Προς το περιεχόμενο

Tablet Lenovo A8-50 8", 16GB στα 89€, Κωτσόβολος [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ]


nikko_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω κανει κρατηση απο τις 29/12 του συγκεκριμενου ταμπλετ σε χρωμα λευκο στο public Συνταγματος.Με ειδοποιησαν οτι το εχουν ετοιμο για παραδοση.Λογω της μακροχρονης αναμονης πηρα καποιο αλλο.Οποιος ενδιαφερεται ας στειλει pm.

Επεξ/σία από georgandre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 279
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχω κανει κρατηση απο τις 29/12 του συγκεκριμενου ταμπλετ σε χρωμα λευκο στο public Συνταγματος.Με ειδοποιησαν οτι το εχουν ετοιμο για παραδοση.Λογω της μακροχρονης αναμονης πηρα καποιο αλλο.Οποιος ενδιαφερεται ας στειλει pm.

Παιδια ηδη εχω επικοινωνησει με καποιον απο το φορουμ που ηθελε το ταμπλετ.Ευχαριστω
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελία 30/12 από Κωτσόβολο

Κατάσταση Παραγγελίας: Υπό εκτέλεση

 

Η πιστωτική μου κάρτα έχει χρεωθεί από την επομένη 31/12 και καλούμαι τις επόμενες μέρες να την πληρώσω φυσικά.

 

Το tablet άφαντο. Σε επικοινωνία μου μόλις πριν από λίγο με την τηλεφωνική εξυπηρέτηση, μου είπαν ότι το περιμένουν από τον προμηθευτή και φυσικά θα παραλάβω μόλις έρθει, αλλά δεν είχε κάποια ημερομηνία να μου πει. Μου ζήτησε να ξανακαλέσω στα μέσα της εβδομάδας μήπως και υπάρχει κάτι νεότερο.

 

...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εμένα τουλάχιστον, δεν διευκρινίστηκε κάτι τέτοιο.

 

Ας αναφερουν τα παιδιά που το παρήγγειλαν με αντικαταβολή και αποστολή, αν τους ήρθε τελικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Σε εμένα τουλάχιστον, δεν διευκρινίστηκε κάτι τέτοιο.</p>

<div>

<p> </p>

</div>

<p>Ας αναφερουν τα παιδιά που το παρήγγειλαν με αντικαταβολή και αποστολή, αν τους ήρθε τελικά.</p>

 

Παρε κ κραξε αλλιως θα περιμενεις δυστυχως δε γινεται διαφορετικα.

 

Sent from my U9200 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελία 30/12 από Κωτσόβολο

Κατάσταση Παραγγελίας: Υπό εκτέλεση

 

Η πιστωτική μου κάρτα έχει χρεωθεί από την επομένη 31/12 και καλούμαι τις επόμενες μέρες να την πληρώσω φυσικά.

 

Το tablet άφαντο. Σε επικοινωνία μου μόλις πριν από λίγο με την τηλεφωνική εξυπηρέτηση, μου είπαν ότι το περιμένουν από τον προμηθευτή και φυσικά θα παραλάβω μόλις έρθει, αλλά δεν είχε κάποια ημερομηνία να μου πει. Μου ζήτησε να ξανακαλέσω στα μέσα της εβδομάδας μήπως και υπάρχει κάτι νεότερο.

 

...

 

...

ηταν διαθέσιμο όταν παράγγειλες?

 

εγω ακόμα περιμενω απο 9/12 παραγγελία S4 που το ήθελα για δώρο πρωτοχρονιάς και φαινόταν διαθέσιμο.

 

είναι απατεώνες την ίδια δικαιολογία μου έλεγαν και μένα τσιμπησαν τα λεφτά απο την κάρτα και ακόμα τίποτα.  ρίχτους αρνητικη στο skroutz η οποία δεν τους ενοχλεί άλλα κανε καταγγελία οπωσδήποτε στο 1520 και στον συνήγορο του καταναλωτή να τους ρίξουν πρόστιμο.εγώ έχω κάνει ήδη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

ηταν διαθέσιμο όταν παράγγειλες?

 

εγω ακόμα περιμενω απο 9/12 παραγγελία S4 που το ήθελα για δώρο πρωτοχρονιάς και φαινόταν διαθέσιμο.

 

είναι απατεώνες την ίδια δικαιολογία μου έλεγαν και μένα τσιμπησαν τα λεφτά απο την κάρτα και ακόμα τίποτα.  ρίχτους αρνητικη στο skroutz η οποία δεν τους ενοχλεί άλλα κανε καταγγελία οπωσδήποτε στο 1520 και στον συνήγορο του καταναλωτή να τους ρίξουν πρόστιμο.εγώ έχω κάνει ήδη 

Ναι, ήταν διαθέσιμο. Έχω την εντύπωση κιόλας, ότι μόνο όταν είναι διαθέσιμο σε αφήνει να το βάλεις στο καλάθι. Πάντως ήταν σίγουρα, διότι έλεγα ότι το πρόλαβα παρόλο τον χαμό που είχε γίνει εδώ και παραγγέλναμε όλοι ομαδικώς.

 

Θα το κυνηγήσω και να δούμε που θα βγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακυρώστε την παραγγελία και ζητήστε τα λεφτά σας πίσω άμεσα να βάλουν μυαλό.

 

αυτό θέλουν για να αποφύγουν τις ευθύνες τους. 

 

δυστυχώς το νομικό πλαίσιο στην Ελλάδα δεν ορίζει με σαφή τρόπο το εύλογο χρονικό διάστημα για παράδοση ενός προϊόντος παρά μόνο τιμωρεί ως παραπλανητική διαφήμιση το να διαφημίζει και να πουλάει κάτι χωρίς να το έχει.

 

γιαυτό δεν έχω ακυρώσει την παραγγελία και έχω συντάξει καταγγελία με αποδεικτικά στοιχεία δυστυχώς δεν είχα screenshot την στιγμή της παραγγελίας (που φτάσαμε) αλλά συνομιλία με samsung όπου μου λένε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα διαθεσιμότητας και ότι αν είχα παραγγείλει απο αλλού θα είχα παραλάβει.

 

έτσι λογικά αν πέσει πρόστιμο δεν θα είναι της τάξης 300 ευρώ που θα χάσουν απο μένα αλλά πολλαπλάσια. έτσι ίσως θα μάθουν να σέβονται τους πελάτες και να βγάζουν κράχτες. 

 

ps. Πάντως μεγαλύτερο μπιπ απο το eshop τους δεν έχω πετύχει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό θέλουν για να αποφύγουν τις ευθύνες τους. 

 

δυστυχώς το νομικό πλαίσιο στην Ελλάδα δεν ορίζει με σαφή τρόπο το εύλογο χρονικό διάστημα για παράδοση ενός προϊόντος παρά μόνο τιμωρεί ως παραπλανητική διαφήμιση το να διαφημίζει και να πουλάει κάτι χωρίς να το έχει.

 

 

Το προϊόν πρέπει να έχει παραδοθεί εντός 30 ημερών από την παραγγελία

 

link:

http://www.insomnia.gr/_/articles/%CE%B4%CE%B9%CE%AC%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%B1/%CF%80%CE%BB%CE%B1%CE%BD%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%82/%CE%BD%CE%AD%CE%BF%CE%B9-%CE%BA%CE%B1%CE%BD%CF%8C%CE%BD%CE%B5%CF%82-%CF%83%CE%B5-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82-%CE%B1%CF%80%CF%8C-e-shops-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CF%84%CE%B9%CF%82-13-%CE%B9-r6655

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια στιγμή στο μακρινό παρελθόν ο Κότσο, είχε βάλει προσφορά όλα τα στικάκια του με 1 ευρώ το 1 gb,2 η ώρα το βράδυ. Πρόλαβα και παρήγγειλα 3 8άρια. Μου ήρθαν άμεσα τα 2. Έλεγα να τους πάρω να κάνω φασαρία, αλλά όλο και κάτι τύχαινε και δεν μπορούσα, ώσπου το ξέχασα! 3 μήνες μετά κατέφθασε ένα δέμα που είχε το 3ο στικ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

* Το προϊόν πρέπει να έχει παραδοθεί εντός 30 ημερών από την παραγγελία

 

Τελικά μετά από συνεχή ενόχληση και τις ανάλογες απαντήσεις (το περιμένουμε από τον προμηθευτή, σήμερα θα παραλάβουμε, αύριο θα σας το στείλουμε κλπ κλπ) μόλις σήμερα έλαβα το tablet της παραγγελίας που έγινε στις 30/12.

 

Δεν μπορείς να πεις... είναι μέσα στην προθεσμία. :P

 

Άντε... και καλή χρονιά να έχουμε! :lol:

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...