Προς το περιεχόμενο

[smartphone] Lumia 530 white, 58€ [ΤΕΛΟΣ]


mdimitr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

στο σκρουτζ υπαρχει το μαγαζι?για να αφησουμε καμια αρνητικη αξιολογηση

Απο την στιγμη που θα πραγματοποιηθουν οι παραγγελιες χωρις προβλημα, γιατι να βαλεις αρνητικη? Επειδη δεν προλαβες την προσφορα? Δεν ειναι λιγο ανωριμο? Σιγουρα δεν ηταν και ο καλυτερος τροπος με το στοκ αλλα μην ξεχναμε οτι υπηρχαν πολλες περιπτωσεις με αλλα μαγαζια που απλα ακυρωναν αβερτα.

 

Υ.Γ. δεν υπαρχει στο σκρουτζ το μαγαζι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι γιατι δεν προλαβα την προσφορα αλλα για το γεγονος οτι εβγαινε ενα κομματι καθε μια ωρα.δεν μου εχει ξανατυχει κατι τετοιο.

εχεις 20 κομματια βαλε διαθεσιμα 20 κομματια και ολα μια χαρα.ενα κομματι καθε τοσο και απο την αρχη που μπηκε το θεμα ειναι καπως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλά έκαναν. Οι ίδιοι μόνο ξέρουν το απόθεμά τους, και αν θέλουν και το διαθέτουν.

 

Εγώ δεν αγόρασα τελικά μετά από δεύτερες σκέψεις (έχω ήδη ένα WP και θα το είχα για δεύτερο) ,

αλλά κάποια στιγμή πέτυχα διαθεσιμότητα, κι αν ήθελα θα το είχα παραγγείλει.

 

Τελικά δεν ξέρουμε τί θέλουμε

όταν ο άλλος τάζει προσφορά με στοκ που δεν έχει (Vodafone πχ), γκρινιάζουμε και κάνουμε τις καταγγελίες στις καταναλωτικές οργανώσεις (καλώς)

όταν ο άλλος τάζει προσφορά χωρίς να τάζει στοκ, πάλι να γκρινιάζουμε;

 

Θα δούμε αν οι παραγγελίες έχουν καλώς, και αν εκτελεστούν σωστά τότε όλα θα είναι άψογα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την αίσθηση πως το μαγαζί δεν έχει καθόλου stock και η πλατφόρμα του συνδέεται με το agoraseto.gr απευθείας. Αν δείτε το b2b site του agoraseto είναι σχεδόν ίδιο οπότε παίζει να είναι το λιανικό παρακλάδι του. Γιαυτό τον λόγο ένας φίλος πάνω είδε πως δεν είχε διαθεσιμότητα στο agoraseto, επομένως η μαγκιά βάζω ένα ένα τα κομμάτια γινόταν κεντρικά από την αποθήκη, ποιος ξέρει γιατί.

 

p.s. το site εμφανιζόταν στο bestprice αλλά όχι πλέον.

p.s.2 ίσως το κάναν για να μην μπει κάποιος έμπορας και τα πάρει μαζεμένα από το b2b.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης για να αφήσει κάποιος αξιολόγηση, θα πρέπει να έχει κάνει παραγγελία κιόλας.

Μία χαρά έκαναν που έβγαζαν όσα κομμάτια ήταν διαθέσιμα.

Κλασσικός Έλληνας όμως έτσι? Παραγγέλνει κ δεν παραλαμβάνει, παράπονο.

Δεν προλαβαίνει να παραγγείλει, παράπονο πάλι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης για να αφήσει κάποιος αξιολόγηση, θα πρέπει να έχει κάνει παραγγελία κιόλας.

Μία χαρά έκαναν που έβγαζαν όσα κομμάτια ήταν διαθέσιμα.

Κλασσικός Έλληνας όμως έτσι? Παραγγέλνει κ δεν παραλαμβάνει, παράπονο.

Δεν προλαβαίνει να παραγγείλει, παράπονο πάλι.

Δεν προλαβαίνει να παραγγείλει και βλέπει άλλους να παραλαμβάνουν, θέλει να κάψει το μαγαζί και όσους παρέλαβαν.

 

Fixed :P

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανενα παράπονο για  οσους προλαβαν και παράγγειλαν.

απλα δεν μου εκατσε καλα η τακτικη που ακολουθησε το μαγαζι.μιλησα μαζι τους και στο τηλεφωνο οταν <<υπηρχε>> ακομα στοκ και δεν υπηρξε και η καλυτερη συνεννοηση.

εχω αγορασει αρκετες φορες απο μικρα καταστηματα χωρις να εχω αντιστοιχο προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

οχι γιατι δεν προλαβα την προσφορα αλλα για το γεγονος οτι εβγαινε ενα κομματι καθε μια ωρα.δεν μου εχει ξανατυχει κατι τετοιο.

εχεις 20 κομματια βαλε διαθεσιμα 20 κομματια και ολα μια χαρα.ενα κομματι καθε τοσο και απο την αρχη που μπηκε το θεμα ειναι καπως.

 

Δεν χρειαζεται να αφησεις αρνητικη σε κανενα σκρουτζ. Αν πιστευεις ότι είναι "αθεμιτη εμπορικη πρακτικη" ριχνεις μια καταγγελια στην ΓΓΚ του υπουργείου εμποριου.

 

Εδώ: http://www.1520.gov.gr/component/content/article/106-eidi-kataggelion/239-kataggelia-proionta

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...