Προς το περιεχόμενο

To thread των LGBT (ΛΟΑΤ) δικαιωμάτων


Τοξοβόλος_U_K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το οποίο μαγειρευτό φαγητό είναι πιο ακριβό.

Εεε, όχι.

Πόσο στοιχίζουν, τρία πιτόγυρα συν μια κόκα για να χορτάσει ένας χοντρός και πόσο στοιχίζει μια κατσαρόλα φασολάδα και ένα τσάι; Αντίστοιχα και για πρωινό, μεσημεριανό, κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εεε, όχι.

Πόσο στοιχίζουν, τρία πιτόγυρα συν μια κόκα για να χορτάσει ένας χοντρός και πόσο στοιχίζει μια κατσαρόλα φασολάδα και ένα τσάι; Αντίστοιχα και για πρωινό, μεσημεριανό, κτλ

 

Άσχετα που ούτε εσύ ούτε εγώ θα χορταίναμε με φασολάδα, λες το αντίθετο από αυτό που υποστηρίζει η πλειοψηφία των ερευνών.

 

http://www.institutefornaturalhealing.com/2011/04/the-economics-of-obesity-why-are-poor-people-fat/

 

What he found is that he could buy well over 1,000 calories of cookies or potato chips. But his dollar would only buy 250 calories of carrots.

 

 

Το Μεξικό που είναι χαρακτηριστικό του η φτώχεια είναι από τις πρώτες χώρες στην παχυσαρκία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2. Υπάρχουν πάρα πολλά ζευγάρια ομοφυλόφιλων (ανδρών και γυναικών) που συζούν ήδη!!! Το πρόβλημα τους δεν είναι η συστέγαση, αλλά πως δεν είναι νομικά κατοχυρωμένοι με τον τρόπο που είναι τα ετεροφυλόφιλα ζευγάρια. Ας πούμε για παράδειγμα, κοινή ασφάλεια υγείας, κληρονομικά  δικαιώματα, φορολογικές ελαφρύνσεις, υιοθεσία και άλλα παρόμοια. Κατανοητό τώρα;;;

 

 

Αυτό λύνεται εύκολα με το σύμφωνο συμβίωσης

Εγώ λέω να αρχίσουμε να ζυγίζουμε όλους τους άνεργους και όποιους τους βρούμε υπέρβαρους πάνω από 10 κιλά να τους γαμήσουμε στη φορολογία για φοροδιαφυγή. Δημοψήφισμα αύριο. Αν δεν έχεις δουλειά, δεν έχεις να φας, οπότε είσαι αδύνατος.

 

Φυσικα και μπορεις δημοκρατια εχουμε βγες και καντο , βεβαια πρεπει να το ψαξεις και να εξαιρεσεις ανθρωπους που ειναι υπερβαρη λογο ασθενειας οχι τιποτα αλλο μην πληρωσουν το μισος σου για μενα ανθρωποι που δεν φταινε,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετα που ούτε εσύ ούτε εγώ θα χορταίναμε με φασολάδα, λες το αντίθετο από αυτό που υποστηρίζει η πλειοψηφία των ερευνών.

 

http://www.institutefornaturalhealing.com/2011/04/the-economics-of-obesity-why-are-poor-people-fat/

 

 

 

 

Το Μεξικό που είναι χαρακτηριστικό του η φτώχεια είναι από τις πρώτες χώρες στην παχυσαρκία.

Σοβαρά τώρα, τρολάρεις ή δεν έχεις ψωνίσει για να μαγειρέψεις ποτέ σου;

Ξέρεις πόσα καρότα αγοράζεις με ένα ευρώ; Πριν ένα μήνα στην λαϊκή ένα καφάσι ολόκληρο αγόρασα.

Και καφάσι να μην είναι, είναι κιλό σίγουρα. Τρία στομάχια γεμίζεις με ένα κιλό καρότα.

Με πέντε ευρώ την μέρα άνετα μαγειρεύεις για μεσημέρι και βράδυ και αν φροντίσεις καλά τις αγορές σου σου φτάνουν και για σαλάτα. Και ναι, με μια κατσαρόλα φασολάδα χορταίνει άνθρωπος 150 κιλά, όχι απλά εσύ κι εγώ. Κανόνισε πόσα πιτόγυρα θέλει αντίστοιχα και πόσα λεφτά. Η βαριεστημάρα, κατάθλιψη, και το γρήγορο στο junk food είναι που παχαίνει, όχι τα λεφτά που χρειάζονται.

Χρήματα χρειάζονται για συγκεκριμένες δίαιτες, πχ διαβητικού που πρέπει να περιοριστούν στο ελάχιστο δυνατόν οι υδατάνθρακες και τα κρέατα και πρέπει να αυξηθούν κατά πολύ τα ψάρια, φρούτα φρέσκα και ψάρια.

Την περασμένη βδομάδα ένα ταψί γεμιστά έκανα και έτρωγα τρεις μέρες (μου βγήκαν περισσότερα, άλλη φορά διήμερο θα κανονίζω). Σύνολο 12 ευρώ μου στοίχισε, συν σαλάτα έτοιμη κομμένη από το σούπερ 1 ευρώ, 13 όλα μαζί.

Για λογάριασε σε πατατάκια και μπισκότα και πιτόγυρα τρεις μέρες πόσα θα πλήρωνα για να χορτάσω.

 

 

Αυτό λύνεται εύκολα με το σύμφωνο συμβίωσης

Ελλάδα σύμφωνο συμβίωσης δεν νομίζω να ισχύει

 

Φυσικα και μπορεις δημοκρατια εχουμε βγες και καντο , βεβαια πρεπει να το ψαξεις και να εξαιρεσεις ανθρωπους που ειναι υπερβαρη λογο ασθενειας οχι τιποτα αλλο μην πληρωσουν το μισος σου για μενα ανθρωποι που δεν φταινε,

Πόσοι να είναι αυτοί που έχουν παχύνει από ενέσεις κορτιζόνης;

Και πόσοι να είναι πάνω από 160 κιλά, που τότε μιλάμε για αρρώστους από πάχος;

Οι υπόλοιποι, φορολογία.

Ή θα είμαστε με όλους δίκαιοι, ή θα τους παίρνει όλους ο διάολος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά τώρα, τρολάρεις ή δεν έχεις ψωνίσει για να μαγειρέψεις ποτέ σου;

Ξέρεις πόσα καρολτα αγοράζεις με ένα ευρώ; Πριν ένα μήνα στην λαϊκή ένα καφάσι ολόκληρο αγόρασα.

Και καφάσι να μην είναι, είναι κιλό σίγουρα. Τρία στομάχια γεμίζεις με ένα κιλό καρότα.

Με πέντε ευρώ την μέρα άνετα μαγειρεύεις για μεσημέρι και βράδυ και αν φροντίσεις καλά τις αγορές σου σου φτάνουν και για σαλάτα. Και ναι, με μια κατσαρόλα φασολάδα χορταίνει άνθρωπος 150 κιλά, όχι απλά εσύ κι εγώ. Κανόνισε πόσα πιτόγυρα θέλει αντίστοιχα και πόσα λεφτά. Η βαριεστημάρα, κατάθλιψη, και το γρήγορο στο junk food είναι που παχαίνει, όχι τα λεφτά που χρειάζονται.

Χρήματα χρειάζονται για συγκεκριμένες δίαιτες, πχ διαβητικού που πρέπει να περιοριστούν στο ελάχιστο δυνατόν οι υδατάνθρακες και τα κρέατα και πρέπει να αυξηθούν κατά πολύ τα ψάρια, φρούτα φρέσκα και ψάρια.

Την περασμένη βδομάδα ένα ταψί γεμιστά έκανα και έτρωγα τρεις μέρες (μου βγήκαν περισσότερα, άλλη φορά διήμερο θα κανονίζω). Σύνολο 12 ευρώ μου στοίχισε, συν σαλάτα έτοιμη κομμένη από το σούπερ 1 ευρώ, 13 όλα μαζί.

Για λογάριασε σε πατατάκια και μπισκότα και πιτόγυρα τρεις μέρες πόσα θα πλήρωνα για να χορτάσω.

 

 

 

 

Ελλάδα σύμφωνο συμβίωσης δεν νομίζω να ισχύει

 

Φυσικα και μπορεις δημοκρατια εχουμε βγες και καντο , βεβαια πρεπει να το ψαξεις και να εξαιρεσεις ανθρωπους που ειναι υπερβαρη λογο ασθενειας οχι τιποτα αλλο μην πληρωσουν το μισος σου για μενα ανθρωποι που δεν φταινε,

 

Πόσοι να είναι αυτοί που έχουν παχύνει από ενέσεις κορτιζόνης;

Και πόσοι να είναι πάνω από 160 κιλά, που τότε μιλάμε για αρρώστους από πάχος;

Οι υπόλοιποι, φορολογία.

Ή θα είμαστε με όλους δίκαιοι, ή θα τους παίρνει όλους ο διάολος.

 

 

Ας μπει λοιπον σύμφωνο συμβίωσης και οχι γαμος

Δικαιο ειναι αυτο που θελει ο λαος για αυτο ειπα πολλα ποστ πριν για δημοψηφισμα, αν ο λαος θελει οι χοντροι να πληρωνουν φορο τοτε θα το σεβαστω γιατι σεβομαι την δημοκρατια με τα θετικα και τα αρνητικα της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάντε και δημοψήφισμα για το ποιο κωλόχαρτο θα αγοράσετε αν είναι. Δημοψηφίσματα δεν γίνονται έτσι απλα επειδή γουστάρει κάποιος. Ξεκολλάτε λεμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μπει λοιπον σύμφωνο συμβίωσης και οχι γαμος

Δικαιο ειναι αυτο που θελει ο λαος για αυτο ειπα πολλα ποστ πριν για δημοψηφισμα, αν ο λαος θελει οι χοντροι να πληρωνουν φορο τοτε θα το σεβαστω γιατι σεβομαι την δημοκρατια με τα θετικα και τα αρνητικα της.

Πόσους αιώνες θα περίμεναν οι μαύροι για να αποκτήσουν δικαίωμα ψήφου αν περίμεναν στα δημοψηφίσματα των λευκών;

Οι γυναίκες περιμένοντας τα δημοψηφίσματα των αντρών;

 

Κι εσένα προσωπικά τι σε πειράζει να γίνεται γάμος;

Έχω μια καλύτερη ιδέα, να καταργηθεί τελείως ο γάμος και να υπάρχουν μόνο σύμφωνα συμβιώσεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δικαιο ειναι αυτο που θελει ο λαος για αυτο ειπα πολλα ποστ πριν για δημοψηφισμα, αν ο λαος θελει οι χοντροι να πληρωνουν φορο τοτε θα το σεβαστω γιατι σεβομαι την δημοκρατια με τα θετικα και τα αρνητικα της.

ναι ας κάνουμε δημοψήφισμα για τα ανθρώπινα δικαιώματα, seems legit...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό λύνεται εύκολα με το σύμφωνο συμβίωσης

 

 

Σωστά.Αλλά εμείς δε ζητάμε μόνο την νομική κατοχύρωση μας.Αν κ απείρως σημαντική εμείς ζητάμε επιπρόσθετα την ουσιαστική ισότητα μας,ζητάμε να μπούμε ισότιμα στο μεινστρημ, ζητάμε οι σχέσεις μας να κανονικοποιηθούν κοινωνικά.

 

Το δόγμα separate but equal πέθανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσους αιώνες θα περίμεναν οι μαύροι για να αποκτήσουν δικαίωμα ψήφου αν περίμεναν στα δημοψηφίσματα των λευκών;

Οι γυναίκες περιμένοντας τα δημοψηφίσματα των αντρών;

 

Κι εσένα προσωπικά τι σε πειράζει να γίνεται γάμος;

Έχω μια καλύτερη ιδέα, να καταργηθεί τελείως ο γάμος και να υπάρχουν μόνο σύμφωνα συμβιώσεων.

 

Μιλάμε για τρόπους χωρίς βια αν φτάσουμε στο σημείο να γίνονται συμπλοκές μεταξύ ματ και γκέι τότε νομίζω θα έχουμε ξεφύγει.

 

Ο γάμος είναι μια πράξη που προκύπτει από την θρησκεία (καὶ ἔσονται οἱ δύο εἰς σάρκα μίαν, Ους ο Θεός συνέζευξεν, άνθρωπος μη χωριζέτω), γιατί οι γκέι δεν θέλουν μόνο σύμφωνα συμβιώσεων αλλά γάμο αφου από τα σύμφωνα εξασφαλίζονται τα δικαιώματα τους για θέματα νομικά όπως κληρονομιάς κλπ κλπ.

Σωστά.Αλλά εμείς δε ζητάμε μόνο την νομική κατοχύρωση μας.Αν κ απείρως σημαντική εμείς ζητάμε επιπρόσθετα την ουσιαστική ισότητα μας,ζητάμε να μπούμε ισότιμα στο μεινστρημ, ζητάμε οι σχέσεις μας να κανονικοποιηθούν κοινωνικά.

 

Το δόγμα separate but equal πέθανε.

 

Δεν μπορείτε να είσθε ίσοι γιατί μιλάμε για γάμο που είναι θρησκευτικό μυστήριο και όπως καλά ξέρεις η εκκλησία δεν σας αποδέχεται, σαν πολίτες όμως του κράτους μπορείτε και πρέπει να είσθε μέσω σύμφωνο συμβίωσης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ο γάμος είναι μια πράξη που προκύπτει από την θρησκεία (καὶ ἔσονται οἱ δύο εἰς σάρκα μίαν, Ους ο Θεός συνέζευξεν, άνθρωπος μη χωριζέτω), γιατί οι γκέι δεν θέλουν μόνο σύμφωνα συμβιώσεων αλλά γάμο αφου από τα σύμφωνα εξασφαλίζονται τα δικαιώματα τους για θέματα νομικά όπως κληρονομιάς κλπ κλπ.

γι' αυτό άθρησκοι/άθεοι/κτλπ δεν μπορούν να κάνουν πολιτικό γάμο?

 

oh wait...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Anorumous, εμείς απευθυνόμαστε στη λογική και εσύ χρησιμοποιείς αποσπάσματα από το πιο βλακώδες μυθιστόρημα της παγκόσμιας λογοτεχνίας (μονο ο Κοέλιο το ανταγωνίζεται επάξια). Δεν ξέρω για ποιο λόγο παριστάνεις τον ηλίθιο και αρνείσαι να αποδεχτείς αυτά που έχουν συμβεί από το 100μχ και δώθε, αλλά ειλικρινά η επιμονή σου στην ηλιθιότητα 2000 ετών σκάει γάιδαρο.

 

Αρνείσαι ότι ξεπεράσαμε το Βυζάντιο και το μεσαίωνα, αρνείσαι τις κατακτήσεις του διαφωτισμού, αρνείσαι το σύγχρονο νομικό πολιτισμό, αρνείσαι την ισότητα μεταξύ των ανθρώπων, αρνείσαι να καταλάβεις ότι η δημοκρατία ουδέποτε υπήρξε οχλοκρατία, αρνείσαι την ανθρώπινη -και όχι μονο- φύση. Ειλικρινά, έχεις πάει σχολείο; Έχεις διαβάςει ποτέ λογοτεχνία ή φιλοσοφία; Εχείς πάει Σε ένα μουσείο ή σε ένα θέατρο ποτέ σου;

Δεν μπορεί να υπάρχουν άνθρωποι τόσο απαίδευτοι όσο η ιντερνετική σου περσόνα!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γι' αυτό άθρησκοι/άθεοι/κτλπ δεν μπορούν να κάνουν πολιτικό γάμο?

 

oh wait...

 

Ο γάμος σαν πραγματική έννοια είναι μόνο ο θρησκευτικός, ξέρεις πολύ καλά ότι ακόμα και οι στρειτ που διαλέγουν πολίτικο γάμο από θρησκευτικό έχουν θέμα με την εκκλησία όπως δεν τους βαπτίζουν τα παιδιά, δεν τους θάβουν, δεν τους κοινωνουν κλπ κλπ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...