Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft δεσμεύεται να αναβαθμίσει όλα τα WP8 Lumia μοντέλα σε Windows 10


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω που εκανα τη μεταβαση σε WP ειμαι υπερευχαριστημενος. Δεν τους λειπει τπτ και τρεχουν αψογα.

 

Ολα τα android 3ετιας και πανω διαθετουν περισσοτερα feature απο οτι τα wp10, οποτε δεν χρειαζονται αναβαθμιση.

Δεν ξερω ποια εκδοση WP εχεις δει, αλλα δεν λειπει κατι απο την 8.1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 65
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ηταν σχεδον βεβαιο οτι τα μοντελα του 2012(WP8),θα τα προσγειωνε μεχρι τα windows 10.Αλλα μεχρι εκει θα μεινουν.

Αν και δεν εχει σημασια,γιατι ο στοχος ηταν να φτανουν το "one store&one family product"!

Ουτε τα status bar,oυτε να βελτιωσουν καμια ελλειψη,ειχε ιδιαιτερη σημασια,τοσο για τους χρηστες,οσο και για την ιδια την MS!

Για τους χρήστες σίγουρα δεν έχει καμία σημασία, αφού υπάρχουν οι άλλες δύο πλατφόρμες.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίρνεις τηλέφωνο με 70 ευρώ πριν 2 χρόνια (το Lumia 520), σε αναβαθμίζει σε 8.1 και τώρα θα σε αναβαθμίσει σε 10 του χρόνου. 

Με 70 ευρώ και είσαι μέσα στα πράγματα για τόσα χρόνια.

 

Και μετά κάποιοι βρίζουν τη Microsoft.

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι εχω το 520 και κάθε δίμηνο σκάει και ένα major η minor update ούτε στα πιο τρελά μου όνειρα το περίμενα! Το έχω απο εποχή wp8 που είχε πολλές ελλέιψεις, και σήμερα θεωρώ ότι είναι ένα πλήρες smartphone. Το ότι θα με πάει αυτό το κινητό στην εποχή των wp10 δεν το φανταζόμουν ποτέ. Σήμερα δεν μπορώ να πω ότι λείπει κάτι απο το τηλέφωνο και περιμένω με ανυπομονησία να δω τι άλλο θα ενσωματωθεί. Χθες ήρθε πάλι καινούριο update στην developers preview. 

 

Οσα android είχα πριν ήταν στην περιοχή των 200 περίπου ευρώ και δεν με άφησαν ικανοποιημένο. Δεν είναι το store τους που δεν ήταν πλήρες, ή ότι το android δεν είναι καλό λειτουργικό. Είναι ότι πρέπει να έχεις κινητό android με καλό hardware για να μην συναντας καθυστερήσεις και lag. Κάτι που τότε μεταφραζόταν σε κινητό άνω των 300 ευρώ. Σήμερα ακούω βελτιώθηκε η κατάσταση και σε φθηνότερα android, αλλα με την lag free εμπειριά και την απλότητα χρήσης των wp που συνηθισα, δεν γύριζω πίσω.

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο στην MS και αναμένουμε μια συσκευή σαν το 930 με το λογότυπο

Της πια...Είναι το επόμενο σμαρτφόουν που θα αφήσει εποχή πιστεύω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα το είχε πει και πιο παλιά άλλωστε ότι τα WP θα έχουν 36 μήνες υποστήριξη. Ας το ακούνε αυτό κάποιοι (android)

 

Άλλο υποστήριξη, άλλο αναβάθμιση.

Υποστήριξη είναι η δέσμευση ότι θα συνεχίσει να εξελίσσει το λειτουργικό που σου έδωσε, ώστε να μπορεί να ανταποκριθεί στις απαιτήσεις της εποχής. Πχ, αν αύριο μια εφαρμογή αρκετά διαδεδομένη δεν λειτουργεί στο κινητό σου επειδή άλλαξε τρόπο λειτουργίας, η εταιρία που σου υποσχέθηκε υποστήριξη οφείλει να ψάξει να βρει τρόπο να την κάνει να δουλεύει στο κινητό σου. Υποστηρίζει το προϊόν της δηλαδή να είναι συμβατό με τα τρέχοντα στάνταρ.

 

Αναβάθμιση είναι εντελώς άλλο πράγμα. Σου δίνει το νέο λειτουργικό πάνω στο οποίο θα χτιστούν όλες οι επόμενες εφαρμογές σε βάθος χρόνου. Στην ουσία αντί να προσπαθεί να εξελίξει το παλιό λειτουργικό πάνω στις τρέχουσες εφαρμογές, κάνει το αντίθετο. Και αυτό είναι πολύ μεγάλη υπόθεση, ειδικά όταν εδώ και 2 χρόνια όλες οι αναβαθμίσεις είναι lag free. Δείχνει δουλειά και σοβαρότητα από πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως και λογω ανταγωνισμου η M$ αρχιζει να προσφερει πραγμα. Και οσο για τις εφαρμογες που λενε ολοι οτι δεν εχει και δεν εχει,εγω προσωπικα απο την μεταβαση μου απο Ios ειδα οτι μια χαρα εφαρμογες εχει, και σε ποιοτητα και σε αριθμο.Σιγουρα εχει λιγοτερες απο τον ανταγωνισμο,αλλα εχει τις περισσοτερες εφαρμογες που χρειαζεται ενας μεσος χρηστης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο υποστήριξη, άλλο αναβάθμιση.

Υποστήριξη είναι η δέσμευση ότι θα συνεχίσει να εξελίσσει το λειτουργικό που σου έδωσε, ώστε να μπορεί να ανταποκριθεί στις απαιτήσεις της εποχής. Πχ, αν αύριο μια εφαρμογή αρκετά διαδεδομένη δεν λειτουργεί στο κινητό σου επειδή άλλαξε τρόπο λειτουργίας, η εταιρία που σου υποσχέθηκε υποστήριξη οφείλει να ψάξει να βρει τρόπο να την κάνει να δουλεύει στο κινητό σου. Υποστηρίζει το προϊόν της δηλαδή να είναι συμβατό με τα τρέχοντα στάνταρ.

 

Αναβάθμιση είναι εντελώς άλλο πράγμα. Σου δίνει το νέο λειτουργικό πάνω στο οποίο θα χτιστούν όλες οι επόμενες εφαρμογές σε βάθος χρόνου. Στην ουσία αντί να προσπαθεί να εξελίξει το παλιό λειτουργικό πάνω στις τρέχουσες εφαρμογές, κάνει το αντίθετο. Και αυτό είναι πολύ μεγάλη υπόθεση, ειδικά όταν εδώ και 2 χρόνια όλες οι αναβαθμίσεις είναι lag free. Δείχνει δουλειά και σοβαρότητα από πίσω.

Κάνεις λάθος.

Στα windows phone μιλάμε και υποστήριξη και για αναβάθμιση. Γιατί και νέα features μπαίνουν και παλιότερα προβλήματα λύνονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τους χρήστες σίγουρα δεν έχει καμία σημασία, αφού υπάρχουν οι άλλες δύο πλατφόρμες.

Τους χρηστες των WP,που ΔΕΝ γουσταρουν τις αλλες 2 πλατφορμες και δεν αλλαζουν κινητο καθε 1-2 χρονια.Γι'αυτους μιλω!

Τωρα ειμαστε ΟΚ,το ξεκαθαρισαμε ή δεν ... ακομη?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δε φτιαξουν το viber και το messenger και οποιοδηποτε αλλο message app δεν ξαναγυρναω. Φυσικα ομως ειναι και το μονο λογισμικο απο το οποιο δεν ειχα παραπονο (περαν αυτου που μολις ανεφερα) αλλα να πρεπει να ανοιγω την εφαρμογη για κα8ε μηνυμα που μου ερχεται αντι να μου το πεταει στην οθονη και να απανταω οπως στο g2 μου ειναι πολυ χρονοβορο και σπαστικο! Περαν τουτου η εναλλαγη μεταξυ εφαρμογων ομως ηταν κλασης αλαγκαριστη και γρηγοροτερη απο το android μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα το είχε πει και πιο παλιά άλλωστε ότι τα WP θα έχουν 36 μήνες υποστήριξη. Ας το ακούνε αυτό κάποιοι (android)

To 520 ειναι συσκευη του '13. Το Nexus 4 ειναι συσκευη του '12 και εχει ηδη κλεισει 48 μηνες. Ολα τα nexus και play edition θα παρουν Lollipop. 

Τωρα, αν νομιζεις οτι για το αλκατελ ποπ του '14 που θα μεινει στο kit-kat ευθυνεται η Google και το Android καπου εχεις μπερδευτει. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάλα θα κάνουν. Για μένα χάσανε πολύ καιρό με τα Win 8/ 8.1.

 

Επαγγελματικά αν δουλεύουν όπως το διαφημίζουν θα μπορέσουν να αντικαταστήσουν οποιοδήποτε σύστημα.

 

Offtopic:

 

Βλέποντας το τελευταίο επεισόδιo Doctor Who, ακούγεται η θεϊκή ατάκα στο "Afterlife"(εκεί που πάνε μετά ζωής) :

Νεκρός: You have Ipads here?
Ξεναγός: Of course, and Steve Jobs.

 

Offtopic Τέρμα:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...