Προς το περιεχόμενο

Η ASUS παρουσιάζει τα πιο λεπτά υβριδικά συστήματα, τα Transformer Book Chi T300, T100 και T90


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυστυχώς δεν έγιναν οι αναβαθμίσεις που περίμενα. Περίμενα στο δεκάρι μοντέλο 4gb RAM, FHD και 128gb SSD. Θα περιμένω και εγώ για Cherry Trail και ενοποιημένα WIN 10.

Αν το έκανε αυτό θα εκτοξεύονταν το κόστος στα 600+ και μετά θα λέγαμε απατο θα πάει και ότι είναι πανάκριβο. 

Και με Cherry Trail να περιμένεις το ίδιο υψηλό κόστος. 

Εδώ η Lenovo με το ThinkPad 10 δίνει 4gb ram και 128gb και πάει στα 800 φευγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το έκανε αυτό θα εκτοξεύονταν το κόστος στα 600+ και μετά θα λέγαμε απατο θα πάει και ότι είναι πανάκριβο. 

Και με Cherry Trail να περιμένεις το ίδιο υψηλό κόστος. 

Εδώ η Lenovo με το ThinkPad 10 δίνει 4gb ram και 128gb και πάει στα 800 φευγα.

Ναι αλλά σε αυτήν την περίπτωση θα είχες δύο συσκευές σε μία, και ταμπλέτα και ultrabook. Πιστεύω πως υπάρχουν αρκετοί που θα πλήρωναν 800-900 ευρώ για ένα τέτοιο μηχάνημα. Μπορείς να κάνεις κυριολεκτικά τα πάντα με ένα τέτοιο μηχάνημα εκτός του να παίζεις βαριά παιχνίδια και να μοντάρεις βίντεο.

Παρεμπιπτόντως το Thinkpad 10 το έχω βάλει στο μάτι εδώ και πολύ καιρό αλλά η έκδοση με τα 4gb RAM τα 128 ssd  και το LTE  δεν έρχεται Ελλάδα ενώ και στην Ευρώπη ήρθαν πολύ λίγα κομμάτια. Το βρίσκεις όμως γύρω στα 900 αυτή την στιγμή αλλά άργησε πολύ να γίνει διαθέσιμο. Το ζητάω από την αντιπροσωπεία από Σεπτέμβριο και ακόμα δεν το έχουν φέρει. Τότε θα το είχα πάρει, τώρα μάλλον θα περιμένω να έρθουν τα μοντέλα με Cherry Trail. Όταν έρθουν θα πέσει και η τιμή των τωρινών μοντέλων και ανάλογα θα αγοράσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα αψογες τιμες θα ελεγα.

Αν δεν ειχα το Microsoft Surface Pro 3 θα αγοραζα το T300 Chi με αναλυση 2560 X1440 (απο εξωτερικο εννοειτε).

Εμενα αλλο μου κανει εντυπωσει τωρα που ειδα λιγο απο την CES 2015.

Windows phone ΠΟΥΘΕΝΑ. Κριμα δεν λενε να τα υποστηριξουνε ρεεεεεεεεε.

Τι να πω ισως με τα windows 10 αλλαξει κατι για τα κινητα της Microsoft. (λεμε τωρα).

Σε παρεξενεψε που δεν ειδες wp,που ξερουμε οτι εδω και 2 χρονια παλευει η MS μονη της και δε σε παρεξενεψε που δεν εχουμε δει ουτε 1 android tablet,που κατεχουν το 60 φευγα % της αγορας και τα βγαζει ακομη και η κουτση Μαρια!

 

Γενικα το CES 15,μου φαινεται να ειναι αρκετα φτωχο σε pc,smartphones,tablets και λοιπα gadgets!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηθελα 4 γιγα  στο T100 Chi ... :(

Το φθινόπωρο με Cherry Trail ίσως δούμε που θα έχει πολύ παραπάνω νόημα μιας και θα αποτελεί πιο βαρβατη αναβάθμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...