Προς το περιεχόμενο

12 Monkeys ( The series)


LiquidTroll

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είδα μόνο το πρώτο, φαίνεται να σέβεται την ταινία προς το παρόν. Θέλω ήδη να παντρευτώ την ψύχω, αλλά είναι γενική τάση μου αυτή, θα τη δω και στο 2ο.

Μου φαίνεται πως θα παίξουν πολύ ψευδο-mindfucks βασισμένα στο timetravel, ελπίζω να μην αναλωθούν αποκλειστικά και μόνο εκεί για τις "χοντρές" αποκαλύψεις και να διατηρηθεί αυτό το avant noir της ταινίας, θα φλιπάρω άσχημα αν γυρίσει σε επίπεδα Alias.

 

Μου λείπει το theme song.

/purist

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένας άλλος που είναι πεπεισμένος ότι

 

 

Η Cassandra (ωραίο όνομα ε.) είναι η Jones;

 

 

 

Παίζει να μην είναι τυχαίο το όνομα, να έχει δηλαδή την κλασσική σημασία των εσχατολογικών προφητειών κτλ.

 

Αλλά υποτίθεται ότι από τον σκελετό της ο Cole παιρνει το ρολόι, όχι; Εκτός κι αν είναι φτηνό mindfuck. Ελπίζω να μην αναλωθούν σε τέτοιες φάσεις, ήδη έχουν κάνει (τουλάχιστον) δύο, μία με το σκηνικό 1987 (ενώ δεν έχει αναπτυχθεί τόσο η τεχνολογία το 2045, Predestination anyone?) και άλλη μία με τον ψιλόλιγνο Χάρο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

και ο χάρος είναι ύποπτος. σκέφτηκα μήπως είναι ο ίδιος ο cole, αλλά ξενέρωσα μόνος μου, οπότε θέλω να πιστεύω πως απλώς υπερβάλλω. το όνομα ναι, γι' αυτό το σχολίασα, παραείναι σύμπτωση για να είναι απλό sidekick η ξανθούλα. +η jones πέταξε ένα "ήμουν 36-37 όταν γαμήθηκε ο δίας". Ε να μην είναι 35 η Κάσσι το 2015;

 

όσο για το ρολόι, δεν είναι δύσκολο να έχει χαθεί πάνω στον πανικό το 2017. δεν μάθαμε ποτέ γιατί ήταν εκεί ο cole και το πήρε κι όλας. αν την οδηγία την έδωσε η jones μια χαρά θα ήξερε από που να αρχίσει το νήμα. και ίσως γι' αυτό είναι τόσο χεσμένη που ο cole νταραβερίζεται.

 

 

 

Πόσο ωραία τύπισσα η μουρλή γαμώτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

και ο χάρος είναι ύποπτος. σκέφτηκα μήπως είναι ο ίδιος ο cole, αλλά ξενέρωσα μόνος μου, οπότε θέλω να πιστεύω πως απλώς υπερβάλλω. το όνομα ναι, γι' αυτό το σχολίασα, παραείναι σύμπτωση για να είναι απλό sidekick η ξανθούλα. +η jones πέταξε ένα "ήμουν 36-37 όταν γαμήθηκε ο δίας". Ε να μην είναι 35 η Κάσσι το 2015;

 

όσο για το ρολόι, δεν είναι δύσκολο να έχει χαθεί πάνω στον πανικό το 2017. δεν μάθαμε ποτέ γιατί ήταν εκεί ο cole και το πήρε κι όλας. αν την οδηγία την έδωσε η jones μια χαρά θα ήξερε από που να αρχίσει το νήμα. και ίσως γι' αυτό είναι τόσο χεσμένη που ο cole νταραβερίζεται.

 

 

 

Πόσο ωραία τύπισσα η μουρλή γαμώτο.

Τσού. διαφορετικές προσωπικότητες και διαφορετική προφορά.

Απο την άλλη θα μπορούσαν οι σεναριογράφοι να το αλλάξουν με 2 κινήσεις, but still...

 

Also, ισχύει για την μουρλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι αγαπάμε μουρλή :D

 

Σχετικά με το ρολόι και το

 

 

χιλιοπαιγμένο σε αυτές τις ταινίες (από τον Μάικλ Φόξ μέχρι τον Γουάμ μπαμ Βαν Νταμ) σκηνικό όπου δε γίνεται δύο ίδιες μάζες να καταλαμβάνουν τον ίδιο χώρο χρονικά ή κάπως έτσι, πώς ο Cole μετά την έκρηξη στο εργαστήριο πήρε το ένα ρολόι; Δεν έπρεπε και τα δύο να γίνουν κβαντοσωματίδια/φωτόνια/λευκή Γκάνταλφ έκρηξη;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξανάδα την ταινία ώριμος ηλικιακά(πρώτη φορά την είδα όλη και δεν κοιμήθηκα) πλέον και μετά απο 10+ χρόνια ....και το συμπέρασμα που έβγαλα είναι το εξής: απλά η κεντρική ιδέα είναι ίδια και πιστεύω ότι θα την εξελίξουν εντελώς διαφορετικά σε σχέση με την ταινία έχουμε και λέμε διαφορές (που πιστεύω είναι σημαντικές)

η jennifer στην ταινία είναι άντρας, η οργάνωση των 12 πιθήκων είναι δολοφόνοι κανονικοί και όχι ακτιβιστές, και είναι βιολόγος και όχι ψυχολόγος όπως στην ταινία.

 

 

 

εγώ  πιστεύω ότι η jones  μπορεί νανε η μητέρα του και γι αυτό τον αναφέρει και στο μήνυμα και η κασσάνδρα το ξέρει

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέποντας και το 2ο , βλέπω ότι διαφέρει πολύ απο την ταινία , ευτυχώς. Θα ήτανε βαρετό να δουμε το ίδιο , όχι οτι δεν τα έσπαγε η ταινία , καθε άλλο !



 

 

 


 

 

 

εγώ  πιστεύω ότι η jones  μπορεί νανε η μητέρα του και γι αυτό τον αναφέρει και στο μήνυμα και η κασσάνδρα το ξέρει

 

Το αστείο θα είναι να είναι ο ίδιος ο πατέρας που θα γκαστρώσει την ίδια του την μάνα και θα είναι πατέρας του εαυτού του, όπως στο Predestination.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Κανένας άλλος που είναι πεπεισμένος ότι

 

 

Η Cassandra (ωραίο όνομα ε.) είναι η Jones;

 

 

 

Σιγουρα. Αλλωστε στο τέλος του 2ου λέει ότι ήταν 37 χρονων όταν έγινε και στην αρχη του 1ου αναφέρεται ότι γεννηθηκε το 1980, αρα το 2017 ηταν 37 όταν απελευθερώθηκε ο ιος.

 

 

Αντε να δουμε και το 3ο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...