Προς το περιεχόμενο

Merenda vs Nutella


nikolaos13

E.  

270 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Nutella ή Merenda;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αληθεια , ποσο μπορειτε να απεχετε απο την σοκολατα γενικως ? Εγω μιαμιση μερα (λογω καιρικων συνθηκων  ), το ανωτερο, μετα δεν αντεξα.Κατεβηκα με την μηχανη με καταιγιδα για να αγορασω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 181
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αληθεια , ποσο μπορειτε να απεχετε απο την σοκολατα γενικως ? Εγω μιαμιση μερα (λογω καιρικων συνθηκων  ), το ανωτερο, μετα δεν αντεξα.Κατεβηκα με την μηχανη με καταιγιδα για να αγορασω.

Δεν έχω θέμα, δεν μου αρέσει η σοκολάτα :P (οκ μου αρέσει η μερέντα, η σοκολάτα γάλακτος και ειδικά η λευκή σοκολάτα αλλά προτιμώ άλλα γλυκά, κυρίως σιροπιαστά, με κρέμες και με φρούτα :) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω θέμα, δεν μου αρέσει η σοκολάτα :P

 

Ξινε  :P

Τωρα μια κρεπουλα θα ηθελα με τριπλη δοση σοκολατας και μπανανουλες μεσα.:

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αληθεια , ποσο μπορειτε να απεχετε απο την σοκολατα γενικως ? Εγω μιαμιση μερα (λογω καιρικων συνθηκων  ), το ανωτερο, μετα δεν αντεξα.Κατεβηκα με την μηχανη με καταιγιδα για να αγορασω.

αναλόγως τι εναλλακτικά έχουμε...

 

αν πχ υπάρχουν στο σπίτι άλλα γλυκά δεν χρειάζεται να τρώω και σοκολάτα...

 

Κλειδώστε το! Ειναι σαν να πρέπει να διαλέξεις ανάμεσα στα παιδιά σου, τη Μερεντα και το άλλο :P

ώρα για επόμενο topic! Caprice Παπαδοπούλου VS the rest...

 

υπάρχει κάποιος που επιλέγει τα άλλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αληθεια , ποσο μπορειτε να απεχετε απο την σοκολατα γενικως ? Εγω μιαμιση μερα (λογω καιρικων συνθηκων  ), το ανωτερο, μετα δεν αντεξα.Κατεβηκα με την μηχανη με καταιγιδα για να αγορασω.

 

μα καλα δεν εχεις στοκ; τς τς τς ερασιτεχνη

 

πηγαμε σημερα εδω με τους συναδελφους σε ενα ταιλανδεζικο και κοντεψα να ξερασω (ειναι τελικα ο κρυπτονιτης μου). τωρα για να στανιαρω χτυπαω μια βελγικη σοκολατα γαλακτος με φουντουκια να ερθουν το κεφαλι και το στομαχι στην θεση τους. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναλόγως τι εναλλακτικά έχουμε...

 

αν πχ υπάρχουν στο σπίτι άλλα γλυκά δεν χρειάζεται να τρώω και σοκολάτα...

 

 

ώρα για επόμενο topic! Caprice Παπαδοπούλου VS the rest...

 

υπάρχει κάποιος που επιλέγει τα άλλα?

 

Κρέπα μερέντα ιον, caprice και φράουλες.  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

αναλόγως τι εναλλακτικά έχουμε...

 

αν πχ υπάρχουν στο σπίτι άλλα γλυκά δεν χρειάζεται να τρώω και σοκολάτα...

 

 

ώρα για επόμενο topic! Caprice Παπαδοπούλου VS the rest...

 

υπάρχει κάποιος που επιλέγει τα άλλα?

 

Κρέπα μερέντα ιον, caprice και φράουλες. :-D

Νουτελα,μπισκότο OREO και φράουλεςΕναλλακτικα,μιση με νουτελα και μιση με λευκη σοκολατα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περί ορέξεως....nutella γιατί μου αρέσει η γεύση πραλίνας φουντουκιού και η nutella είναι ξεκάθαρα η μόνη με πραγματική γεύση πραλίνας.

Η ferrero δεν παίζεται σε όλους τους κωδικούς της.

 

αν πευχεις αυτα, δοκιμασε τα και μετα το "opera" θα γινει "IE5.5"

(αν τα πετυχεις Αθηνα, βαρα pm)

 

(ΜΕΓΑΛΗ ΕΙΚΟΝΑ)

 

http://de.academic.ru/pictures/dewiki/72/Hanuta.jpg

 

........

Αν καταντησεις νευρωτικος και με την διατροφη, η ψυχολογια σου θα εκμηδενισει τα πιθανα οφελη απο την "σωστη" διατροφη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Κρέπα μερέντα ιον, caprice και φράουλες.  :-D

Νουτελα,μπισκότο OREO και φράουλεςΕναλλακτικα,μιση με νουτελα και μιση με λευκη σοκολατα

the rest = άλλα πουράκια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν πευχεις αυτα, δοκιμασε τα και μετα το "opera" θα γινει "IE5.5"

(αν τα πετυχεις Αθηνα, βαρα pm)

 

(ΜΕΓΑΛΗ ΕΙΚΟΝΑ)

 

http://de.academic.ru/pictures/dewiki/72/Hanuta.jpg

 

........

Αν καταντησεις νευρωτικος και με την διατροφη, η ψυχολογια σου θα εκμηδενισει τα πιθανα οφελη απο την "σωστη" διατροφη

 

Καταλαβαίνεις ότι και τα δυο άκρα δεν είναι καλά για τη ψυχολογία ή την σωματική υγεία; Άμα δεν μπορείς να κάνεις μια μέρα χωρίς γλυκό είσαι εθισμένος. Ομοίως, άμα δεν μπορείς να "σπάσεις" τη διατροφή σου για μια-δυο μέρες είσαι εθισμένος στην υγιεινή διατροφή, κάποια στιγμή θα φτάσεις στο όριο απο τη στέρηση (ο καθένας έχει διαφορετικά όρια) και θα ξεσπάσεις. Η καθημερινή πρόσληψη μεγάλης δόσης ζάχαρης (σοκολάτες, αναψυκτικά, γλυκά κτλ)  δεν είναι καλή βραχυπρόθεσμα και πιο πολύ μακροπρόθεσμα για τη υγεία.

 

O Παγκόσμιος Οργανισμός Υγείας πέρσι μείωσε τη προτινώμενη πρόσληψη ζάχαρης απο το 10% που ήταν, στο 5% απο τις συνολικές θερμίδες που καταναλώνουμε κάθε μέρα. Μην ξεχνάμε και πόσα γραμμάρια ζάχαρη καταναλώνουμε απο τις επεξεργασμένες τροφές. Πχ μια κουταλιά της σούπας κέτσαπ έχει ενα κουταλάκι του γλυκού ζάχαρη.

 

http://www.cbsnews.com/news/world-health-organization-lowers-sugar-intake-recommendations/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...