Προς το περιεχόμενο

JVC Diamond Series DM85UXR. 4Κ τηλεόραση στις 85 ίντσες με $7999


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Στον 16.08 να είσαι σίγουρος φίλε ότι όταν οι εταιρίες δημιουργουν τέτοιου είδους κομμάτια η ελληνική

είναι το τελευταίο που έχουν στο μυαλό τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσαμπα πραμα :P

 

Λιγο offtopic.

Παρολο που υπαρχουν πολλες υλοποιησεις σε 4Κ -σε tv και pc panel- δεν εχουν βρει ακομα την καταλληλη αποδοχη. Και λογω τιμης αλλα και λογω χρησιμοτητας. Ενα 24" /27" panel για παραδειγμα με full/quad hd ειναι υπεραρκετο ακομα και για τους πιο απαιτητικους. Οι game enthousiasts απο την αλλη θα προτιμησουν λυσεις surround με 3 η και 4 panel σε full hd και βαζω και τον εαυτο μου μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλι καλα που οι κατασκευαστες βλεπουν τα σχολια του ινσομνια.... Α ναι ξεχασα. Θα βλεπουν αλλες αναφορες που θα λενε οτι οντως αυτες οι τηλεορασεις ειναι χρησιμες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ποιους απευθύνεται;

Για ιδιώτες, δεν είναι.

Για μαγαζιά / καφετέριες, δεν είναι.

Για μεγάλα κλαμπ κλπ, ίσως αλλά χλωμό.

Για πλούσιους δεν είναι γιατί φαντάζομαι υπάρχουν και καλύτερες.

 

Κατά τα άλλα, ναι... μου έχουν πέσει κάτι ψιλούλια κάτω από το κάθισμα στο αυτοκίνητο. Τα μαζεύω και την αγοράζω :P

Αν κάποιος είναι κολλημένος με ταινίες ναι θα την πάρει, ιδιότης που τα έχει, σίγουρα.

Μαγαζί/καφετέρια ναι, θα του λύσει τα χέρια και θα πουλήσει το projector.

Μεγάλα κλάμπ ναι, γιατί θα δώσει άλλη εικόνα στο μαγαζί με εφέ κλπ.

Σίγουρα υπάρχουν καλύτερες, έχω δει 4k sony από κοντά και παίζει να ήταν η μόνη tft που θα έλεγα : οκ εδώ είμαστε! καθώς έχει βαθύ μαύρο και προσεγμένη κατασκευή.

 

Είμαι παράξενος να δω τι πάνελ φοράει, πιθανά να είναι IPS. TN panel + 10Bit το βρίσκω απίθανο να γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και έλεγα τι θα πάρω με το χαρτζιλίκι μου..

 

Πουλώντας μόνο το ένα νεφρό ή και τα δύο;

 

Γιατι σχολιαζετε στο θεμα αφου δεν σας αφορα? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τις OLED τόσο κοντά είναι κατά την γνώμη μου χαζό να πάει κάποιος σε ακριβή μεγάλη LCD. Ακόμα και σήμερα που είναι στα σπάργανα η τεχνολογία, χρώματα (>48bit), αντίθεση (πραγματικό μαύρο), απόκριση (0.01ms σήμερα), refresh rates (100Khz!), γωνίες θέασης (πραγματικά 180) απλά δεν υπάρχει σύγκριση πουθενά. + το γεγονός ότι όταν αποσβέσουν οι μεγάλοι τα LCD θα πλημμυρίσει ο κόσμος φθηνά, τεράστια oled panel (πολύ φθηνότερο κόστος κατασκευής από LCD/Plasma).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα σχολια που διαβαζω ειναι τουλαχιστον γελοια.υπαρχουν ανθρωποι με μερακι η μη που δινουν αξιοσεβαστα ποσα για σοβαρα home theater.παρτε το χαμπαρι οταν κατι ειναι ακριβο δεν σημαινει οτι δεν το αγοραζουν.λες και ολοι εχουν τις ιδιες τσεπες ενα πραμα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός...ο fabiawrc

Τα πάθη τα λάθη και τα special κοστίζουν.

Μια χαρά είναι η τιμή για 85,η BeoVision Avant 55 έχει αυτά τα χρήματα χωρίς τη βάση :P ή αντίστοιχη της στις 85 έχει 23.000€

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και θα βλέπουμε τηλεόραση κάπως έτσι:

 

mundobasket-2014-greek-tweets.jpg

 

Καποιος που δεν ξερει ή δεν εχει τα μεσα να αξοιοποιησει το 4Κ, και χρησημοποιει την TV του για να βλεπει Anti1 και τηλεοπτικα καναλια γενικοτερα, δεν υπαρχει λογος να κοιταει 4Κ TVs αυτη την δεκαετια τουλαχιστον. Εκτος αν θελει να βλεπει οπως στην φωτο που ποσταρες...

 

Η TV αυτη ειναι για να παρεις μια-δυο GTX980 και να παιζεις καπως ετσι...

Crytek_Ryse_PC_4K_Screenshots_Demo_Build

 

Ryse-2014-09-22-21-46-00-707.jpg

 

Και για πολλους αλλους λογους, οχι για "τηλεοραση".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα μια δεκαετια το σκοτωσες.για μενα ειναι 3 χρονια.υπαρχουν ηδη φθηνα μοντελα τηλεορασεων με 4κ.το bluray 4k αν ολα πανε καλα αρχες 16 θα υπαρχει.υπολογισε και ενα χρονο να υπαρχει ενας σεβαστος αριθμος ταινιων και τοτε αξιζει η αγορα.

αλλα και τωρα  να δωσεις 950 ευρω τωρα για μια 50" lg  4k δεν ειναι και πεταμενα λεφτα οταν οι καλες  50αρες εχουν γυρω στα 800.

 

ειδικα σε μεγαλες ιντσες το 1080p σε σχεση με το 4k ειναι χαωδες.δεν ειναι μονο η αναλυση ειναι το χρωματικο ευρος και ο πλουτος χρωματον.

εχω δει τον sony vpl-vw500 και vpl-w1100 με native 4k  και η εικονα ηταν αλλου.μολις δεις μετα 1080p απλα γελας  με την θολουρα.

θα δουμε ωραια πραματα αλλα θελει χρονο ακομα.

manologr το παιχνιδι ειναι το ryse son of rome

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...