Προς το περιεχόμενο

[Σκληρός δίσκος] SSD 250GB Samsung SSD 840 EVO Solid-State Hard Drive (new) @ BF ebay.com [ΤΕΛΟΣ]


evankouros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με 'γειά.

Δε μας είπες το σημαντικότερο.

Σοκολάτα μυρίζει;

ΧΑ-ΧΑ! :lol:

Θα του βάλω μέσα στη συσκευασία ν' αποχτήσει μυρωδιά! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιος 2/12 βλεπω στο στειλανε μια-δυο μερες μετα τον στειλανε σε μενα αρα απο δευτερα

να τον περιμενω

εξαιρετικη τιμη

βεβαια αν παθει τπτ καλυπτεται απο samsung hellas?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιος 2/12 βλεπω στο στειλανε μια-δυο μερες μετα τον στειλανε σε μενα αρα απο δευτερα

να τον περιμενω

εξαιρετικη τιμη

βεβαια αν παθει τπτ καλυπτεται απο samsung hellas?

 

Με το καλό να τον παραλάβεις & να μας πεις αν μύριζε σοκολάτα ο δικός σου! :P

Για την εγγύηση είχα επικοινωνήσει στο chat της Samsung Ελλάδας, postαρα τη συνομιλία κάπου στις αρχές του θέματος (2η σελ. νομίζω). Δεν είμαι 100% σίγουρος, αλλά σύμφωνα με τα όσα κατάλαβα απ' το chat πρέπει να καλύπτεται για 35 μήνες απ' όσο θυμάμαι.

 

 

Έκανες register το προιον στην Samsung?

 

Όχι ακόμη, θα το κάνω σύντομα & θα ενημερώσω.

 

 

Και το software να βάλει θα φανει αν ειναι γνησιος κλπ!

 

Πολυ καλη περίπτωση παντως, Καλοδούλευτος φιλος!

 

Να 'σαι καλά αλλά βαριέμαι να κάνω τον Γιακούμπ του laptop τώρα :mrgreen: , μάλλον θ' ασχοληθώ μετά τα Χριστούγεννα.

 

 

Μέλος μου έστειλε pm που με ρωτούσε αν στα 87 € που έδωσα περιλαμβάνεται και το courier κι αν το επέλεξα εγώ ή ο πωλητής. Postάρω κι εδώ την απάντηση μου, να μη γεμίσω με σχετικά pm! :wacko:

  • Η αποστολή ήταν μέσα στην τιμή (το γράφω στο 1ο post του θέματος: ~87 € με "FREE Standard Int'l Shipping"), & μάλιστα με tracking nr που μπορούσα να το παρακολουθώ απ' τα ΕΛΤΑ. Δεν επέλεξα τίποτα, αυτός το έστειλε.

Όπως έγραψα & κάπου στην αρχή του θέματος, εντύπωση μου έκανε η αμεσότητα στις απαντήσεις του στα pm μου, οι οποίες μάλιστα ήταν ξεκάθαρες & σε καλά Αγγλικά κι όχι σαν τους χρησμούς της Πυθίας που δίνουν μερικοί άλλοι! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

35 μηνες πρωτα από όλα, είναι προφανες (εδώ και μερες) λαθος, 36 ηθελε να γραψει το support και φυσικα είναι θεωρητικο, όχι δεδομενο για την αγορα του συγκεκριμενου. Ηταν μια τυπικη απαντηση σε ότι αφορα την εγγυηση του 840εβο, αφου πρωτα εγραψε γα την εγγυηση του galaxy.... :lol:  :lol:  :lol:

 

Περιμενετε να σιγουρευτείτε ότι είναι όλα οκ (μετα τα Χριστούγεννα όπως λεει ο ts θα το δει) και μετα το σκεφτεστε για τα 20-28 ευρω διαφορας. :) Αν είναι να μην εχετε για παράδειγμα εγγυηση, τι να το κανεις το 20% φτηνοτερα;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενα 30αρι κατω απ την τιμη στην Ελλαδα ειναι πολυ καλο deal! με βαλες σε σκεψεις... :P

 

Κατά την άποψη μου πολύ καλά κάνεις & το σκέφτεσαι. ;)

 

 

35 μηνες πρωτα από όλα, είναι προφανες (εδώ και μερες) λαθος, 36 ηθελε να γραψει το support και φυσικα είναι θεωρητικο, όχι δεδομενο για την αγορα του συγκεκριμενου. Ηταν μια τυπικη απαντηση σε ότι αφορα την εγγυηση του 840εβο, αφου πρωτα εγραψε γα την εγγυηση του galaxy.... :lol:  :lol:  :lol:

 

Περιμενετε να σιγουρευτείτε ότι είναι όλα οκ (μετα τα Χριστούγεννα όπως λεει ο ts θα το δει) και μετα το σκεφτεστε για τα 20-28 ευρω διαφορας. :) Αν είναι να μην εχετε για παράδειγμα εγγυηση, τι να το κανεις το 20% φτηνοτερα;

 

Λογικά είναι λάθος οι 35 μήνες, αλλά δεν φταίει το παλικάρι στο chat, καθότι στην επίσημη ιστοσελίδα samsung.gr γράφει 35 μήνες εγγύηση για τους SSD (αντί για τους προφανείς 36):

 

samsunggrs.jpg

 

Επειδή όμως διαπιστώνω ότι ακόμη καλά κρατεί η κουβέντα για το αν είναι σοκολατάκια ή όχι & πόση είναι η εγγύηση, ενημερώνω ότι ήδη έκανα "κανονικά & με το νόμο" registration του SSD με το S/N του στο Ευρωπαϊκό site της Samsung. Τον αναγνώρισε αμέσως & δέχτηκε το registration.

 

840evoregi.jpg

 

Άρα όχι μόνο είμαι βέβαιος (χωρίς καν να τον ελέγξω πάνω στο laptop) πως είναι original κι όχι "μάπα το καρπούζι", αλλά είμαι & κατά 99% βέβαιος ότι ισχύει κανονικά η ευρωπαϊκή εγγύηση των 36 μηνών.

 

Ελπίζω τώρα να σταματήσουν οι... κακές γλώσσες :P & να μείνουν μόνο οι... ζήλειες!  :mrgreen:

 

ΜΠΟΥΑ-ΧΑ-ΧΑ-ΧΑ!!! :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι ενω τοσες μερες το πηγαινες καλα, τωρα που παρελαβες το χαλας καπου κι αρχισεις και το τραβας οπως βλεπω. Λες για ζηλειες και κακες γλωσσες.

 

Κανεις δε ζηλευει. Το οτι σου ειπαν πως ενας κινεζος στο ebay με 30 θετικες κριτικες / 1 μηνα activity στο ebay / 1 δισκο σε παραλογα χαμηλη τιμη σε παγκοσμιο επιπεδο ΠΡΕΠΕΙ να σε ανησυχησει, πιο πολυ ως συμβουλευτικο προς εσενα το βρισκω και ακομα περισσοτερο ειρωνικο προς το προσωπο του πωλητη, παρα ζηλεια. Μιλαμε για μια πραγματικοτητα στο ιντερνετ κι οχι για φανταστικες ιστοριες. Πιθανοτατα η περιπτωση αυτη αποτελει εξαιρεση που επιβεβαιωνει τον κανονα και μπραβο σου που ρισκαρες και κερδισες, αλλα δεν παυεις να ρισκαρες. Αυτο σου ειπαν ολοι. Εξαλλου γιατι να ζηλεψουν; Για κατι που μπορουν να παραγγειλουν ακομα και τωρα , και μαλιστα με περισσοτερες δοσεις σιγουριας για την ασφαλεια της συναλλαγης τους;

 

Οποτε με το να γινεσαι χωρις λογο τοσο πικροχολος ξαφνικα, δειχνει οτι τοσο καιρο περιμενες να παραλαβεις οχι τοσο για την αγορα αυτη καθ'εαυτη αλλα για αλλα θεματα που διαπιστωνει κανεις στα τελευταια σου ποστ.

 

Τελος παντων, για καλο και για κακο τρεξτον με το software της samsung και κανε ενα genuine test και δωσε το τελικο ok προς οσους ενδιαφερονται για την αγορα του, μια που συνεχιζει να τρεχει σε καλη τιμη

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

(δεν είναι η πρωτη φορα που το κανει αυτό με τις δηθεν ζηλιες κλπ στο παρον τοπικ, μπορει και να είναι απλα "κακο" χιουμορ παντως :), οσο και αν είναι ενοχλητικο μπορει να είναι "ακακο" )

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ "MiDi_MiLiZ" (ή αλλιώς "Желимир Жељко Обрадовић" :P ):

Λυπάμαι για την ερμηνεία που δίνεις.

Προς αποφυγή πάσας παρεξήγησης, είμαι "πειραχτήρι" & δεν έχω πρόβλημα να με "τσιγκλίζουν", αρκεί να είναι όλα σε λογικό επίπεδο που δεν προσβάλλει. Όσον αφορά το ρίσκο που γράφεις ότι πήρα, ήταν κάτι που το γνώριζα & το παραδέχτηκα από την 1η στιγμή, αυτοσαρκαζόμενος μάλιστα (βλ. τα προηγούμενα post μου στο θέμα απ' την αρχή). Τα όσα έγραψες για το λόγο που περίμενα (ενώ φαίνεται ξεκάθαρα στα προηγούμενα post μου ότι δεν βιαζόμουν καθόλου) & για "άλλα θέματα", δεν θέλω καν να τα σχολιάσω.

Αυτά...

 

@ "matrixxx":

Απ' το post σου πιστεύω ότι κατανόησες το πνεύμα μου. Χαίρομαι γι' αυτό. Θα χαρώ ακόμη περισσότερο αν καθαρίσεις το topic από post (ή αποσπάσματα τους) που χαλάνε το καλό κλίμα κι είναι off-topic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεργάτης του κινέζου είναι ρε και κάνουν μπίζνα στην Ελλάδα :P 
Χαλάρωσε ρε άρχοντα, ούτε εσύ να τα πουλούσες.... εγώ πάντως θα περιμένω και τον δεύτερο ριψοκίνδυνο να επιβεβαιώσει τα λεγόμενα και μετά θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά να παραγγείλω .... τι διάλο 1000 κομμάτια εδωσε ήδη το αλάνι να μην έχει αλλα 10κ καβάτζα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πού ξέρεις αν δεν είμ' εγώ που τα πουλάω & κάνω τον Κινέζο; c045.gif

 

Άιντε, όπως τα λες B) ...

τώρα που  έριξα τα δίχτυα μου κι έπιασα ό,τι ψάρια έπιασα a034.gif ...

& τα 'κονόμησα όσο τα 'κονόμησα f_thief.gif...
ας χαλλλαρώσουμε λίγο e100.gif...

 εν αναμονή του επόμενου που ίσως postάρει αν είναι original ή fake ο... δίσκος! f015.gif
001.gif003.gif026.gif006.gif028.gif003.gif026.gif006.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bασικα αντι να παιζεις/περιμενεις το ποιος θα ποσταρει αν ειναι fake η οχι ο δισκος, καλα θα ηταν να κανεις ενα genuine test με το magician και να δωσεις το τελικο οκ σε οσους θα τον ηθελαν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα μιλησα στο post #69 περι αλλων θεματων. Προσπαθησες να το διαψευσεις αλλα δυστυχως μολις το απεδειξες πανηγυρικα.

Σε καθε περιπτωση, δεν εκτιμαται η συνεισφορα σου με το να αρνεισαι να διευκρινησεις το βασικοτερο ολων για οσους ενδιαφερονται να προχωρησουν στην αγορα που ΕΣΥ τους προτεινεες ανοιγοντας το τοπικ αυτο: το αν ο δισκος περναει genuine test απο το software της samsung. Κι ο λογος; Επικαλεισαι ενοχληση απτη συμπεριφορα μελων που μαλλον μονος σου προκαλεσες επαναλαμβανοντας τα keywords: ζηλια, κακια, σοκολατακια κλπ σε 5-6 συνεχομενα posts .

Και για να ισχυριζεται αλλο μελος οτι δεν ειναι πρωτη φορα που το κανεις, μαλλον το θεμα δεν ειναι η κακη συμπεριφορα των αλλων σε αυτο εδω το τοπικ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...