Προς το περιεχόμενο

To thread των LGBT (ΛΟΑΤ) δικαιωμάτων


Τοξοβόλος_U_K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο γάμος σαν πραγματική έννοια είναι μόνο ο θρησκευτικός, ξέρεις πολύ καλά ότι ακόμα και οι στρειτ που διαλέγουν πολίτικο γάμο από θρησκευτικό έχουν θέμα με την εκκλησία όπως δεν τους βαπτίζουν τα παιδιά, δεν τους θάβουν, δεν τους κοινωνουν κλπ κλπ. 

Μεταξύ μας, οι περισσότεροι gay χέστηκαν για το τι θα πει/κάνει η εκκλησία. Πόσο μάλλον μετά που θα πεθάνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι ακούμε εδώ μέσα μωρέεε... Ο γάμος δεν προκύπτει από καμία θρησκεία και ειδικά το χριστιανισμό. Ο γάμος υπήρχε και πολύ πριν μερικές θρησκείες που νομίζουν σήμερα ότι έχουν αποκλειστικά δικαιώματα επί αυτού. Η εκκλησία έχει δικαίωμα να αρνηθεί το θρησκευτικό γάμο, στα του οίκου της ας κάνει ότι θέλει, αλλά στα θέματα περί συμφώνου συμβίωσης και πολιτικού γάμου δεν έχει κανένα δικαίωμα να παρεμβαίνει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Anorumous, εμείς απευθυνόμαστε στη λογική και εσύ χρησιμοποιείς αποσπάσματα από το πιο βλακώδες μυθιστόρημα της παγκόσμιας λογοτεχνίας (μονο ο Κοέλιο το ανταγωνίζεται επάξια). Δεν ξέρω για ποιο λόγο παριστάνεις τον ηλίθιο και αρνείσαι να αποδεχτείς αυτά που έχουν συμβεί από το 100μχ και δώθε, αλλά ειλικρινά η επιμονή σου στην ηλιθιότητα 2000 ετών σκάει γάιδαρο.

 

Αρα ειναι ηλιθιος επειδη πιστευω καπου οκ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταξύ μας, οι περισσότεροι gay χέστηκαν για το τι θα πει/κάνει η εκκλησία. Πόσο μάλλον μετά που θα πεθάνουν.

 

οι γκει δεν φυτρωσαν υπαρχουν και οι συγγενης , τον γκει δεν το νοιαζει αλλα την μανα του που θα θελει να το θαψει και δεν θα μπορει θα την πειραζει και μαλιστα πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ο γάμος σαν πραγματική έννοια είναι μόνο ο θρησκευτικός, ξέρεις πολύ καλά ότι ακόμα και οι στρειτ που διαλέγουν πολίτικο γάμο από θρησκευτικό έχουν θέμα με την εκκλησία όπως δεν τους βαπτίζουν τα παιδιά, δεν τους θάβουν, δεν τους κοινωνουν κλπ κλπ.

τι πρόβλημα έχεις λοιπόν με τον πολιτικό δεν μπορώ να καταλάβω...

 

νομίζεις ότι νοιάζει τους gay τι κάνει/θέλει η εκκλησία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι γκει δεν φυτρωσαν υπαρχουν και οι συγγενης , τον γκει δεν το νοιαζει αλλα την μανα του που θα θελει να το θαψει και δεν θα μπορει θα την πειραζει και μαλιστα πολυ.

 

 

Πάντως η δικιά μου μάνα πριν πολλά πολλά χρόνια όταν είχα πρωτοβγεί από την ντουλάπα εισέπραξε ένα ομοφοβικό σχόλιο από την κομμώτρια της για μένα.

 

Ως τριμέγιστη τοξομάδερ καρατρολαρία την επόμενη μέρα αγόρασε ένα ροζ παντελόνι κ την ρώτησε ''πως σου φαίνεται αυτό το παντελόνι για τον γιο μου?Λέω να του το κάνω δώρο''.

 

Τρου στορυ.Γελάμε ακόμα κ σήμερα με αυτό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα σου δεν είναι πως μια μάνα θα θάψει το παιδί της, αλλά οτι δε θα μπορεί να του κάνει χριστιανική ταφή;;;;

 

Ρε φίλε, ρώτα μια οποιαδήποτε μανα που έχει χάσει το παιδί της αν το ήθελε ζωντανό και ομοφυλόφιλο ή νεκρό και θαμμένο χριστιανικά!!!!!!

 

Τρολάρεις, δεν μπορεί να υπάρχει άνθρωπος που να πιστεύει αυτά που γράφεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασε και το υπόλοιπο μηνυμα.

 

Ναι το διαβασα και λιγο πολυ λες το ιδιο οτι ειμαι ζωο, ηλίθιος, αμορφωτος, κολλημενος, υποαναπτυκος, καθηστερημενος και πολλα αλλα επειδη διαφωνω μαζι σου.

 

Αν και εχεις διαβασει για τον διαφωτισμο μαλλον δεν εισαι και πολυ φαν του Δε συμφωνώ ούτε με μια λέξη από όσα λες, αλλά θα υπερασπίζω και με το τίμημα της ζωής μου ακόμη, το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες όσα πρεσβεύεις

Πάντως η δικιά μου μάνα πριν πολλά πολλά χρόνια όταν είχα πρωτοβγεί από την ντουλάπα εισέπραξε ένα ομοφοβικό σχόλιο από την κομμώτρια της για μένα.

 

Ως τριμέγιστη τοξομάδερ καρατρολαρία την επόμενη μέρα αγόρασε ένα ροζ παντελόνι κ την ρώτησε ''πως σου φαίνεται αυτό το παντελόνι για τον γιο μου?Λέω να του το κάνω δώρο''.

 

Τρου στορυ.Γελάμε ακόμα κ σήμερα με αυτό.

 

Δεν ειναι ολες οι μανες σαν την μανα σου ξερεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα σου δεν είναι πως μια μάνα θα θάψει το παιδί της, αλλά οτι δε θα μπορεί να του κάνει χριστιανική ταφή;;;;

 

Ρε φίλε, ρώτα μια οποιαδήποτε μανα που έχει χάσει το παιδί της αν το ήθελε ζωντανό και ομοφυλόφιλο ή νεκρό και θαμμένο χριστιανικά!!!!!!

 

Τρολάρεις, δεν μπορεί να υπάρχει άνθρωπος που να πιστεύει αυτά που γράφεις!

 

Αυτο καταλαβες ? Ολοι θα πεθανουμε δυστηχως εγω μεσα σε 3 χρονια στα 30 μου εχασα μανα, πατερα και γιαγια σιγουρα μακαρι να ζουσαν αλλα αφου πεθαναν δεν θα ηθελα να ειχα και αλλα κολληματα και τρεξιματα σε αυτη την στιγμη οπως πχ να μην τους θαβουν..

Και το μανα ηταν παραδειγμα μπορει να ειναι αδερφος, θειος ξαδερφος κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν ειναι ολες οι μανες σαν την μανα σου ξερεις.

Ίσως θα έπρεπε κάθε μανα να αγαπάει  και να  υπερασπίζεται το παιδι της όπως ακριβώς είναι και να μην την ενδιαφέρει τι θα πει η κοινωνία και η εκκλησια. Σημασία έχει να αναθρέψει καλα τα παιδιά της με αρχες, όχι να του μάθει να κάνει διακρίσεις και να ζει μεσα σε αυτές.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ότι είσαι ελεύθερος να τα πεις δεν σημαίνει ότι γλυτώνεις κριτική ή κράξιμο...

 

οταν κραζεις  καποιον προσεχε τι σου λεω κραζεις οχι κανεις εποικοδομητική κριτικη σημαινει οτι δεν τον σεβεσαι δηλαδη στην ουσια του μιλας ειτε για να σπασεις πλακα με την παρτυ του ειτε για να μην σε που φασιστα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το διαβασα και λιγο πολυ λες το ιδιο οτι ειμαι ζωο, ηλίθιος, αμορφωτος, κολλημενος, υποαναπτυκος, καθηστερημενος και πολλα αλλα επειδη διαφωνω μαζι σου.

 

Αν και εχεις διαβασει για τον διαφωτισμο μαλλον δεν εισαι και πολυ φαν του Δε συμφωνώ ούτε με μια λέξη από όσα λες, αλλά θα υπερασπίζω και με το τίμημα της ζωής μου ακόμη, το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες όσα πρεσβεύεις

 

Δεν ειναι ολες οι μανες σαν την μανα σου ξερεις.

 

1. Δε νομίζω ότι σου απαγόρευσε κανείς να λες την άποψη σου, εγώ εξέφρασα το θαυμασμό μου για την άγνοια σου 1900 χρόνων ανθρώπινου πολιτισμού και

 

2. Οι πρώτες 11 λέξεις της διακήρυξης των δικαιωμάτων του ανθρώπου, Αυγουστος 1789: "Οι άνθρωποι γεννιούνται ελεύθεροι και παραμένουν ελεύθεροι και έχουν ίσα δικαιώματα.". Αποδέξου την.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...