Προς το περιεχόμενο

Οι έφηβοι συνεχίζουν να εγκαταλείπουν το Facebook


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν θελω να το παιξω υποστηρικτης του Facebook αλλα ποτε δεν φταιει το μεσο αλλα η χρηση που του κανουμε.Οτιδηποτε εμπεριεχει ανθρωπους μεσα αναποφευκτα θα εμπεριεχει και ομορφια και ασχημια.Και το ιντερνετ εχει μεσα παιδεραστες,ανωμαλους,ναρκωτικα,βια,ασχημια κτλ κτλ αλλα εχει μεσα και απειρα ομορφα πραγματα παραπανω απ αυτα,φιλτραρεις και παιρνεις το θετικο κοματι της φασης,αυτο που σ ενδιαφερει και το υπολοιπο το αγνοεις.

Το οτι η αλλη δειχνει τον κολο της και ο αλλος τα τατουαζ του ισως πρεπει να εξετασουμε το τι επιπεδου φιλους εχουμε,δεν εμφανιστηκαν απ το πουθενα,εσυ τους αποδεχτηκες σαν φιλους και τους εδωσες προσβαση στην σελιδα σου,δεν τους ηξερες?Εκτος αν βαζεις τους παντες μεσα,ε εκει φταιει το Facebook η το επιπεδο των ανθρωπων?

 

Εμενα προσωπικα μ αρεσει διοτι το εχω κοψει και ραψει στα μετρα μου.Εχω πολλες ομαδες με θεματα του ενδιαφεροντος μου,περναω πολλες ωρες διαβαζωντας και ανταλλασωντας αποψεις,γνωριζωντας κοσμο και μαθαινωντας πραγματα. Επησις βρηκα ολους τους παιδικους μου φιλους που μεγαλωσαμε μαζι στο εξωτερικο και οσοι απ αυτους θελησαν να κρατησουμε επαφη και να τα λεμε τους κρατησα,τους υπολοιπους delete.

 

Δεν εχω 3454 φιλους και δεν αποδεχομαι οτι αιτημα και προσκληση μου ερθει.Σκουπιδια παντα θα υπαρχουν αλλα εσυ κανεις κουμαντο το τι θα περασει και το τι οχι οποτε ξαναγυρναω στο αρχικο μου ερωτημα-->Φταιει το μεσο η η χρηση που του κανουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δίκτυο όσο περνάει ο καιρός γίνεται όλο και πιο εμπορικό. Διαφημίσεις παντού, ψήφισε εδώ για να μπεις στην κλήρωση, κάνε like εκεί κτλ κτλ....

 

Δεν ασχολούμαι ιδιαίτερα, σπάνια ανεβάζω κάτι στο profile μου, απλά μπαίνω να βλέπω τα νέα γνωστών μου, αλλά με τόσα ανούσια post, έχω βαρεθεί.

Πολυ σωστος αλλα μην ξεχνας και τα αιτηματα απο τα παιχνιδια που σε αναγκαζουν να στειλεις σε 25.000 φιλους σου για να παρεις ποντους γιατι ειναι πολυ ευχαριστο να μπενεις το πρωι στο facebook και να βλεπεις 15 αιτηματα απο εφαρμογες,2 ειδοποιησεις απο φιλους αντε και κανα μηνυμα απο ομαδικη συνομιλια που σεχουν προσθεσει χωρις να το θες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα αιτήματα για τις εφαρμογές μπλοκάρονται οπότε δεν υπάρχει θέμα. Τα πάντα μπορείς να προσαρμόσεις εκεί μέσα, ακόμα και το τι θέλεις να βλέπει ο καθένας αλλά και το ποιος θέλεις να σε βλέπει. Για άλλους φίλους μπορείς να είσαι online για άλλους off. Άλλοι φίλοι μπορούν να βλέπουν δημοσιεύσεις σου, άλλοι όχι. Είναι επιλογή του καθενός το τι κάνει εκεί μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...