Προς το περιεχόμενο

Street Fighter V [PC]


Oroku Saki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολυ lag στο παιχνιδι με 750τι, τι γινεται εχουν βγαλει κανά patch να το αγοράσω;(δοκιμασα του θειου)Γιατι βλεπω πιο πισω και αλλος είχε το ιδιο προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 830
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

https://www.reddit.com/r/StreetFighter/comments/4dml5k/top_500_sfv_players_use/

 

Μιλήστε παίδες ποιοι είναι οι 3 έλληνες στους τοπ; Κανένας από σας;

 

JF_Atropos,JF_RottenX,Ca55hern

 

Υ.Γ Εγώ πότε θα σταματήσω να είμαι noob;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ανέβεις rank με τα σημερινά δεδομένα είναι πολύ δύσκολο, το 1/3 κάνει rage quit ειδικά κάποιοι με πολλούς LP όταν χάσουν κάνουν disconnect. Αλλοι δημιουργούν Lag για να χάσεις combo οταν είναι ζαλισμένοι και άλλα κόλπα, γενικά πρέπει η capcom να βάλει block system ώστε να απομονώνονται οι χρήστες αυτοί.   

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

https://www.reddit.com/r/StreetFighter/comments/4dml5k/top_500_sfv_players_use/

 

Μιλήστε παίδες ποιοι είναι οι 3 έλληνες στους τοπ; Κανένας από σας;

 

Σίγουρα όχι εγώ. :P

 

(το λινκ που έβαλες με δείχνει ακόμα Super Bronze με 1241 πόντους, θέλει update)

 

Edit: Μου έχουν τύχει και μερικοί μεγαλύτεροι που ενώ έχασαν αρκετούς πόντους δεν έκαναν quit. Αλλά ναι, οι RQers θέλουν block.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω και να θελω να παιξω σοβαρα(μπας και δουμε προκοπη που λεμε)δεν μπορω αν δεν βαλουν κατι για παραπανω ποντους με 50αρακια winds δεν μπορεις να κανεις τπτ,αλλα ακομα και να μαζευεις παλι δεν μπορεις να παρεις τπτ δεδομενου του ποσο κοστιζει ο καθε ηρωας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Story, demos, trials, survival δίνουν FM. Μια φορά όμως.

Προς το παρον θεμα με τα fight money δεν υπαρχει καθως οπως μπορει να δει καποιος και σε streams ολοι εχουν μπολικα δηλαδη 200.000+.Το θεμα ειναι τι θα γινει πιο μετα που θα βγουν και αλλοι χαρακτηρες :P

 

Καλα για το survival δεν θελω να μιλησω γιατι πολυ απλα ειναι χειροτερη κατηγορια και απο τα Souls παιχνιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Κι εγώ έχω 300.000+ και δεν έχω κάνει πολλά, γι' αυτό λέω ότι είναι της μιας φοράς.

Τώρα να πέρναγα από το shop και να μάζευα πράγματα, θα έφευγαν αέρας...

 

Κάτι είχαν πει για daily challenges, αλλά δεν έχουμε δει κάτι ακόμα. Kαι ναι, το survival είναι @@breaker.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουτε να φανταστω δεν θελω το ποσο farming θα πρεπει να πεσει για να παρεις κατι με in game curency που η capcom θα χρεωνει λεφτα διαφορετικα

 

 

Βασικα η ολη λογικη του παιζω και ξεκλειδωνω πραγματα δεν ειναι λαθος και εν μερη ετσι ηταν και τα παιχνιδια παλια και κατι που μαλιστα εβλεπα να ζηταει και ο κοσμος. Το μονο που φοβαμαι ειναι πιο πολυ σε μελλοντικους χαρακτηρες μην το αλλαξουν αυτο.

 

Παντως για να κανω και τον δικηγορο του διαβολου,μιας και διαβαζα και σε αλλο αρθρο παρομοιες κουβεντες,δεν μπορω να καταλαβω γιατι ειναι κακο οτι σου ζηταει το παιχνιδι να παιξεις πολυ για να ξεκλειδωσεις πραγματα. Δεν υποτιθεται οτι το παιχνιδι το αγοραζεις ακριβως γιατι σκοπευεις να το λιωσεις για πολυ καιρο με παρεα/online???Αρα ουτως ή αλλως δεν θα μαζεψεις φραγκα?? Θα περιμενω καλου κακου και τα πρωτα reviews για να δω πως τρεχει το παιχνιδι και σε online επιπεδο και μετα ισως προχωρησω σε αγορα μιας και θελω να υπαρχει και ενα fighting game σαν εναλλακτικη για online στην συλλογη μου.

 

 

Συμφώνω και εγώ ότι το πολύ "farming" μόνο κακό δεν είναι, ειδικά σε τέτοιο game.

Άφου έτσι και αλλιώς θες να το λιώσεις, αν είσαι casual δεν σε ενδιαφέρει ένας έξτρα χαρακτήρας i guess η απλά τον αγοράζεις.

Από την άλλη έχω ακούσει ότι με τα challenges που θα βάλει η capcom και τα survival που έχει τα fightmoney δεν είναι τόσο δύσκολο να τα μαζέψεις.

η φαση ειναι i told you so ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η φαση ειναι i told you so ...

Στην παρουσα φαση η αληθεια ειναι οτι fight money δεν χρειαζονται να τα χαλασεις καπου.1-2χαρακτηρες λογικα θα εχεις μαθει,σε αυτους αν θες αγοραζεις skins και τελος. Αν ειχε πχ βαλει η capcom στο παιχνιδι και επιπλεον πιστες και περισσοτεροι χαρακτηρες ηταν διαθεσιμοι τοτε ναι προφανως και θα ειχε βαλει κατι για να βοηθησει τα fight money.

 

Το εχω ξαναπει οτι πονταρω πολυ στο ολο κραξιμο που εχει πεσει για το παιχνιδι,και εν μερη το ειδαμε και στο τελευταιο patch που εδωσε δωρεαν καποια story skins αλλα και εν μερη ο free alex(που στην ουσια ειναι δωρεαν fight money ακομα και αν δεν σε ενδιαφερει)κατι ειναι και αυτο απο το τιποτα.

 

Απλα το παιχνιδι θελει υπομονη,αλλιως αγοραζεις Mortal kombat XL με ολους τους χαρακτηρες ή Killer Instinct.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα Ελληνα πετυχα ολο και ολο σε ranked κιολας στο silver(αν ειναι απο Insomnia δεν ξερω)και ειναι και ο μονος που εκανε πριν τον κερδισω fake dc. Αντε να αρχισουν να πεφτουν σιγα σιγα ποινες γιατι εχει παραγινει το κακο και για αυτο το λογο πολλοι εχουν ξενερωσει με το ranked.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλουμε να ακουστούμε σαν να καυχιόμαστε αλλά το JF είναι τα αρχικά του Just Frame , JF RottenX είναι ο CensoredX και  JF Atropos είμαι εγώ (που πήγαμε τελικό στο Media Markt).
Όποιος θέλει να μαθαίνει νέα σχετικά με την σκηνή μπορεί να δει τα links στο κάτω μέρος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...