Προς το περιεχόμενο

Sony Xperia Z3 Review


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το είδα από κοντά και αυτό, το δουλεψα και σε γενικές γραμμές θα συμφωνήσω με το review, το οποίο βρίσκω αρκετά ακριβές και πιάνει αρκετές λεπτομέρειες που κάποιος μπορεί να μη προσέξει αμέσως.

 

Θα σταθώ και στο σημείο με τα υπερκορεσμένα χρώματα τα οποία προσωπικά τα βρήκα χάλια σε σχέση με το z2 που διατηρεί περισσότερο ρεαλισμό, αλλά ακόμα και το z1 μου που έχει τη βλαμμένη tft οθόνη με τις κακές γωνίες θέασης, την οποία τουλάχιστον όταν κοιτάς από μπροστά δε σου δείχνει άλλα αντί άλλων.

 

Βαρέθηκα να παίξω με τις ρυθμίσεις να δω κατά πόσο μπορεί να στρώσει το συγκεκριμένο θέμα, απλά ελπίζω να μη συνεχίσουν τη "κορεατική" αυτή συνήθεια των ο,τι να ναι χρωμάτων και στο z4.

 

Μετά απο αυτό z2 δαγκωτο ασυζητητί.

Βέβαια το z3 έχει υπερφυσική αυτονομία, αλλά και το 2 είναι σαφώς πάνω απο το μέσο όρο και πολύ φθηνότερο

Αν το Ζ3 εχει υπερκορεσμενα τοτε τα samsung τι εχουν? 

Επισης, χωρις πολλες ρυθμισεις σου εχει ετοιμα settings για ζωντανοτερα χρωματα ή ουδετερα κτλ, αν το ειδες σε καποιο καταστημα οπου εχουν τερμα φωτεινοτητα και ολα ανοιχτα σιγουρα δε θα εχεις την εμπειρια που θα ειχες αν το σεταρες εσυ, και δε μιλαω για να καθεσαι να παιζεις με RGB αλλα για απλη επιλογη 5 ρυθμισεων στο 1ο στησιμο..

Γενικα δεν νομιζω οτι υπαρχει καλυτερο κινητο αυτη τη στιγμη..

Οσο για αυτονομια, και να θες να το αδειασεις 2 μερες τις εχεις..

Την 3η ανετα με λιγη προσοχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλά τα samsung (και γενικά τα κορεάτικα) είναι εκτός πραγματικότητας, εγώ πρώτος και καλύτερος τα κράζω

 

απλά με τις αρχικές ρυθμίσεις τελοσπάντων μου φάνηκαν υπερκορεσμένα σε σχέση με το z2 που ήταν ακριβώς διπλά

 

οκ δέχομαι ότι μπορεί να στρώνει με τις ρυθμίσεις , δε το θεωρώ απίθανο 

 

απλά επειδή κι εμένα δε μου αρέσουν οι υπερβολές στα χρώματα εκτιμούσα τη συγκεκριμένη εταιρεία που έπαιζε πιο κοντά στη πραγματικότητα και θα περίμενα κάτι καλύτερο 

 

ακόμα και στις τηλεοράσεις πάντως οι sony μου φαίνεται ότι έχουν πιο ευχάριστα χρώματα τουλάχιστον στο δικό μου μάτι, μια samsung που πήρα λόγω καλής τιμής πρόσφατα έφριξα να τη φέρω κάπως στα μέτρα μου 

 

πάντως συνεχίζω και επιμένω ότι αυτή τη στιγμή αυτό που αξίζει είναι το z2, δεν αξίζει τη χρηματική διαφορά το 3

 

όταν πέσει κι αυτό κάτω από 350€ φυσικά και θα είναι σπουδαία αγορά

Επεξ/σία από qsis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...