Προς το περιεχόμενο

12 Monkeys ( The series)


LiquidTroll

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ίσως η πιο αξιόλογη sci-fi σειρά της χρονιάς.

 

Μετά και το πέμπτο επεισόδιο (το τέταρτο μου άφησε μικτά προς βαρετά συναισθήματα, σαν φουλ προβλέψιμο φίλερ ήταν) δείχνει να είναι η καλύτερη εναλλακτική για όσους τους άρεσαν σειρές σαν το Fringe.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ίσως η πιο αξιόλογη sci-fi σειρά της χρονιάς.

 

Μετά και το πέμπτο επεισόδιο (το τέταρτο μου άφησε μικτά προς βαρετά συναισθήματα, σαν φουλ προβλέψιμο φίλερ ήταν) δείχνει να είναι η καλύτερη εναλλακτική για όσους τους άρεσαν σειρές σαν το Fringe.

 

Ψυχραιμία. Το The 100 είναι δέκα κατηγορίες επάνω. Επίσης το Fringe ήταν περισσότερο με αυτοτελή επεισόδια, το 12 monkeys είναι με συνέχειες από επεισόδιο σε επεισόδιο οπότε σε κρατάει σε κάποια αγωνία, δυστυχώς όμως μικρή. Θα μπορούσε να ήταν καλύτερο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φάση είναι πως μάθαμε

 

 

ότι το πτώμα "πηγή" ήτο ο Cole

 

 

ότι πέθανε "αιώνες" πριν το 2015

 

 

λογικό είναι να υποθέσουμε ότι πήγε μέχρι εκεί για κάποιο λόγο, ψηφίζω αυτοθυσία.

 

Επίσης θέλω τζένιφερ με κορδέλα στο λαιμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

αν θυμάμαι καλά στην ταινία οι δώδεκα πίθηκοι ήταν μία άκακη παρέα παιδιών που ήθελαν να αφήσουν τα πειραματόζωα ελεύθερα. στη σειρά φαίνεται να αντιστρέφεται αυτό και να είναι στρατός έτοιμος για βιολογικό ολοκάυτωμα.

παραδοσιακώς σειρές με κεντρική φιλοσοφία και μία θεματολογία δε μπορούν να "τραβήξουν" για πολύ καιρό. ο κόσμος βαριέται αλλά και η ίδια σειρά καταντάει ταλαιπωρία. συνήθως τα πρώτα επεισόδια είναι βαρβάτα αλλά κάπου στο βάθος αρχίζει και κουράζει.και συνήθως μέχρι 5 season πάνε. εάν ήταν αυτοτελή τα επεισόδια θα είχε και περισσότερο ενδιαφέρον και σίγουρα θα ήταν για πολλές χρονιές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φάση είναι πως μάθαμε

 

 

ότι το πτώμα "πηγή" ήτο ο Cole

 

 

ότι πέθανε "αιώνες" πριν το 2015

 

 

λογικό είναι να υποθέσουμε ότι πήγε μέχρι εκεί για κάποιο λόγο, ψηφίζω αυτοθυσία.

 

Επίσης θέλω τζένιφερ με κορδέλα στο λαιμό.

 

 

 

 

Οφφ τοπικ. Lucifer 666 μηνυματα, f@ckin evil

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φάση είναι πως μάθαμε

 

 

ότι το πτώμα "πηγή" ήτο ο Cole

 

 

ότι πέθανε "αιώνες" πριν το 2015

 

 

λογικό είναι να υποθέσουμε ότι πήγε μέχρι εκεί για κάποιο λόγο, ψηφίζω αυτοθυσία.

 

Επίσης θέλω τζένιφερ με κορδέλα στο λαιμό.

 

Για το πρώτο σου σποιλερ

 

 

έδειξε κάτι που το 'χασα ότι το πτώμα είναι ο Κόουλ; Γιατί να μην είναι ένα από τα αποτυχημένα "πειράματα"; Βέβαια παίζει και η φράση του ψηλού με το καπέλο ότι είχε δει τον Κόουλ το 1987.

 

Εκτός κι αν οι παραγωγοί θέλουν να έχουν ένα ακόμα κοινό με την ταινία και ειδικά με το φινάλε της.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το πρώτο σου σποιλερ

 

 

έδειξε κάτι που το 'χασα ότι το πτώμα είναι ο Κόουλ; Γιατί να μην είναι ένα από τα αποτυχημένα "πειράματα"; Βέβαια παίζει και η φράση του ψηλού με το καπέλο ότι είχε δει τον Κόουλ το 1987.

 

Εκτός κι αν οι παραγωγοί θέλουν να έχουν ένα ακόμα κοινό με την ταινία και ειδικά με το φινάλε της.

 

 

 

 

2 διαφορετικά πράγματα: πρώτον η Τζένιφερ (αχ...) σχολιάζει τα μάτια του μακαρίτη "there's something about his/its eyes" έχοντας κόλλημα με τα μάτια του Cole ("big otter's eyes" κτλ) και δεύτερον ο Cole αρχίζει και βαράει ζαλάδες/ιλίγγους/τι_διάολο ακριβώς όπως όταν είχε ξαναδεί/ξανασυναντήσει τον εαυτό του στη φάση που γύρισε για να σώσει την εγκατάσταση από τους West7.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Κανένας άλλος που είναι πεπεισμένος ότι

 

 

Η Cassandra (ωραίο όνομα ε.) είναι η Jones;

 

 

Εχω δει μεχρι το 3ο οποτε δεν ξερω αμα λεει κατι σχετικα στα επομενα επεισοδια, αλλα αμα ισχυει αυτο 

γιατι τοτε να εχασε τοσο χρονο να στειλει πισω τον Κοουλ να σκοτωσει τον Λελαντ και να μην επικεντρωθουν αμεσως στους 12 πιθηκους?

 

 

Οπως και να εχει εμενα μου αρεσει αρκετα μεχρι στιγμης! Στα συν η πανεμορφη ηθοποιος που παιζει την Κασσανδρα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Προτιμώ 12-15 επεισόδια ή ακόμα και το βρετανικό σύστημα 5-6 επεισόδια και να είναι super παρά τα 22-25 επεισόδια και τα μισά να υπάρχουν απλά για να υπάρχουν.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...