Προς το περιεχόμενο

Landvo L200 Review - To android smartphone των 75 ευρώ


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν λάβουμε αυτό "Με τη συντριπτική πλειοψηφία των Ελλήνων χρηστών να επιλέγει έξυπνα κινητά τηλέφωνα με όριο τιμής τα 200 ευρώ" σαν δεδομένο, πας σε motorola moto g και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και Γιατί να μην επιλέξει το s860 που έχει 150€ και Είναι ανώτερο από το Moto;;

 

Αν αγοράσεις κινέζικο από τις γνωστές και καλές μάρκες της Κίνας Ναι Είναι ανώτερο από τις γνωστές και υπερτιμημένες μάρκες που πουλιούνται στην Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαφώς και υπάρχουν και "ποιοτικά" κινέζικα, δεν είναι όλα σαν το παραπάνω. Από την άλλη στην ερώτηση τι παραπάνω έχει το Moto G κ.ο.κ. να πω ότι ένα κινητό δεν είναι μόνο τα specs είναι και η ποιότητα κατασκευής αλλά και η υλοποίηση του software. Δεν μπορεί να συγκριθεί σε αυτό ένα κινέζικο με το vanilla Android ή με ένα καλό UI όπως π.χ. το Sense της HTC.

Συνεπώς όποιος θέλει να πάει σε κάτι πολύ φτηνό θα πρέπει να ψάξει λίγο και όχι να δει πέντε specs μόνο γιατί αλλιώς κινδυνεύει να πέσει σε abibas.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάποιων που δεν θέλει να μπλέξει με κίνα το μότο είναι  μια υποφερτή λύση. 

 

με πολύ λιγότερα παίρνεις εξίσου αντίστοιχα τηλέφωνα από κίνα όλα δοκιμασμένα

huawei 3c

Asus zenfone 5 - 6

lenovo a8

lenovo s860

xiaomi redmi note (αυτό έχω τώρα)

coolpad f1

 

εγώ δεν θα πήγαινα σε μοτορολα με 1gb ram με τίποτα μετά από τόσες επιλογές που έχω από κίνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τηλέφωνο το έχω.

Είναι απλά τέλειο.

Και περιμένω ακόμη ένα.

Αν και στην παρουσίαση πρέπει να έχει γίνει ένα λάθος.

Πρέπει να είναι με μια sim card.

Εγώ έχω αυτό και φαίνεται να είναι το ίδιο.

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_69573.html

 

 

Οντως 75 ευρω το single sim. Το dual παει στα 100 περιπου.

 

 

Όχι, αυτό της παρουσίασης είναι dual sim (δείτε και την πρώτη εικόνα) και 3G. Το άλλο του link που δίνετε είναι το L200το οποίο είναι single sim και 4G

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

εγώ δεν θα πήγαινα σε μοτορολα με 1gb ram με τίποτα μετά από τόσες επιλογές που έχω από κίνα.

 

 Από την άλλη στην ερώτηση τι παραπάνω έχει το Moto G κ.ο.κ. να πω ότι ένα κινητό δεν είναι μόνο τα specs είναι και η ποιότητα κατασκευής αλλά και η υλοποίηση του software. 

Χωρίς να διαφωνώ ότι σαφώς υπάρχουν πολύ καλά κινέζικα (είχα το Find 5 μέχρι πρόσφατα)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποιο άκυρη συσκευή για παρουσίαση δεν υπήρχε... Μπαίνετε που μπαίνετε στον κόπο, κάντε παρουσίαση και κάτι που ενδιαφέρει τον κόσμο... 5 τηλέφωνα είναι όλα κι όλα που προτείνονται από Κίνα...

 

Τέλος για την πιπιλα του ότι τα κινέζικα είναι καλύτερα από τους μεγάλους κατασκευαστές... Άλλο BMW, και άλλο το tata... Το ότι έχουν τα ίδια χαρακτηριστικά δεν το κάνει καλύτερο. Στο μόνο τομέα που υπερέχουν, η τιμή, και αυτό γιατί δεν έχεις τελωνείο, και ΦΠΑ. Να πληρωνες το mi3 350€ και έλα να μου πεις ότι θα το προτιμούσες από το g2 με 270...

 

Πολλα κινεζικα φορανε εξαρτηματα κορεατων.ισως λιγο παλιοτερα εξαρτηματα.

Μολις φτιαξουνε λιγο το ντιζαιν,τις καμερες τους θα χαθουνε μπροστα απο τις γνωστες εταιριες.

φιλος εχει το νοτε 3 και το χιουαβει 3X.......

απλα το huawei καταπινει το νοτε ΣΥΝΟΛΙΚΑ............και χρηματα?στα μισα.................

 

Επεξ/σία από antonisgt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάποιων που δεν θέλει να μπλέξει με κίνα το μότο είναι  μια υποφερτή λύση. 

 

με πολύ λιγότερα παίρνεις εξίσου αντίστοιχα τηλέφωνα από κίνα όλα δοκιμασμένα

huawei 3c

Asus zenfone 5 - 6

lenovo a8

lenovo s860

xiaomi redmi note (αυτό έχω τώρα)

coolpad f1

 

εγώ δεν θα πήγαινα σε μοτορολα με 1gb ram με τίποτα μετά από τόσες επιλογές που έχω από κίνα.

 

"Υποφερτό" το Moto G δεν θα το έλεγα. Eίμαι κάτοχος πολύ "καλύτερης" (και ακριβότερης) ναυαρχίδας Android και όσες φορές το χρησιμοποιώ δεν νιώθω ότι πάω σε κινητό 3-4 φορές φτηνότερο. Μια χαρά στέκεται (συν ότι έχει φοβερή μπαταρία).

Από εκεί και πέρα όπως είπα είναι τόσο η ποιότητα κατασκευής, όσο και η υλοποίηση.

Στο vanilla Android το 1GB RAM (ειδικά με το L που έρχεται και θα πάρει και το Moto G χωρίς να χρειαστεί να ψάχνεις κινέζους, να ρουτάρεις κτλ) δεν είναι το ίδιο με ένα UI γεμάτο bloatware.

Κατά τα άλλα, κάποια από τα κινητά που αναφέρεις είναι αρκετά καλά. Ειδικά αυτό που έχεις. Η διαφωνία μου κυρίως έχει να κάνει με τα κινέζικα που τα πουλάνε με το κιλό και είναι εντελώς ανώνυμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοι εσεις που συγκρίνετε το moto G με τα φτηνα κινεζικα ξεχνάτε οτι μπορειτε να το παρετε ( το απλο single sim , 5mpx , χωρις 4G του 2013 ) κατω απο 90 -100 λιρες κλειδωμενο σε εγγλέζικους παρόχους και ξεκλειδώνει με 2 euro κωδικο απο ebay ...  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακως αλλα θα σταθω κ γω στην επικριση των κινεζικων: που νομιζετε οτι φτιαχνονται δλδ οι γνωστες μαρκες? Καλυτερα να κραταμε τα καλαθια μισογεματα να χωρεσει κ κανα παξιμαδι. Ασχολουμαι παρα πολυ με τα θεματα αυτα, αλλαζω συσκευη σχεδον ανα 3μηνο (οχι απο οικονομικη ανεση αλλα λογω ερευνας κ εργασιας) κ μπορω να πω οτι κυκλοφορω με μαρκες τυπου "Μητσος" "Μπαμπης" κ μαλιστα μου ζητανε να τους φερνω κιολας. Αν ξερεις τι να κοιταξεις κ πανω απο ολα τι ζητας απο μια συσκευη, κ αυτο εδω ειναι χαρμα. Η Ασια καλα κανει κ φτιαχνει οτι φτιαχνει γιατι ετσι τουλαχιστον δινει κ καμμια ιδεα κ στους μεγαλους του χωρου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο άκυρη συσκευή για παρουσίαση δεν υπήρχε... Μπαίνετε που μπαίνετε στον κόπο, κάντε παρουσίαση και κάτι που ενδιαφέρει τον κόσμο... 5 τηλέφωνα είναι όλα κι όλα που προτείνονται από Κίνα...

 

Τέλος για την πιπιλα του ότι τα κινέζικα είναι καλύτερα από τους μεγάλους κατασκευαστές... Άλλο BMW, και άλλο το tata... Το ότι έχουν τα ίδια χαρακτηριστικά δεν το κάνει καλύτερο. Στο μόνο τομέα που υπερέχουν, η τιμή, και αυτό γιατί δεν έχεις τελωνείο, και ΦΠΑ. Να πληρωνες το mi3 350€ και έλα να μου πεις ότι θα το προτιμούσες από το g2 με 270...

αδυνατω να βρω καποιο bmw Που να εχει ιδια χαρακτηριστικα με καποιο tata.

μαλλον εχεις συνηθισει αυτον τον χαζο συνειρμο που κανουν ολοι με τα iphone και τη ferrari

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Φίλε πόσο καιρό έκανε να σου έρθει το κινητό; Παραπάνω από εβδομάδα;

Φίλοι μου το κινητό το έχω περίπου 20 ημέρες. Έκανε 22 ημέρες να έρθει κανονικά στη πόρτα μου free shipping. Το συγκεκριμένο είναι 3G με 2 sim (η μία micro). Η συσκευασία περιείχε 2 ζελατίνες οθόνης (η 1 ήταν ήδη πάνω στο κινητό ) και 1 πολύ κομψή και λεπτή θήκη σιλικόνης ακριβώς για αυτό το μοντέλο.

Είναι όμορφο και πολύ καλό για τα λεφτά του. Ειλικρινά δεν ξέρω πόσο θα μου κρατήσει...άλλα αντικατέστησε 1 sony xperia p που είχα αγοράσει πριν 1,5 χρόνο περίπου στα 270€ και το οποίο με τη πρώτη αναβάθμιση του android ''λάγκαρε'' η οθόνη και η απάντηση στις κλήσεις (call lagging) χωρίς καμία υποστήριξη στο πρόβλημα από την ΄΄κυρία'' SONY σε δεκάδες πελάτες με το ίδιο πρόβλημα (τελικά το έλυσα εν μέρει ψάχνοντας ώρες σε διάφορα fotum ..) H SONY ακόμα τίποτα..

Είμαι πολύ ευχαριστημένος,,και αν πάθει κάτι δεν βαρίεσε,,, 75€ ακριβώς έδωσα..

Φιλικά..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...