Προς το περιεχόμενο

Note 4


KAKADI

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποιος ο λόγος να αλλάξεις το Note 3? Κολλάει πουθενά?

 

Ο μόνος λόγος να αλλάξεις τηλέφωνο είναι καθαρά prestige, οπότε και πληρώνεις, και δεν το σκέφτεσαι και καθόλου.

 

Όπως και με όλες τις ναυαρχίδες, δεν χρειάζεται αλλαγή κάθε χρόνο... Οι αλλαγές είναι πολύ μικρές, και η απόδοση τους δεν θα έχει καμία διαφορά σε πραγματικές συνθήκες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το πενακι φιλε ειναι μεγαλο + και δε το αλλαζω με τιποτα..

 

Snapdragon εχουν φερει στανταρ αυτο.. Πως το δικαιολογεις αυτο που λες ομως?

επειδή φαίνεσαι χρήστης που σου αρέσει η επεξεργαστική ισχύ , ο snapdragon είναι χιλιοφορεμένος και έχουμε βαρεθεί να μπαίνει και στην κουτσή μαρία από κινητά. συν τις άλλης ο exynos είναι και 64 μπιτ άρα πιο future proof και έχει πολύ καλλίτερες επιδόσεις από τον προηγούμενο.δεν είναι τυχαίο που την έκδοση με τον exynos επίτηδες την εφοδίασε με μόνο 3 gb ram αντί για παραπάνω μόνο και μόνο για να μη δώσει την αίσθηση της αδικίας στις αγορές που θα κυκλοφορήσει το snapdragon.

εξάλλου και τώρα snapdragon έχεις ,πόση διαφόρα νομίζεις πως θα κάνει  ένα μικρό update στον επεξεργαστή. για αυτό το λόγο νομίζω πως η έκδοση με τον exynos είναι μονόδρομος για αυτό το τηλέφωνο. 

Επεξ/σία από gdriver
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος που θέλει να το πάρει από μεγάλη αλυσίδα και όχι σκρουτζομαγαζο ας περιμένει τα Χριστούγεννα που συνήθως η Sammy δίνει και κουπόνι!

Sent from my Lumia 925

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

δεν είναι τυχαίο που την έκδοση με τον exynos επίτηδες την εφοδίασε με μόνο 3 gb ram αντί για παραπάνω μόνο και μόνο για να μη δώσει την αίσθηση της αδικίας στις αγορές που θα κυκλοφορήσει το snapdragon.

 

Τι εννοεις με αυτο? Ιδια ram εχει και o snap και ο exynos, δεν ειναι να πεις πως στον εναν εδωσε παραπανω.  Παντως κι εγω θα επελεγα το μοντελο με exynos (και με ψιλοβλεπω να το επιλεγω τελικα καποια στιγμη), αν και η sammy νομιζω πως το εχει κλειδωσει στα 32bit. Βεβαια αυτα σπανε απο τους xda developers συνηθως ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος ο λόγος να αλλάξεις το Note 3? Κολλάει πουθενά? <br><br> Ο μόνος λόγος να αλλάξεις τηλέφωνο είναι καθαρά prestige, οπότε και πληρώνεις, και δεν το σκέφτεσαι και καθόλου. <br><br> Όπως και με όλες τις ναυαρχίδες, δεν χρειάζεται αλλαγή κάθε χρόνο... Οι αλλαγές είναι πολύ μικρές, και η απόδοση τους δεν θα έχει καμία διαφορά σε πραγματικές συνθήκες.

 

Ίσως να έχεις δίκιο.. Δεν έχω αποφασίσει ακόμα να σου πω την αλήθεια αν κ όντως το note 3 μέχρι τώρα έχει αποδειχθεί διαμάντι..

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια τελικα πηρα το Note 4 με τον exynos της samsung απο το Stechi στα 738.. Οποτε πολωντας και το 3αρι μου, μια χαρα 400 ολα με flip wallet της sammy 64gb και μνημη class 10..

Απο Ουγγαρια ειναι το τηλεφωνο οποτε full εγγυηση και πολυ πολυ μα πολυ δυνατο..

 

Ευχαριστω ολους για τις γνωμες, μα πιο πολυ το φιλο gdriver γτ μετα απ το σχολιο του μπηκα στο τρυπακι να ψαχνω για το exynos..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σ φιλε και μεγεια το εργαλειο :-)

Απλα μια σκεψη που εχω οσο αναφορα τον εξυνος..Εφόσον δεν κυκλοφορει επισημά στην ελλαδα παρα μονο ο σναπντραγκον αν χτυπα ξυλο γινει μαλακια και θες καποια επισκευή θα μπορουν εδώ στην αντιπροσωπεια να σε εξυπηρετησουν?

από γραφικα τι λεει γιατι αποτι διαβαζω υστερει λιγο σε αυτό σε σχεση με την αντρενο που εχει ο σναπ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σ φιλε και μεγεια το εργαλειο :-)

Απλα μια σκεψη που εχω οσο αναφορα τον εξυνος..Εφόσον δεν κυκλοφορει επισημά στην ελλαδα παρα μονο ο σναπντραγκον αν χτυπα ξυλο γινει μαλακια και θες καποια επισκευή θα μπορουν εδώ στην αντιπροσωπεια να σε εξυπηρετησουν?

από γραφικα τι λεει γιατι αποτι διαβαζω υστερει λιγο σε αυτό σε σχεση με την αντρενο που εχει ο σναπ?

Να σαι καλα φιλε..

Αν εννοεις εγγυηση εχω φουλ καθως ειναι ευρωπαικο. Συγκεκριμενα προοριζοταν για Ουγγαρια. 

Δεν εχω ιδεα για τα γραφικα.. Αν ειχα κ το snapdragon διπλα διπλα να τα τσεκαρω θα μπορουσα να σου πω πιο ανετα..

 

Προς το παρον αυτο που μπορω να σου πω ειναι πως στα bechmarks o exynos ειναι χαλαρα μπροστα και σε singlecore αλλα και σε multicore εφαρμογες..

 

Ενδεικτικα στο geekbench 3 εβγαλα προσωπικα 4000 κ κατι ψιλα με τη πρωτη προσπαθεια μου σε multicore ενω ο snapdragon στο ιντερνετ που κοιταξα εβγαζε 3600 κ κατι ψιλα..

 

Και κατσε να δεις τη θα γινει στην 5.0 lollipop.. Η ψαλιδα αναμενεται να ανοιξει καθως θα "ξεκλειδωσει" περισσοτερο τις δυνατοτητες του 64bit exynos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτο μακαρι να γινει αλλα δεν εχει ανακοινωθει κατι απο την σαμσουνγκ...ειναι ομως προτερημα το οτι εχει την δυνατοτητα για 64μπιτ.κιεγω αυτο θα τσιμπισω μαλλον.αν θες κανε φιλε κανενα απντεϊτ με τις εντυπωσεις σου οταν περασουν καποιες μερες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι τώρα να πω για τη γρήγορη φόρτιση κατι.. Λοιπόν παιδιά σε 1 μισή ώρα απο το 2% στο 100%..

Προσωπικά θα την απενεργοποίησω για να φορτίζει πιο ομοιόμορφα η μπαταρία.. Απλα για όταν βιάζεσαι ειναι πολυ χρήσιμο το συγκεκριμένο feature..

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή την στιγμή είναι πανάκριβο το Note 4 και δεν αξίζει η αγορά του . Καλύτερα να περιμένει και να αποφασίσει σε μερικούς μήνες . 

σωστα αν περιμενεις μερικους μηνες δεν θα χασεις τοσα....ακομα και να αξιζει τωρα τα λεφτα του μην βιαστεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...