Προς το περιεχόμενο

Απορια με το facebook


KoKoPsOpSaRoS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα και χρονια πολλα. Θελω να ρωτησω αν γινεται να καταφερω κατι. Θελω με καποιον τροπο να φαινομαι μονο σε ενα ατομο οτι εχω ανοιχτο facebook. Δηλαδη απο τους 800 πχ φιλους που εχω να φαινεται οτι εχω απενεργοποιημενο τον λογαριασμο και να φαινομαι μονο σε ενα ατομο. Γινεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέβαια υπάρχει και η άλλη λύση. Μπλοκάρεις τον 1 λέγοντας του ότι έσβησες το τωρινό προφίλ και του δίνεις το καινούργιο

 

Στάλθηκε από το κινητό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορία αρχικά, για ποιο λόγο να το κάνεις αυτό; Πρώτη φορά το ακούω και μου φαίνεται αρκετά περίεργο. 

 

Τι μπορείς να κάνεις.

 

1η Λύση

Για να μη μπλέξεις, μπορείς να μπλοκάρεις όντως το προφίλ σου σε όλους και να φτιάξεις ένα καινούργιο που θα το δώσεις σε αυτό το άτομο και μόνο. Αλλά θα χάσεις όλα τα tag, admin δικαιώματα αν έχεις σε page & groups κτλ.

 

2η Λύση

Τους μπλοκάρεις όλους έναν έναν. Κανονικά. Θα πετύχεις αυτό που θέλεις αλλά δε θα εμφανίζονται ούτε αυτοί σε σένα. News feed, φωτογραφίες, σχόλια.

 

3η Λύση

Τους βάζεις όλους στην restricted εκτός από αυτό το άτομο. Θα βλέπουν ό,τι ποστ έχεις κάνει public μόνο και τίποτα άλλο.

 

4η Λύση

Αυτό που ειπώθηκε ήδη πιο πάνω. Το αφήνεις ανοιχτό και εμφανίζεσαι "on" μόνο σε αυτό το άτομο. Αποφεύγεις και τον κόπο και την κούραση των παραπάνω.

 

5η Λύση

Δεν ασχολείσαι τόσο πολύ και βγαίνεις έξω, να πιεις έναν καφέ με αυτό το άτομο. Αφού σου είναι τόσο σημαντικό. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο λογος ειναι καθαρα προσωπικος. Μμμμ. Το καλυτερο απο ολα ειναι αυτο. Απενεργοποιηση τον λογαριαμο και να φτιαξω εναν τον οποιο θα εχω φιλο το συγκεκριμενο ατομο. Χαχαχα βγαινω για καφε μαζι του απλα για το facebook ειχα την συγκεκριμενη απορια. Thanks ολους :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ο λογος ειναι η επικοινωνια μπορεις καλιστα να χρησιμοποιεις skype πχ με το ατομο αυτο . Γιατι για να λες οτι δε θες να σε βλεπει κανεις αλλος , καταλαβαινω οτι δεν το πολυψηνεις το facebook

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Αν ο λογος ειναι η επικοινωνια μπορεις καλιστα να χρησιμοποιεις skype πχ με το ατομο αυτο . Γιατι για να λες οτι δε θες να σε βλεπει κανεις αλλος , καταλαβαινω οτι δεν το πολυψηνεις το facebook</p>

 

Ναι αυτό είναι σωστό τώρα που τα ξαναδιάβασα. Επίσης τους σβήνεις απλά από φίλους κ τέρμα. Γτ να τους δώσεις και εξηγήσεις;

 

Στάλθηκε από το κινητό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ηθελα. Να μην φαινομαι καν γενικοτερα στο facebook! Να πατουν στην αναζητηση και να ειναι σαν να μην υπαρχω και να φαινομαι μονο σε ενα ατομο. Ειναι καπως κουραστικο να ξεκιναω να τους κανω ολους block και παλι θα φαινομαι. Μονο ετσι. Διαγραφη αυτον που εχω και φτιαχνω ενα ξεκαρφωτο μονο με αυτο το ατομο. Δεν εχει skype δυστυχως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απενεργοποίηση αν νομίζεις ότι κάποια στιγμή θα το ανοίξεις πάλι.

 

Διαγραφή αν είσαι σίγουρος ότι θες να το σβήσεις εντελώς (τα λαμόγια το έκρυψαν πολύ καλά)

https://www.facebook.com/help/delete_account

 

 

Το skype έχει ενσωματωθεί εδώ και πολύ καιρό με τον messenger (λογαριασμό hotmail δλδ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπα? Νομιζα οτι υπαρχει μονο η επιλογη απενεργοποιησης. Οι κουφαλες που το ειχαν? Χαχαχα διαγραφη μαλλον ευχαριστω και παλι! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...