα.

 

Δεν εχω ιδεα ποιες ειναι οι τεχνολογικες σου γνωσεις μεχρι που απαντησες στο μηνυμα...προφανως δεν εχεις ιδεα για ποιους λογους τα iphone ειναι πιο επαγγελματικα.

 

Αλλα επειδη βαριεμαι να εξηγω τα αυτονοητα κανε ενα απλο πειραμα μονος σου για να δεις τη διαφορα.

 

Παρε ενα iphone και ενα  ΒΒ  και ξεκινα να τα σεταρεις απο το μηδεν και τα 2. Και οταν τελειωσεις ξεκινα να τα δουλευεις και τα 2. Και μετα κανε ενα απλο σεναριο πραγματικοτητα....

-υπεθεσε πως χανεις το τηλεφωνο(στο κλεβουν, σου σπαει οτι γουσταρεις) και καντα τα τηλεφωνα reset και υπεθεσε οτι πλεον που τα εχεις κανει reset αυτα ειναι τα νεα σου τηλεφωνα και ξεκινα να τα ξανασεταρεις.....πες μου σε παρακαλω τις ωρες που θα χασεις με ενα ΒΒ και τις ωρες που θα χασεις με ενα iPhone.

 

Και αυτα που σου λεω ειναι ψιχουλα μπορστα στις πραγματικες δυνατοτητες και ευκολιες του iPhone.

 

Ειμαι τεχνικος στον τεχνολογικο τομεα των τηλεπικοινωνιων και αυτη ειναι η δουλεια μου. Δεν ξερω αν ασχολεισαι και εσυ με κατι παρεμφερες παντως σε παρακαλω ΑΝ εχεις οντως επιχειρηματα πολυ ευχαριστως να τα δεχτω.

 

με την ιδια λογικη και ΚΑΘΕ android ειναι αντιστοιχα επαγγελματικο με ενα iphone.

χανεις-σπας την συσκευη, παιρνεις καινουρια, βαζεις το gmail σου, συγχρονιζει επαφες, μηνυματα, εφαρμογες, ρυθμισεις και εισαι κομπλε.

 

μεχρι και τους κωδικους των wifi μου περασε απο μονο του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

απο γενικοτητες αλλο τιποτα...

@αλι και συ τον χρονο που αφιερωσες θα μπορουσες να τον αξιοπησεις για να γραψεις κατι της προκοπης αλλα γραφεις μαλακς

εγω ξερω οτι η συμπιεση γινετε στους σερβερ και οχι στα κινητα....

οπως κανουν και οι browser opera max+chrome μεσω σερβερ.

Αρα μ λετε οτι παρολο που παιρνει apk απο αντροιντ δεν εχει κενα ασφαλειας γιατι ειναι bb 

το secusmart εχει 2500Ε και δουλευει αν εχει και ο αλλος το ιδιο πακετο....αυτα δεινουν στους πολιτικους,στρατιωτικους κτλ. και οχι απλα bb και ολα καλα.

Κατι εξτρα, στα 10 σταματησαν και τα bb mails και πλεον δουλευουν με gmail,Hotmail....ή  προσωπικο/email server !

ο snowden ανεβασε στο wikileaks αρχεια οτι η nsa μπορουσε να παρακολουθησει καποια bes

αρκετα παιδακια εχουν bb για να λενε ααα ειναι επαγγλεματικο....

τωρα δεν ξερω αν ειστε ιτ καπου ή οχι αλλα θα χαρω αν μ λεγατε σε ποια ειστε και δεχονται ενα +20-30ε σε καθε γραμμη αντι να τους πουν καθηστε με τα os7

οπως και οτι εταιρειες με 300-1500μειλ καθημερινα δουλεουν με λινουξ σερβερ και τα bb τα χρησιμοποιουν με απλο bis...

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα φανταζομαι τωρα κανεις πλακα. Τα εχω δουλεψει ολα. Απορω γιατι σας αρεσει να βασανιζεστε με χιλια 2 πραγματα οταν η ευκολια του iphone ειναι ετη φωτος μπροστα. Τι να πω...οσο ζω μαθαινω.

Καλα οκ οτι πεις. Δουλευομαστε και μεταξυ μας τωρα.

 

Δεν εχω ιδεα ποιες ειναι οι τεχνολογικες σου γνωσεις μεχρι που απαντησες στο μηνυμα...προφανως δεν εχεις ιδεα για ποιους λογους τα iphone ειναι πιο επαγγελματικα.

 

Αλλα επειδη βαριεμαι να εξηγω τα αυτονοητα κανε ενα απλο πειραμα μονος σου για να δεις τη διαφορα.

 

Παρε ενα iphone και ενα  ΒΒ  και ξεκινα να τα σεταρεις απο το μηδεν και τα 2. Και οταν τελειωσεις ξεκινα να τα δουλευεις και τα 2. Και μετα κανε ενα απλο σεναριο πραγματικοτητα....

-υπεθεσε πως χανεις το τηλεφωνο(στο κλεβουν, σου σπαει οτι γουσταρεις) και καντα τα τηλεφωνα reset και υπεθεσε οτι πλεον που τα εχεις κανει reset αυτα ειναι τα νεα σου τηλεφωνα και ξεκινα να τα ξανασεταρεις.....πες μου σε παρακαλω τις ωρες που θα χασεις με ενα ΒΒ και τις ωρες που θα χασεις με ενα iPhone.

 

Και αυτα που σου λεω ειναι ψιχουλα μπορστα στις πραγματικες δυνατοτητες και ευκολιες του iPhone.

 

Ειμαι τεχνικος στον τεχνολογικο τομεα των τηλεπικοινωνιων και αυτη ειναι η δουλεια μου. Δεν ξερω αν ασχολεισαι και εσυ με κατι παρεμφερες παντως σε παρακαλω ΑΝ εχεις οντως επιχειρηματα πολυ ευχαριστως να τα δεχτω.

 

Καλά εντάξει, μάλλον εσύ κάνεις πλάκα... Setup σε brand δικό μου mail σε os10 μέσα σε 1 λεπτό, και σε iphone ο συνεταίρος μου ακόμα προσπαθεί...  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο γενικοτητες αλλο τιποτα...

@αλι και συ τον χρονο που αφιερωσες θα μπορουσες να τον αξιοπησεις για να γραψεις κατι της προκοπης αλλα γραφεις μαλακς

εγω ξερω οτι η συμπιεση γινετε στους σερβερ και οχι στα κινητα....

οπως κανουν και οι browser opera max+chrome μεσω σερβερ.

Αρα μ λετε οτι παρολο που παιρνει apk απο αντροιντ δεν εχει κενα ασφαλειας γιατι ειναι bb 

το secusmart εχει 2500Ε και δουλευει αν εχει και ο αλλος το ιδιο πακετο....αυτα δεινουν στους πολιτικους,στρατιωτικους κτλ. και οχι απλα bb και ολα καλα.

Κατι εξτρα, στα 10 σταματησαν και τα bb mails και πλεον δουλευουν με gmail,Hotmail....ή  προσωπικο/email server !

ο snowden ανεβασε στο wikileaks αρχεια οτι η nsa μπορουσε να παρακολουθησει καποια bes

αρκετα παιδακια εχουν bb για να λενε ααα ειναι επαγγλεματικο....

τωρα δεν ξερω αν ειστε ιτ καπου ή οχι αλλα θα χαρω αν μ λεγατε σε ποια ειστε και δεχονται ενα +20-30ε σε καθε γραμμη αντι να τους πουν καθηστε με τα os7

οπως και οτι εταιρειες με 300-1500μειλ καθημερινα δουλεουν με λινουξ σερβερ και τα bb τα χρησιμοποιουν με απλο bis...

3.4 εκατ νεες εταιρειες στο κοσμο με BES σε διαψευδουν. Αν δεν χρειαζεσαι BES, μην ασχολεισαι. Δεν μιλαμε για εταιρειες με 1500 mail ανα εταιρεια, αλλα ανα υπαλληλο της καθημερινα. Η υποστηριξη στο os7 θα σταματησει καποια στιγμη. Για μηνες η BB εβγαλε προσφορα για μεταφορα των BES os7 server και αλλων ανταγωνιστικων εταιρειων σε προνομιακα πακετα και τους κερδισε. Στειλε ενα μηνυμα σε αυτες τις εταιρειες οτι δεν ξερουν τι τους γινεται και σκορπανε τα λεφτα τους.

Το BBos10 αν εχει κενα ασφαλειας ΔΕΝ θα ειναι επειδη παιρνει apk. Ειναι πολυ περιορισμενα προς τα δικαιωματα που εχουν προσβαση και καθε φορα που κατεβαινει ενα στην συσκευη σου φιλτραρεται απο το bb guardian στο OS 10.3. http://crackberry.com/blackberry-guardian-will-add-another-layer-protection-android-apps-blackberryΞεστραβωσου. Και μην ξεχναμε οτι δεν εχει Linux kernel αλλα qnx microkernel. 

Και ναι, δεν υπαρχει πλεον bbmail. Και; Συνεχιζεις ερχομενος απο αλλη πλατφορμα με το ιδιο mail σου ή σεταρεις ανετα της εταιρειας σου. Ακομη και το apple id σου να βαλεις θα την κανει τη δουλεια του. Θα συγχρονισει τα παντα αν ειχες iphone , πλην των εφαρμογων και του icloud. Πλεον η εταιρεια εχει στραφει στον δικο της messenger που σε BES βγαινει σε ειδικη εκδοση ασφαλειας. Προφανως ολα αυτα δεν τα εχουν παιδακια που αγοραζουν BB για να λενε οτι εχουν επαγγελματικο τηλεφωνο. Επαγγελματικο γινεται οταν ενεργοποιηθει σε επαγγελματικο workspace.

 

καλα φανταζομαι τωρα κανεις πλακα. Τα εχω δουλεψει ολα. Απορω γιατι σας αρεσει να βασανιζεστε με χιλια 2 πραγματα οταν η ευκολια του iphone ειναι ετη φωτος μπροστα. Τι να πω...οσο ζω μαθαινω.

Καλα οκ οτι πεις. Δουλευομαστε και μεταξυ μας τωρα.

 

Δεν εχω ιδεα ποιες ειναι οι τεχνολογικες σου γνωσεις μεχρι που απαντησες στο μηνυμα...προφανως δεν εχεις ιδεα για ποιους λογους τα iphone ειναι πιο επαγγελματικα.

 

Αλλα επειδη βαριεμαι να εξηγω τα αυτονοητα κανε ενα απλο πειραμα μονος σου για να δεις τη διαφορα.

 

Παρε ενα iphone και ενα  ΒΒ  και ξεκινα να τα σεταρεις απο το μηδεν και τα 2. Και οταν τελειωσεις ξεκινα να τα δουλευεις και τα 2. Και μετα κανε ενα απλο σεναριο πραγματικοτητα....

-υπεθεσε πως χανεις το τηλεφωνο(στο κλεβουν, σου σπαει οτι γουσταρεις) και καντα τα τηλεφωνα reset και υπεθεσε οτι πλεον που τα εχεις κανει reset αυτα ειναι τα νεα σου τηλεφωνα και ξεκινα να τα ξανασεταρεις.....πες μου σε παρακαλω τις ωρες που θα χασεις με ενα ΒΒ και τις ωρες που θα χασεις με ενα iPhone.

 

Και αυτα που σου λεω ειναι ψιχουλα μπορστα στις πραγματικες δυνατοτητες και ευκολιες του iPhone.

 

Ειμαι τεχνικος στον τεχνολογικο τομεα των τηλεπικοινωνιων και αυτη ειναι η δουλεια μου. Δεν ξερω αν ασχολεισαι και εσυ με κατι παρεμφερες παντως σε παρακαλω ΑΝ εχεις οντως επιχειρηματα πολυ ευχαριστως να τα δεχτω.

 

Θες να σου πω το αληθινο σεναριο να σεταρεις ενα blackberry τηλεφωνο; Οσο σου παιρνει να περασεις το mail σου και να εγκαταστησεις παλι τις εφαρμογες σου. Θελεις να σου πω ποσο θα σου παρει να το ξαναστησεις σε νεα συσκευη αν εχεις χασει την παλια; Δυο κλικ απο το backup στο Link ή αν δεν εχεις κανει backup , οσο σου παιρνει να βαλεις παλι το Mail και να κατεβουν οι εφαρμογες σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχετο:

24ωρες x 60λεπτα =1440λεπτα εχει μια ολοκληρη ημερα!

Για την ακριβεια ειναι 1436 και 4 δευτερολεπτα η πραγματικη μερα.

Αυτο τι σημαινει; Οτι καποιος δεν μπορει να δεχθει τοσα mail; Το αν δεν προλαβαινει να τα διαβασει ειναι αλλο θεμα. Θα δεις στα official forum της bb , ατομα να ρωτανε αν μπορουν οι BBos10 συσκευες να διαχειριστουν μεχρι 80.000 επαφες! Η απαντηση ξερεις ποια ειναι; Οτι μεχρι 100.000 επαφες δεν θα εχουν προβλημα!! Ο συγκεκριμενος δεχοταν απλα τα email και τα προωθουσε στα αναλογα τμηματα μεσω BB οταν δεν ηταν στο γραφειο του. Μην συκρινετε τα ελληνικα δεδομενα με του εξωτερικου. Η bb δεν απευθυνεται στον πωλητη της Ζαχαρωδη ΑΕΠΕ που θα παει να παρει παραγγελιες απο την κυρια Νιτσα με το περιπτερο. Και οταν λεω BB δεν εννοω την συσκευη, αλλα το εταιρικο πακετο server-client-cal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ποτε θα τα διαβασει αυτα τα 1500 email μεσα σε μια μερα και την επομενη να δεχτει αλλα 1500 email?

Εκτως αν μιλαμε για 1500 email της μιας παραγραφου!Δλδ email-chat ενα πραμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...