Προς το περιεχόμενο

TV 40'samsung full hd 100hz 299€ mediamarkt για αυριο σαββατο


NICK1982

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μας 'χαριζουν" γαιδαρο και τον κοιταμε στα δοντια.... Λεω εγω! Για τα λεφτα της φαινεται πολυ καλη τηλεοραση, οποιος εψαχνε για αγορα σε αυτα τα χρηματα να την παρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 76
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μας 'χαριζουν" γαιδαρο και τον κοιταμε στα δοντια.... Λεω εγω! Για τα λεφτα της φαινεται πολυ καλη τηλεοραση, οποιος εψαχνε για αγορα σε αυτα τα χρηματα να την παρει

Όντως απλά σκέφτομαι αν αξίζει να δώσω άλλα 100 για την smart. Όπως λέει και στο σάιτ που έβαλε ο φίλος

 

Picture quality

The H5500 delivers good picture quality for the price. It uses the same kind of LED-backlit panel as the Series 6 models, with a Full HD resolution of 1920 x 1080 pixels. The screen is capable of reaching very dark blacks, enabling it to deliver a very effective dynamic range with plenty of contrast and shadow detail. Viewing angles are reasonably wide too.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά ρε παιδιά έχει Bug το σάιτ ή μου παίζουν με τα νευρα. Το έκανα παραγγελία και βγάζει ότι το προϊόν έχει παραληφθεί...

Τη γίνεται το έχει δεί κανένας αυτό;

 

Αγορά απο ΚΟΤΣΟΒΟΛΟ

 

 

kotsovolos.jpg

Επεξ/σία από LeoNaXe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως υπο γωνια δ βλεπω τηλεοραση και απορω  πως αυτο αποθαρρυνει μερικους να μην την παρουν

Όπως τα γράφει ο "ThReSh" στο post που σου απάντησε & παραθέτω από κάτω, κι όχι μόνο σ' αυτή την περίπτωση. Στο σπίτι μου, η 32" τηλεόραση που έχω είναι αναγκαστικά διαγώνια τοποθετημένη σε σχέση με τους καναπέδες που είναι σε γωνία 90ο μεταξύ τους, με αποτέλεσμα όποιος κάθεται να βλέπει υπό γωνία. Χαρακτηριστικά, το καλοκαίρι πήρα την "Panasonic TX-42A400E....299€" για τη μάνα μου, & πριν της την πάω την έστησα στο σπίτι μου για να δω πώς δείχνει. Μεγάλη κι εντυπωσιακή ήταν, αλλά η εικόνα που έβλεπα υπό γωνία δεν μου άρεσε καθόλου σε σχέση με την 10ετίας Philips που έχω (ευτυχώς η μάνα μου τη βλέπει φάτσα-κάρτα την TV της :P ). Αν είναι λοιπόν να πάρω μια νέα TV 40" που δεν θα βλέπω εξίσου καλά με την παλιά των 32", τι να το κάνω να είναι οικονομική & vfm... :unsure:

 

εσύ ναι, αλλά αν μαζευτεί μια παρέα δεν κάθεται ο ένας πάνω στον άλλον, αναγκαστικά θα απλωθούν κι εκεί κάποιοι θα έχουν πρόβλημα...

 

το θέμα είναι ότι από κοντά checkάρα κι αριστέρα και δεξία και από κάτω και δεν πρόσεξα κάποια μείωση...

 

ίσως να "έφταιγε" αυτό που έπαιζε εκείνη τη στιγμή και μείωνε σημαντικά το φαινόμενο ή απλά δεν ισχύει αυτό που έγραφε ο άλλος στο review...

Εύχομαι να είναι το τελευταίο!

 

Μας 'χαριζουν" γαιδαρο και τον κοιταμε στα δοντια.... Λεω εγω! Για τα λεφτα της φαινεται πολυ καλη τηλεοραση, οποιος εψαχνε για αγορα σε αυτα τα χρηματα να την παρει

Συμφωνώ με τη γενική θεώρηση των πραγμάτων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μήπως αναφέρεται στην κατάσταση της παραγγελίας "οτι εχει παραληφθεί" απο το σύστημα τους;

Εδω και.... οσο υπαρχει online kotsos αυτο ακριβως σημαινει.

 

Για οσους λενε για ...γωνιες, στο πατρικο μου μια 37αρα lg του 2009 (CCFL LCD!) "κοιταει" την ιδια "κατασταση" που διαβασα καπου παραπανω, δηλαδη δυο καναπεδες που οι νοητες τους προεκτασεις τεμνονται καθετα, περιπου "στη μεση" (υπο γωνια και ως προς τους δυο). Με απασχολουσε κι εμενα στη θεωρια το θεμα της εικονας υπο γωνια στη θεωρια. Ομως στην πραξη η αποσταση θεασης ειναι χοντρικα στα 4μ απο καθε καναπε, τους οποιους χωριζει λιγοτερο απο 1 μετρο στις κοντινες τους ακρες (μεσα στο οποιο "1 μετρο" αυτο ας πουμε οτι "πεφτει" εντελως καθετα η εικονα απο την τηλεοραση), οποτε ο καθε "θεατης" κοιταει την τηλεοραση (ακομα και αν την θεωρησουμε σημειακη πηγη, που μονο τετοια δεν ειναι!) απο μια γωνια που ξεκιναει απο τις 7-8 μοιρες και φτανει μεχρι τις 18 αντε 20 μοιρες. Δεν εχω παρατηρησει την παραμικρη αλλοιωση στην εικονα (αλλά επειδη συνηθως πιανω μια απο τις πιο "απεναντι" θεσεις το μονο που μπορω αξιοπιστα να πω ειναι οτι δεν εχει παραπονεθει κανενας --απο τους αλλους που καθονται συνηθως στις θεσεις των 18-20 μοιρων εννοω--). Τωρα αν μιλαμε για μικροτερους χωρους (για μεγαλυτερες ιντσες στο παρον θεμα ...δεν "μιλαμε" και πολυ) προφανως οι γωνιες θα ειναι αρκετα μεγαλυτερες και εκει ισως καποιος δει κατι... δε ξερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τους Έλληνες καταναλωτές, κάθε Παρασκευή είναι Μαύρη Παρασκευή

Τέτοια μυαλά που έχει η μεγάλη ΜΑΖΑ των Ελλήνων καταναλωτών, δεν θα μπορούσε να έχει & άσπρη...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...